x
X

6 نکته کلیدی در خرید دوربین دنده عقب خودرو

یکی از کاربردی ترین لوازم جانبی خودرو، دوربین دنده عقب می باشد. رانندگان زیادی در هنگام پارک خودرو با مشکل مواجه می شوند و به راحتی قادر به پارک خودرو نمی باشند. دوربین دنده عقب خودرو، کار پارک خودرو را راحت تر می کند. این دوربین عموما روی سپر خودرو نصب می شود تا شما بتوانید نسبت به عقب خودرو نیز دید داشته باشید. در هنگام خرید دوربین دنده عقب خودرو لازم است به نکاتی توجه کنید تا بتوانید بهترین دوربین دنده عقب را تهیه کنید. قبل از بررسی نکات در مورد نحوه کار این وسیله صحبت خواهیم کرد.

دوربین دنده عقب خودرو

همان طور که گفتیم دوربین دنده عقب به منظور دید بهتر راننده به عقب خودرو روی سپر عقب نصب می شود. امروزه دوربین های دنده عقب خودرو دارای انواع مختلفی می باشند و با مدل های متفاوتی در بازار عرضه می گردند. توجه کنید که کیفیت دوربین ها با یکدیگر متفاوت است. پس حتما قبل از خرید از با کیفیت بودن محصول اطمینان حاصل کنید.

راننده برای دیدن تصویر عقب خودرو نیاز به یک دوربین و یک نمایشگر دارد. خودرو های لوکس و گران قیمت تر دارای پخش کننده تصویری و مانیتور خودرو می باشند که دوربین به پخش خودرو وصل می شود. در صورتی که خودروی شما پخش تصویری ندارد و قصد ندارید برای مانیتور خودرو هزینه بالایی پرداخت کنید، بهتر است به سراغ آینه مانیتور دار بروید. این نوع آینه دارای یک نمایشگر می باشد که در هنگام دنده عقب رفتن تصویر دوربین دنده عقب را پخش می کند.

 

دوربین دنده عقب ماشین

 

راهنمای خرید دوربین دنده عقب

در ادامه به بررسی نکاتی می پردازیم که لازم است در هنگام خرید دوربین دنده عقب به آن ها توجه کنید.

1) نوع دوربین دنده عقب

دوربین های دنده عقب دارای انواع مختلفی می باشد. برخی از دوربین های دنده عقب خودرو دارای خطوطی می باشند که این خطوط فاصله شما تا مانع پشت خودرو را مشخص می کند اما برخی دوربین ها این خطوط را نمایش نمی دهند. شما باید با تمامی ویژگی های دوربین آشنا شوید و سپس آن را خریداری کنید. لازم است در هنگام خرید به نوع دوربینی که خریداری می کنید توجه نمایید.

2) کیفیت تصویر دوربین دنده عقب

یکی دیگر از موضوعاتی که لازم است در هنگام خرید دوربین دنده عقب به آن توجه کنید، کیفیت تصویر می باشد. کیفیت تصویر دوربین در قیمت آن نیز تاثیر گذار خواهد بود. کیفیت تصویر دوربین ها با یکدیگر متفاوت است. برخی از دوربین های دنده عقب دارای کیفیت تصویر بالاتری می باشند و کیفیت تصویری آن فول اچ دی یا HD می باشد و برخی دیگر کیفیت تصویر پایین تری دارند. لازم است با توجه به نیاز خود مناسب ترین دوربین را تهیه کنید.

3) رنگ تصویر دوربین دنده عقب

برخی از دوربین های دنده عقب تصویر رنگی ارائه می دهند اما برخی دیگر دارای تصویر سیاه و سفید می باشند. مسلما دوربین دنده عقب با تصویر رنگی قیمت بالاتر خواهد بود. لازم است در هنگام خرید دوربین، این ویژگی را بررسی کنید و دوربین متناسب با نیاز خود را تهیه کنید.

4) دید در شب دوربین دنده عقب

ویژگی دیگری که باید به آن توجه داشته باشید موضوع دید درشب دوربین است. برخی دوربین ها دارای این ویژگی نمی باشند و در شب امکان نمایش تصویر ندارند. اما دوربین هایی که دارای ویژگی دید در شب می باشند، در شب و تاریک نیز قادر به تصویر برداری هستند. اگر این موضوع برای دارای اهمیت می باشد پس لازم است در هنگام خرید دوربین دنده عقب به آن توجه کنید.

 

آینه مانیتوردار

 

5) زاویه دید دوربین دنده عقب

دوربین های دنده عقب دارای زاویه دید مشخص شده ای می باشند که تنها قادر به ارائه تصویر از زاویه تعیین شده هستند. برخی از دوربین های دنده عقب خودرو دارای یک پایه می باشند و روی سپر نصب می گردند. اینگونه دوربین ها به این صورت می باشند که شما می توانید زاویه دید آن ها را تغییر دهید. در صورتی که برخی از دوربین ها بعد از نصب دیگر امکان تغییر زاویه ندارند و داخل سپر نصب می شوند.

6) گارانتی و خدمات پس از فروش

نکته مهمی که نه تنها در هنگام خرید دوربین دنده عقب خودرو بلکه در هنگام خرید هر محصولی باید به آن توجه کنید، موضوع گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. گارانتی سبب می شود تا با خیالی آسوده خرید کنید و نگران عیب و ایراد محصول نباشید. تمامی محصولات سایت اینصب دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد، پس جای هیچگونه نگرانی از بابت خرابی محصول نیست.

سخن پایانی

در این مطلب قصد داشتیم به بررسی نکاتی در خرید دوربین دنده عقب خودرو بپردازیم. توجه داشته باشید که ما در این مطلب تنها 6 مورد از مهم ترین نکات را به شما ارائه دادیم و نکاتی دیگر نیز وجود دارد که باید به آن ها نیز توجه کنید. به طور مثال انتخاب آینه مانیتور دار با کیفیت و مناسب نیز دارای اهمیت بسیاری است. پس تنها به این 6 نکته اکتفا نکنید. در هنگام خرید دوربین باید تمامی ویژگی ها و امکانات و کیفیت را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. ممنون از اینکه با ما همراه بودید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟