خرید و نصب دزدگیر ماشین و سایر لوازم جانبی خودرو
No products in the cart.

ویژگی ها و امکانات ردیاب خودرو حرفه ای

ردیاب

ردیاب ها در انواع مختلفی تولید می شوند. از انواع ردیاب ها می توان به ردیاب شخصی، ردیاب خودرو، ردیاب موتورسیکلت و… اشاره نمود. ردیاب خودرو یکی از پرکاربرد ترین ردیاب ها می باشد. امروزه بسیاری از افراد جهت تامین امنیت خودروی خود از ردیاب یا جی پی اس خودرو استفاده می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با امکانات ردیاب خودرو پیشرفته آشنا کنیم اما قبل از هرچیزی لازم است به طور مختصر توضیحاتی را در مورد ردیاب یا جی پی اس خودرو به شما ارائه دهیم.

 

ردیابی با گوشی

 

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو، دستگاهی است هوشمند که امکان ردیابی خودرو را برای شما فراهم می کند. این نوع ردیاب برای فعال شدن نیاز به یک سیم کارت دارد. جی پی اس خودرو از طریق سیم کارت قادر به ردیابی خودرو خواهد بود. قیمت ردیاب خودرو با توجه به برند و امکاناتی که در اختیار کاربر قرار می دهد، متغیر می باشد. لازم است در هنگام خرید جی پی اس خودرو، اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید تا بتوانید با مناسب ترین قیمت، بهترین ردیاب خودرو را خریداری کنید.

 

جی پی اس ماشین

 

کاربرد ردیاب خودرو

ردیاب ماشین وسیله ای کاربردی است و کاربرد های زیادی دارد. مهم ترین کاربرد ردیاب ماشین، در زمان سرقت خودرو می باشد. بعد از به سرقت رفتن خودرو، حتی پیشرفته ترین دزدگیر ها نیز دیگر کاربردی نخواهند داشت و در این هنگام ردیاب کارساز خواهد بود. با استفاده از ردیاب به راحتی می توانید موقعیت خودروی به سرقت رفته ی خودرا ردیابی کنید.

یکی دیگر از کاربرد های ردیاب خودرو در هنگام مسافرت  می باشد. در صورتی که شما به شهر دیگری سفر می کنید و در مسیریابی خود دچار مشکل می شوید، می توانید به کمک ردیاب یا جی پی اس به راحتی مسیر یابی کنید و به مقصد برسید. البته این ویژگی و قابلیت مختص ردیاب های آنلاین می باشد. ردیاب آفلاین قادر به موقعیت یابی به صورت آنلاین نیست. در ادامه درمورد ردیاب آنلاین و ردیاب آفلاین بیشتر توضیح دادیم و این دو نوع ردیاب را مورد بررسی قرار دادیم.

 

ویژگی ها و امکانات ردیاب خودرو حرفه ای

 

جی پی اس

 

دقت ردیابی

یکی از مهم ترین مواردی که لازم است در هنگام خرید ردیاب به آن توجه کنید، دقت ردیابی می باشد. توجه کنید که ردیاب های پیشرفته دارای درصد خطای نسبتا کم و دقت ردیابی بالایی هستند. این موضوع در تعیین قیمت ردیاب نیز دارای اهمیت بالایی می باشد. ردیاب هایی که از دقت ردیابی بالایی برخوردارند دارای قیمت نسبتا بالاتری نیز می باشند. پس اگر قصد خرید ردیابی پیشرفته را دارید، در هنگام خرید به دقت ردیاب توجه کنید.

 

کلید اضطراری SOS

برخی از ردیاب ها دارای کلید اضطراری SOS می باشند. شاسی SOS، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که درمواقع ضروری و اضطراری، با استفاده از این شاسی به سه نفر از نزدیکانتان اطلاع دهید. سعی کنید هنگام خرید به این موضوع نیز توجه داشته باشید، چرا که این قابلیت در مواقع اضطراری بسیار کارآمد می باشد.

 

شنود

از محبوب ترین و پرطرفدارترین قابلیت های ردیاب خودرو می توان به شنود اشاره کرد. ردیاب های حرفه ای و پیشرفته دارای این قابلیت می باشند و امکان شنیدن صداهای داخل اتاق خودرو را برای کاربر فراهم می کنند. شما با ستفاده از این قابلیت به طور واضح قادر به شنیدن صداها خواهید بود. البته شاید از نظر برخی افراد این کار، درست نباشد اما این قابلیت در هنگام به سرقت رفتن خودرو می تواند بسیار کارساز باشد.

 

سیستم آنلاین

ردیاب های خودرو به دو دسته آنلاین و آفلاین تقسیم می شوند. ردیاب های آنلاین امکان ردیابی خودرو را، به صورت آنلاین برای شما فراهم می کند. به این صورت که شما قادر به مشاهده ی موقعیت خودرو به صورت لحظه ای می باشید. این نوع ردیاب ها کاربردی تر می باشند. ردیاب های آفلاین قادر به ردیابی به صورت آنلاین نیستند و مسافت طی شده ی خودرو را ذخیره کرده و به شما گزارش می دهند. از دیگر تفاوت های ردیاب آنلاین و ردیاب آفلاین می توان به نیاز به اینترنت اشارهنمود. ردیاب های آنلاین برای ردیابی خودرو دبه صورت آنلاین، به اینترنت نیاز دارند اما ردیاب های آفلاین به اینترنت نیازی ندارند.

 

باتری

از دیگر مواردی که در هنگام خرید ردیاب خودرو، باید به آن توجه کرد باتری ردیاب است. ردیاب ها دارای باتری های مختلف و متفاوتی هستند و باتری ها نیز ظرفیت های مختلفی دارند. میزان ظرفیت باتری ردیاب، در قیمت آن نیز تاثیر گذار است. در صورتی که باتری ردیاب از ظرفیت بالایی برخوردار باشد، مسلما دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود. لازم است در زمان خرید ردیاب، به نوع باتری و ظرفیت آن نیز توجه کنید.

 

اپلیکیشن

تمامی ردیاب ها دارای اپلیکیشن مخصوص نیستند. پس در هنگام خرید اگر به دنبال ردیابی هستید که بتوانید به راحتی از امکانات آن بهره مند شوید بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید. برخی GPS ها دارای اپلیکیشن مخصوص به خود هستند و همین موضوع سبب آسانی کار با ردیاب گردیده است.

تا این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی های لازم و مهم برای یک ردیاب خودرو پیشرفته و حرفه ای پرداختیم. در ادامه قصد داریم شما را با دو نوع از ردیاب های خودرو که دارای امکانات پیشرفته ای می باشند آشنا کنیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ردیاب زنوتیک مدل X3

ردیاب خودرو زنوتیک مدل X3 از جمله ردیاب هایی است که دارای اپلیکیشن فارسی می باشد. از این رو بهره مندی از امکانات آن بسیار آسان می باشد. این نوع ردیاب دارای دقت ردیابی بالا و درصد خطای نسبتا کمی می باشد. دقت مکانی این نوع ردیاب بهتر از ده متر می باشد. ردیاب X3 دارای شاسی اضطراری SOS می باشد. از دیگر ویژگی های X3 می توان به قابلیت شنود آن اشاره کرد. یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد این ردیاب امکان هشدار پیامکی در زمان باز کردن درب ماشین هنگام سرقت می باشد.

 

ردیاب خودرو زنوتیک X3

 

ردیاب ماهواره ای زنوتیک مدل GT06N

ردیاب خودرو ماهواره ای زنوتیک مدل GT06N نیز مانند X3 دارای شاسی اضطراری SOS می باشد. این ردیاب نیز از دقت بالایی برخوردار است و درصد خطای آن کم می باشد. از دیگر ویژگی ها و امکانات این نوع ردیاب می توان به قابلیت شنود و دارا بودن اپلیکیشن فارسی اشاره نمود.

ردیاب ماهواره ای زنوتیک GT06N

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*