x
X

دستگاه حضور و غیاب چیست و چگونه کار می‌کند؟

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

دیگر آن زمان گذشته که کارمندان ادارات و پرسنل شرکت‌ها ساعت‌های ورود و خروج خود را به‌ صورت دستی در دفتر حضور و غیاب ثبت می‌کردند،امروزه بیشتر سازمان‌ها،ادارات،کارخانجات و واحدهای بخش خصوصی، از دستگاه حضور و غیاب برای ثبت ساعات ورود و خروج و به‌طور کلی کنترل تردد پرسنل ها استفاده می‌کنند. دلیل استفاده از این دستگاه، کاهش خطاهای سهوی یا عمدی انسانی در ثبت ساعات ورود و خروج می باشد. در نتیجه امکان نظارت صحیح بر حضور و غیاب پرسنل را به مدیران مجموعه‌ها می‌دهند.

پرداخت هزینه برای تهیه‌‌ی دستگاه و راه‌اندازی سامانه حضور و غیاب، در واقع نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.این دستگاه‌ها جهت افزایش سرعت، دقت و جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز حین حضور و غیاب تولید و روانه‌ی بازار شده‌اند. استفاده از سامانه حضور و غیاب سطح امنیت و صحت اطلاعات مربوط به حضور و غیاب کارمندان شما در محل کار را تا حد چشمگیری افزایش می‌دهد و احتمال خطای انسانی را تقریباً به صفر می‌رساند.

در ادامه با ماهیت و عملکرد دستگاه حضور و غیاب بیشتر آشنا می‌شوید.

 

کارکرد دستگاه حضور و غیاب

.

عملکرد دستگاه حضور و غیاب

عملکرد دستگاه حضور و غیاب به این ‌صورت است که ابتدا باید اطلاعات هر کدام از کارمندان به دستگاه داده شود. این دستگاه داده‌ها را از طریق سیستم ورودی خود دریافت می‌کند. این ورودی در مدل‌های مختلف متفاوت است. می‌تواند به‌صورت یک صفحه کلید برای ورود رمز، یک بخش کارتخوان، یک اسکنر اثر انگشت، یک دوربین تشخیص چهره یا تشخیص عنبیه چشم باشد. مثلاً برای راه‌اندازی دستگاهی که از طریق اثر انگشت کار می‌کند، اثر انگشت تک تک کارکنان اسکن شده و بخش هوشمند دستگاه این داده‌ها را آنالیز و ذخیره می‌کند. در واقع این سیستم هوشمند داده‌های ورودی را به اطلاعات رمزنگاری شده در حافظه دستگاه تبدیل کرده و آن‌ها را با مشخصات پرسنلی شخص مورد نظر در حافظه‌ی خود ثبت می‌کند.در نتیجه این اطلاعات در حافظه‌ی سیستم ذخیره می شود.سپس، هنگامی که پرسنل ساعت ورود به محل کار یا خروج از آن را به‌وسیله‌ی دستگاه ثبت می‌کنند، اطلاعات ورودی با اطلاعات ذخیره شده‌ی قبلی مقایسه می‌شود و هویت آن‌ها احراز می‌گردد. این دستگاه با یک اپلیکیشن همراه است که در کنار هم سامانه‌ حضور و غیاب را تشکیل می‌دهند.

ضرورت وجود نرم افزار حضور و غیاب

در واقع نرم افزار، مغز متفکر سامانه حضور و غیاب است و بدون وجود آن، جمع‌بندی اطلاعات ماهانه و محاسبه‌ی حقوق کارمندان امکان‌پذیر نیست. حتی گران‌ترین و بهترین دستگاه حضور و غیاب هم بدون وجود نرم افزار کارایی چندانی ندارد.

به کمک نرم‌افزار است که مسئول مربوطه می‌تواند با استفاده از IP، اطلاعات دستگاه را استخراج،و گزارش تهیه نماید.

 

نرم افزار حضور و غیاب

 

متاسفانه بعضی افراد در هنگام خرید هر وسیله‌ای، هزینه و قیمت را اولویت اول قرار می‌دهند. غافل از اینکه تناسب قیمت با کارایی دستگاه و تناسب آن با نیاز کاربر، مساله‌ایست که باید مورد توجه قرارگیرد. علاوه بر این خریدار باید دقت کند که دستگاه مورد نظر و نرم افزار مربوطه مناسب شرایط مجموعه‌ی کاری او باشد. انتخاب دستگاه نامناسب می‌تواند هزینه‌ی مجددی را بابت خرید دوباره‌ی دستگاه به خریدار تحمیل کند.

همچنین کاربر باید توجه کند که نرم افزار حضور و غیاب مورد نظر مناسب شرایط کاری مجموعه‌اش باشد. یعنی اگر پرسنل و کارمندان شرکت،شیفت چرخشی دارند، نرم‌افزار مورد نظر نیز باید قابلیت پشتیبانی از این شرایط را داشته باشد. مورد بعدی اینکه بعضی از نرم افزارها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که بعد از مدت معین (مثلاً سال بعد)، قفل می‌شوند. این کار به‌منظور پرداخت مجدد هزینه توسط خریدار انجام می‌گیرد. بنابراین خریدار باید در موقع خرید، در این مورد نیز از شرکت فروشنده اطلاعات لازم را کسب کند.

 

دستگاه حضور و غیاب فراتکنو

 

چرا فروشگاه اینصب؟
  • از نکات مهم دیگر، مسئله‌ی پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار مربوطه است. زیرا یک دستگاه ساده ممکن است موقع راه‌اندازی و ثبت و ذخیره اطلاعات افراد،با مشکلی مواجه شود. این مشکلات ممکن است دلایل متعددی داشته باشند،که پیدا کردن این دلایل برای افرادی که در این زمینه تجربه زیادی ندارند کار سختی است. نیاز است که شرکت فروشنده به کمک خریداران خود بیاید و طرز کار و دلیل ارورهای دستگاه را راهنمایی کند. چنین شرایطی ممکن است در هنگام کار با نرم افزار حضور و غیاب نیز اتفاق بیفتد. به‌همین خاطر ضروری است که موقع خرید به مبحث پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید.
  • وجود گارانتی نیز یکی از مهم ترین ویژگی ها،هنگام خرید محصول می باشد.زیرا وجود گارانتی معتبر و طولانی برای یک محصول،خیال خریدار را نسبت به آن خرید مطمئن می سازد.جهت خرید سیستم حضور و غیاب یا همان سامانه حضور و غیاب به همراه گارانتی معتبر و طولانی با قیمتی مناسبی، می‌توانید از فروشگاه اینترنتی اینصب اقدام کنید.
امکانات فروشگاه اینصب
  • دارای تنوع بسیار بالا در ارائه محصولات ارائه بهترین کیفیت با کمترین قیمت
  • تضمین کیفیت
  • دارای گارانتی معتبر
  • امکان خرید اینترنتی
  • امکان پرداخت هزینه درب منزل در تهران
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟