x
X

کاربرد کلید SOS در ردیاب

احتمالا تمامی شما با مفهوم ردیاب تا حدودی آشنا هستید. در واقع ردیاب امکان ردیابی شخص، خودرو، موتورسیکلت و… را برای شما فراهم می کند. ردیاب ها دارای کاربردها و قابلیت های متفاوت و بسیاری می باشند. از جمله قابلیت های ردیاب می توان به کلید SOS آن اشاره نمود. دراین مقاله قصد داریم شما را با کلید SOS ردیاب آشنا کنیم و همچنین کاربردهای آن را موردبررسی قرار دهیم.

 

دکمه SOS چیست؟

کلید SOS یک کلید اضطراری است که در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد. کلید SOS به ردیاب یا جی پی اس متصل می شود و در دسترس کاربر می باشد. در واقع این کلید این امکان را فراهم می کند که در شرایط اضطراری 3 نفر از نزدیکان خود را از وضعیت و موقعیت خود آگاه سازید. شماره تماس این 3نفر را باید از قبل روی ردیاب تعریف‌ کنید تا بافشردن این کلید به صورت خودکار با آنها تماس گرفته شود.

 

دکمه SOS در ردیاب

 

کلید SOS یکی از مهم ترین قابلیت هایی است که ردیاب در اختیار شما قرار می دهد. البته توجه داشته باشید که تمامی ردیاب ها دارای این قابلیت نمی باشند و تنها برخی از آن ها از این قابلیت مهم و ضروری پشتیبانی می کنند. در هنگام خرید ردیاب حتما این قابلیت توجه کنید و ردیابی خریداری کنید که دارای کلید SOS می باشد.

همان طور که می دانید ردیاب ها انواع مختلفی دارند از جمله آن ها می توان به ردیاب شخصی، ردیاب خودرو و ردیاب موتورسیکلت اشاره نمود. کاربرد کلید SOS در انواع ردیاب متفاوت است. در ادامه قصد داریم به کاربرد کلید اس او اس در انواع ردیاب بپردازیم.

 

کاربرد کلید SOS در ردیاب خودرو

یکی از کاربرد های کلید SOS ردیاب در زمان وقوع حادثه می باشد. در این موقعیت شما با فشردن کلید SOS با 3 نفر از نزدیکانی که شماره تلفن آن ها بر روی دستگاه تعریف شده تماس حاصل می شود و هم چنین موقعیت مکانی شما به صورت دقیق برای آن ها ارسال خواهد شد.

شاید به این فکر کنید که با تلفن همراه به راحتی قادر به تماس گرفتن و ارسال لوکیشن می باشید. لازم است به این نکته توجه کنید که در هنگام وقوع حادثه ممکن است به موبایل دسترسی نداشته باشید و یا به دلایل مختلف امکان برقراری تماس وجود نداشته باشد. کلید SOS در نزدیکی راننده قرار می گیرد تا در دسترس کامل راننده باشد.

از مواقعی که کلید SOS کاربردی و کارآمد می باشد می توان به خراب شدن اتومبیل، در د دسترس نبودن تلفن همراه، تصادف، سرقت اتومبیل و یا سرنشینان و غیره اشاره نمود. لازم است در هنگام خرید ردیاب خودرو اطمینان پیدا کنید که ردیاب موردنظر دارای کلید اضطراری می باشد. از جمله ردیاب هایی که از این قابلیت پشتیبانی می کنند؛ می توان به ردیاب خودرو زنوتیک مدل X3 اشاره کرد.

 

ردیاب خودرو X3

 

کاربرد کلید SOS در ردیاب موتورسیکلت

همان طور که در بالاتر گفته شد کلید SOS تنها مختص ردیاب ماشین نیست و این کلید کاربردی بر روی ردیاب موتورسیکلت نیز تعبیه می شود. البته باید به این نکته توجه داشت که تمامی ردیاب های موتور سیکلت دارای دکمه اضطراری SOS نمی باشند و تنها برخی از آن ها این قابلیت را دارند.

همان طور که می دانید موتور سواران بیشتر در معرض خطر می باشند. از جمله خطرهای احتمالی برای موتورسواران می توان به مواردی چون وقوع حادثه یا تصادف، خفت گیری، سرقت و غیره اشاره کرد. آمارها نشان می دهد که سرقت موتورسیکلت ها بسیار بیشتر از خودرو می باشد و هم چنین موتورسیکلت نسبت به خودرو از امنیت کمتری برخوردار است.

 به همین علت ردیاب یکی از واجبات موتورسیکلت می باشد. اگر شما دارای موتورسیکلت می باشید حتما نسبت به خرید ردیاب اقدام کنید. هم چنین به این نکته توجه کنید که ردیاب دارای کلید اضطراری باشد تا در شرایط اضطراری به راحتی اطرافیان را از موقعیت خود آگاه سازید.

 

کاربرد کلید SOS در ردیاب شخصی

همان طور که می دانید ردیاب های شخصی بیشتر برای کودکان و افراد سالمند مورد استفاده قرار می گیرد. احتمال گم شدن افراد سالمندی که دچار بیماری آلزایمر می شوند بسیار بالا می باشد. یکی از کاربرد های کلید SOS ردیاب در مواقع گم شدن افراد سالمند می باشد. در این موقعیت، آن ها می توانند با فشردن کلید اضطراری به راحتی گم شدن خودرا به شما اطلاع دهند.

کودکان نیز امروزه بسیار درمعرض خطر می‌باشند و والدین برای رفع و یاکاهش نگرانی های خود از ردیاب شخصی استفاده می‌کنند. درمواقعی که کودک احساس خطر کند می توان با فشردن کلید، والدین خودرا از موقعیت و وضعیت خود آگاه سازد. توجه داشته باشید که ردیاب شخصی که خریداری می کنید حتما دارای کلید SOS باشد. به این دلیل که سالمندان بسیاری از تلفن های استفاده نمی کنند و یا قادر به استفاده نمی باشند و به همین علت برای آگاه سازی از گم شدن خود هیچ راه ارتباطی با اطرافیان خود ندارند. در این موقعیت ردیاب می تواند گزینه ای مناسب باشد.

 به همراه داشتن تلفن همراه برای کودکان خطرناک می باشد و ممکن است خطرات احتمالی را افزایش دهد. به همین علت لازم است جهت امنیت فرزند خود ردیابی خریداری کنید که دارای این قابلیت می باشد. از جمله ردیاب های شخصی که دارای کلید SOS می باشند می توان به ردیاب شخصی و کودک مدل Qbit اشاره نمود.

 

ردیاب شخصی

 

دراین مقاله سعی داشتیم شمارا ازاهمیت بالای قابلیت SOS ردیاب آگاه سازیم  و همچنین کاربردهای آن را مورد بررسی قرار دهیم. توجه داشته باشید که کلید SOS یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت ردیاب می باشد و ردیاب هایی که از این قابلیت بهره مند باشند دارایقیمت بالاتری خواهند بود. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟