x
X

آموزش صفر تا صد نصب ضبط ماشین

نصب تجهیزات خودرو هزینه های متفاوت و بعضا گزافی را به همراه دارد. و همه ما علاقمندیم هزینه های اضافی را مدیریت و در صورت امکان کاهش بدیم. از طرفی شما سوال های زیادی در رابطه با خرید ضبط ماشین، قیمت ضبط ماشین و بهترین مدل های ضبط ماشین در بازار از ما می پرسید.  اما یکی از سوال های رایج در رابطه با نصب ضبط خودرو است.

میخوای نصب ضبط ماشین خودت رو خودت انجام بدی اما نمی دونی چجوری؟ توی این مقاله با من همراه باشید تا آموزش صفر تا صد نصب ضبط ماشین را به زبان ساده با من یاد بگیرید. نگران نباشید، نصب ضبط و پخش خودرو کار بسیار ساده ای است و با کمی دقت به راحتی می توانید به تنهایی انجامش بدین.

آموزش صفر تا صد نصب ضبط ماشین

آموزش نصب ضبط ماشین

داخل پک ضبط ماشین با برندهای معتبر معمولا همه تجهیزات جانبی لازم موجود است. بطور مثال ضبط خودرو استیلاک که از بهترین برندهای بازار است، تجهیزات جانبی کاملی دارد. که شما را کاملا از تهیه ابزار اضافی بی نیاز می کند. در این صورت برای نصب، از تجهیزات داخل جعبه استفاده کنید تا نیاز به انجام کارهای اضافی نداشته باشید. همیشه قبل از نصب، سیم های پشت ضبط را وصل کنید.  سپس دستگاه را روشن کرده و از عملکرد درست آن مطمئن شوید. در نهایت بدنه ضبط را در جایگاه اصلی ثابت کنید.

مدل های مختلف ممکن است تفاوت هایی با هم داشته باشند. اما در کل اصول نصب ضبط خودرو تقریبا یکی است.

برای نصب ضبط ماشین، چندتا قدم کلی وجود دارد. اتصال سوکت برق، اتصال سوکت صدا یا باندها، اتصال سوکت مانیتور در صورت وجود. در بیشتر مدل ها یک سوکت جداگانه هم برای اتصال انتن وجود دارد. معمولا درون جعبه و یا زیر بدنه ضبط یک دیتا شیت یا برگه راهنما وجود دارد که شماره و مثبت و منفی خازن ها و رنگ ها را توضیح داده است. اما این کار به قدری ساده است که حتی به دیتا شیت هم نیازی ندارید. با این حال بهتر است اطلاعاتی از رنگ بندی سیم کشی خودرو داشته باشید.

چرا که برای نصب ضبط به صورت فابریکی بهتر است برای سوکت اصلی یک مادگی در نظر بگیرید. در اینصورت اطلاعات از رنگ ها و طریقه اتصال سیم ها با هم بسیار مهم است. همینطور در بعضی مدل های قدیمی تر نیاز دارید سیم ها را تک به تک پیدا کنید.

آشنایی با رنگ بندی سیم کشی ضبط ماشین

در این قسمت به توضیح رنگ بندی سیم کشی ضبط ماشین می پردازیم :

اتصال سیم های مربوط به برق ضبط خودرو

سیم های زرد و قرمز مربوط به برق ماشین است. جفت سیم زرد (Battery + ) برای استفاده مستقیم و بدون سوییچ از پخش است. سیم قرمز ( ACC) برای استفاده از پخش توسط سوییچ استفاده می شود. در صورت استفاده از سیم قرمز، با بستن سوییچ پخش هم خاموش می شود. سیم های زرد و قرمز در صورت جابجا شدن باعث می شوند با هربار سوییچ خودرو، موزیک به شماره یک برگردد.

سیم مشکی (- منفی) و برای اتصال به منفی بدنه استفاده می شود. در سیم کشی ضبط خودرو یک سیم دیگر هم وجود دارد که مربوط به چراغهای کوچک ماشین است.

اگر در شب چراغهای کوچک خودرو را روشن کنید، نور ضبط کم می شود تا چشم راننده اذیت نشود. این  کارایی سیم نارنجی (ILL) رنگ است که خروجی آن در بعضی مدل ها ی ضبط خودرو موجود است. با اتصال این سیم ها برق ضبط بطور کامل وصل می شود. برای اتصال کامل ، سیم های هم رنگ را به ترتیب گفته شده به هم تابیده و محکم کنید. در صورت نیاز از یک سیم چین برای لخت کردن سر سیم ها کمک بگیرید.

اتصال سیم های مربوط به صدا

حالا نوبت اتصال سیم های مربوط به صدا یا باند های ضبط است. به هر اسپیکر خودرو دو تا سیم وصل می شود. بطور کلی برای بخش صدا و باندها چهار رنگ سیم داریم. رنگ های طوسی مربوط به باند جلو سمت شاگرد است. سیم های خط دار منفی و سیم های بدن خط مثبت هستند. سیم های سفید مربوط به باند جلو سمت راننده است. جفت سیم بنفش مربوط به باند عقب سمت راننده است. و در آخر سیم سبز مربوط به باند عقب سمت راننده است. سیم آبی رنگ ( System remot control) برای فرمان دادن به آمپلی فایر و روشن کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم آنتن (ant1) هم که کاملا جدا است و در انتهای آن سوکت مخصوص آنتن نصب است. در صورت استفاده از مادگی و احتیاج به سیم پیچی، برای اتصال و محکم کردن سیم ها از چسب برق استفاده کنید. همه قسمت لخت سیم را بپوشانید. دقت کنید اتصال سیم ها طوری نباشد که با حرکت و کشش جدا شوند. حالا بعد از سیم پیچی به راحتی سوکت های فابریک رو جا بزنید.

آموزش صفر تا صد نصب ضبط ماشین

توصیه های تکمیلی برای  نصب ضبط خودرو

برای نصب ضبط خودرو قفل قلاب کیس را به سمت داخل فشار داده و سپس در جایگاه پنل جاگذاری و محکم کنید. برای باز کردن کلید مشابه را در سوراخ دو طرف بدنه دستگاه قرار دهید. حالا کیس و کلید را همزمان بیرون بکشید. برای کارکرد صحیح دستگاه و ذخیره سازی تنظیمات، مجددا به راهنمای رنگ بندی سوکت که در بالا نوشتم دقت کنید.

برای نصب پخش خودرو از قرار دادن دستگاه در مکان های غیر معمول خودداری کنید. همیشه بخاطر داشته باشید که در تصادفات و یا سرعت های بالا امکان سقوط اشیا در ماشین و آسیب دیدن سرنشینان  وجود دارد. بعد از اتمام اتصال یرای تنظیمات از قسمت راهنمای استفاده از کلیدهای پنل که در جعبه ضبط های استیلاک قرارداده شده، کمک بگیرید.

برای راهنمایی خرید ضبط خورو و اطلاع از قیمت ضبط ماشین و مقایسه مدل ها علاوه بر سایت ما ، می توانید با مشاوران ما در تماس باشید. پیشنهاد من خرید ضبط ماشین استیلاک با کارایی و کیفیت ساخت عالی و قیمت مناسب به نسبت کارایی و برندهای مشابه است.

من سعی کردم در این مقاله صفر تا صد نصب ضبط ماشین را با زبانی ساده با شما به اشتراک بگذارم. همانطور که مشاهده کردید نصب پخش خودرو کاری بسیار ساده است که فقط نیازمند کمی دقت است. اگر به همین سادگی میشه ضبط ماشین خودمون را نصب کنیم، پس چرا انجامش ندیم؟ مطالعه این مقاله اطلاعات لازم از سیم کشی ضبط و اتصال سوکتها را به شما می دهد. پس برای نصب خودرو با خیال راحت دست به کار شوید. لطفا در صورت نیاز به هرگونه دریل کاری یا تغییر بر روی داشبورد ماشین، به نزدیک ترین نمایندگی فروش مراجعه کنید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟