x
X

سوکت فابریک دزدگیر چه کاربردی دارد؟

سوکت فابریک چیست؟

سوکت فابریک دزدگیر درواقع رابطی است که بین مدار دزدگیر و سیم کشی اصلی خودرو قرار می گیرد. استفاده از سوکت فابریک در هنگام نصب دزدگیر سبب می شود که سیم کشی اصلی خودرو، دست نخورده بماند. در صورتی که سیم کشی اصلی خودرو دستکاری شود، گارانتی خودرو باطل خواهد شد به همین علت لازم است در هنگام نصب دزدگیر ماشین از سوکت فابریک استفاده شود.

قبل از خرید سوکت فابریک دزدگیر و نصب دزدگیر ماشین لازم است با این رابط و واسطه آشنایی داشته باشید و دلیل استفاده از آن را بدانید. بسیاری از افراد بدون آگاهی در هنگام نصب دزدگیر خودرو از این محصول استفاده نمی کنند و در نهایت سیم کشی اصلی خودرو دچار مشکل می شود و باعث باطل شدن گارانتی ماشین می شود.

تا اینجای مقاله به طور کلی با سوکت فابریک و کارایی آن آشنا شدید. سوکت فابریک ها دارای  انواع مختلفی می باشند و لازم است هنگام خرید به نوع آن توجه کنید. لازم است درهنگام خرید سوکت فابریک به این نکته توجه داشته باشید که سوکت فابریک موردنظر متناسب باخودروی شما باشد.

 

انواع سوکت فابریک دزدگیر

همان طور که در بالاتر توضیح داده شد سوکت فابریک ها دارای انواع مختلفی می باشند. از انواع سوکت فابریک های دزدگیر می توان به سوکت فابریک سایپا اشاره کرد. این نوع سوکت فابریک تنها مختص خودروهای گروه سایپا می باشد و برروی خودروهای دیگر قابل نصب نیست. لازم است هنگام خرید آن توجه کنید که سوکت فابریک مورد نظر با خودروی شما مطابقت دارد. به طور مثال سوکت فابریک دزدگیر کوئیک با سوکت فابریک دزدگیر پژو متفاوت می باشد. بهتر است برای مشاوره در خصوص خرید سوکت فابریک به همراه دزدگیر با کارشناسان اینصب تماس بگیرید تا در این خصوص شما را راهنمایی کنند.

 

سوکت فابریک سایپا

 

سوکت فابریک دزدگیر خودرو از نوع یک تیکه و دوتیکه نیز وجود دارد. البته توجه داشته باشید که این دو مدل خیلی تفاوت ندارند و شما در خرید سوکت فابریک بهتر است آن را ملاک قرار ندهید. ملاک اصلی در انتخاب نوع سوکت فابریک، مدل خودرو می باشد و با توجه به مدل خودرو، نوع سوکت فابریک مشخص می شود.

 

کاربرد های سوکت فابریک دزدگیر

 

عدم باطل شدن گارانتی خودرو

امروزه اکثر افراد هنگام نصب دزدگیر از سوکت فابریک استفاده می کنند. دلیل اصلی استفاده از این محصول عدم باطل شدن گارانتی خودرو می باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل برای خودرو و مراجعه به مراکز مربوطه برای  بهره گیری از گارانتی خودرو،  دروهله اول سیم کشی خودرو بررسی می شود. در صورتی که هنگام نصب دزدگیر از سوکت فابریک دزدگیر استفاده کرده باشید و سیم کشی اصلی خودروی شما دستکاری نشده باشد، می توانید از گارانتی خودروی خود بهره بگیرید. اما درصورتی که سیم کشی اصلی خودرو دست خورده باشد گارانتی خودروی شما باطل می شود و امکان بهره گیری از آن برای شما وجود نخواهد داشت.

 

سهولت در روند نصب

سوکت فابریک دزدگیر علاوه بر اینکه موجب باطل نشدن گارانتی خودرو می شود هم چنین این محصول در سهولت روند نصب نیز تاثیر گذار می باشد. بسیاری از نصاب ها جهت سهولت در روند  نصب دزدگیر از این محصول بهره می گیرند. با استفاده از این محصول دیگیر نیازی به بریدن سیم های داخل خودرو نمی باشد و بدون هیچگونه دخالت در سیمکشی قادر به نصب دزدگیر خواهید بود.

 

نکات قابل توجه

یکی ازموارد مهمی که درهنگام خرید و انتخاب سوکت فابریک دزدگیر لازم است به آن توجه شود نوع آن می‌باشد. همان طور که در بالاتر توضیح دادیم سوکت فابریک باید متناسب با خودرو باشد. تنها سوکت فابریک های مختص خودروی شما قابل نصب برروی خودرو می باشد. به طور مثال اگر خودروی شما L90 باشد و شما سوکت فابریک سایپا خریده باشید نصاب قادر به نصب سوکت فابریک برروی خودروی شما نمی باشد و با این کار شما فقط هزینه ای اضافی پرداخت کردید.

دومین موردی که لازم است به آن توجه شود کیفیت سوکت فابریک می باشد. بهتر است هنگام خرید به کیفیت آن نیز توجه شود. سوکت فابریک های با کیفیت از جنس پلاستیک فشرده ساخته می شوند. البته سوکت فابریک های با کیفیت از ظاهر آن ها نیز قابل تشخیص می باشد.

 

سوکت فابریک

 

دلایل اهمیت

تا اینجای مقاله درمورد کاربرد سوکت فابریک صحبت کردیم و هم چنین دلایل ضروری بودن آن را نیز بررسی کردیم. در مورد کاربرد های این محصول به دو مورد گارانتی و نصب راحت دزدگیر اشاره کردیم اما مهم ترین دلیل استفاده از این محصول پرکاربرد، عدم به وجود آمدن مشکل برای سیستم برقی خودرو می باشد. درواقع همان طور که توضیح دادیم درصورتی که در هنگام نصب دزدگیر از سوکت فابریک استفاده نکنید، احتمال قطع و زخمی کردن سیمکشی داخل خودرو بالا می رود و ممکن است سیستم برقی خودرو دچار مشکل شود. پس برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی بهتر است اقدام به خرید سوکت فابریک دزدگیر نمایید.

 

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم شما را از اهمیت بالای نصب سوکت فابریک دزدگیر آگاه سازیم. هم چنین کاربرد ها و دلایل ضرورت نصب آن در هنگام نصب دزدگیر را مورد بررسی قرار دهیم. لازم است نصب دزدگیر خودرو به نصابی ماهر بسپارید تا به بهترین نحو ممکن دزدگیر را نصب کند. اینصب ارائه دهنده انواع دزدگیر ماشین، لوازم جانبی خودرو و … می باشد. شما می توانید بهترین دزدگیر ها را از سایت اینصب خریداری نمایید. از جمله مزایای خرید از اینصب، نصب در محل می باشد. باخرید از اینصب و بهره مندی از خدمات نصب به بهترین نحو ممکن دزدگیر برروی خودروی شما نصب خواهد شد. جه کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟