x
X

عیب یابی و رفع مشکلات و خرابی ضبط ماشین

خرابی ضبط ماشین یا نبود آن در رانندگی می تونه خیلی حوصله سر بر باشه. اما به هر حال این ضبط محبوب هم بالاخره یه روز به مشکل بر میخوره.

قبل از هر چیز، بدون توجه به اینکه یک ضبط با کیفیت دارید یا یکی از مدل های نه چندان تعریفی ضبط ماشین رو خریداری کردید، باید بدونید که خرابی ضبط ماشین یک اتفاق خیلی معمول است. پس با این حساب چه کاری از ما بر میاد؟ قبل از هر چیز اگر یک ضبط باکیفیت خریداری کنید، با خرابی آن دیر به دیر مواجه خواهید شد و این خرابی معمولا خیلی جزئی و محدود به تعمیرات کوچک و معمولی است. مگر درمواردی که مشکل ضبط شما استهلاک باشد.

بعد از آن هم باید سعی کنید از عیب یابی و تشخیص مشکلات ضبط ماشین تا حدودی سر در بیارید. امروز قراره در مورد خرابی ضبط ماشین و نکاتی در رابطه با رفع مشکلات آن توضیحاتی را بنویسم، این نکات کوچک و این روش ها را بخاطر بسپارید.

4 مدل خرابی ضبط ماشین و تعمیرات آن

همانطور که گفتیم بهتر است که عیب یابی و رفع مشکلات و خرابی ضبط ماشین را در حد معمول بلد باشید. ممکن است ضبط ماشین شما ناگهان خاموش شود، یا با مشکل داغ شدن آن برخورد کنید. گاهی سیستم عامل ضبط ماشین به مشکل می خورد. دکمه های ضبط ماشین یکی درمیان کار نمی کنند یا به تازگی ضبط ماشینتان یو اس بی و کارت حافظه را نمی شناسد. ممکن است در دست اندازها دچار قطع و وصلی ضبط یا رادیو شوید.

ممکن است ضبط شما و قطعات آن به قدر کافی با کیفیت نباشند یا با سیستم ماشین شما هماهنگی نداشته باشند. در این مورد تا جای ممکن باید این قطعات را تعویض کنید. اگر از نصاب غیر حرفه ای استفاده کردید احتمال نصب اشتباه و خرابی ضبط ماشین زیاد است. پس باید همه مراحل سیم کشی و نصب را با دقت بررسی کنید. در هر صورت نگران نباشید.

علت های خرابی ضبط ماشین

1.خرابی ضبط ماشین و روشن نشدن ناگهانی آن

وقتی فیوز یا یونیت مرکزی شما خراب باشند عموما ضبط ماشین روشن نمی شود. سیم کشی نامناسب و زنگ زدگی هم می توانند باعث روشن نشدن ضبط باشند. شاید تولید نیرو و جریان آن با مشکل بر خوردند. در هر صورت هر کدام از این موارد با مشکل مواجه باشند، کارایی درست ضبط ماشین هم ممکن نیست. پس شد سیم کشی نا مناسب، فیوز خراب یا پریده که مدار صوتی ماشین را با مشکل مواجه می کند و در نتیجه با خرابی ضبط ماشین و روشن نشدن آن مواجه می شوید. وقتی ضبط و رادیو روشن نمی شوند و یا بصورت نامنظم روشن می شوند می تونید به مشکلات مربوط به اتصال به زمین هم شک کنید. گفتیم رادیو، بد نیست به شایع ترین دلایل روشن نشدن رادیو هم اشاره کنیم.

مجددا سیم پیچی یا فیوز سوخته باعث می شوند رادیو روشن نشود. مشکلات مربوط به پاور یا اتصال به زمین در اینجا هم باعث خاموش و روشن های ناگهانی می شوند. اگر یکی از رابط های پشت سیستم قطع شده باشد، سیستم در دست اندازها با مشکل مواجه می شود. همچنین اگر صدا و نمایشگر ضبط شما هم زمان خاموش می شوند باید به ضعف پاور شک کنید.

2.وقتی استارت می زنید ضبط ماشین خاموش می شود؟

اگر در هنگام استارت زدن ضبط ماشین خاموش می شود احتمال اینکه خرابی ضبط ماشین شما از سیم کشی باشد خیلی بالاست. به غیر از این ممکن است سیم کشی بخش داخلی درب ها دچار اتصالی باشد. همچنین بعید نیست آمپلی فایر دچار اختلال شده باشد. در مورد اختلال آمپلی فایر می توان گفت مشکل از تولید قدرت زیاد قطعه موسوم به نوسان ساز است. بطوری که آمپلی فایر تحمل این قدرت را ندارد. علاوه بر این ها احتمال اینکه باتری ماشین به مشکل بر خورده و ولتاژ ثابتی برای ضبط تولید نمی کند هم وجود دارد. در هر صورت قبل از هر چیز برای عیب یابی این موارد با مولتی متر میزان ولتاژ را چک کنید.

فیوز را بررسی کنید و از همه مهم تر سیم کشی را دنبال کنید و ایرادات احتمالی و نحوه اتصال سیم ثابت و سیم زمینی را با دقت بررسی کنید. در این مورد معمولا تشخیص درست علت اصلی راحت نیست و توصیه می شود از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

3.آیا آی سی ضبط ماشین شما سوخته و کار نمی کند؟

خرابی ضبط ماشین شما ممکن است از کارنکردن آی سی ضبط باشد. بعد از بررسی سیم کشی ها توصیه می کنیم کانکتور پیگتیل را هم بررسی کنید که یکی از عوامل روشن نشدن ضبط ماشین و سوختن آی سی ضبط است. ممکن است قرار گیری پیگتیل در یونیت درست انجام نشده باشد. برای مطمئن شدن کانکتور را بردارید و جایگزین کنید. اگر بین یونیت مرکزی و سیم کشی آداپتور دارید یکبار کل سیستم برق را خاموش و روش کنید و دقت کنید که برق همه جا به درستی وصل باشد. احتمال اینکه با این قطع و وصلی خرابی ضبط ماشینتان حل شود وجود دارد.

کلافگی در خرابی ضبط ماشین

پس همه چیز را از برق بکشید بیست دقیقه منتظر بمانید و دوباره وصل کنید. چک کردن برق رادیو را فراموش نکنید. از مولتی متر کمک بگیرید تا اتصالات درست دو سیم رادیو را چک کنید. در آخر اگر در یونیت برق ندارید اما در فیوز برق هست. احتمالا اتصال یک سیم در اینجا مشکل دارد. همچنین همیشه اول درستی اتصال سیم زمینی یونیت را هم چک کنید.

4.داغ کردن ضبط ماشین

اگر ضبط ماشینتان بیش از حد داغ می شود یکی از مهم ترین دلایل آن مربوط به وضعیت نادرست سیم کشی است. اگر سیم هایی که باید بصورت جدا جدا وصل شوند، باهم وصل شده باشند و یا بطور مثال سیم اسپیکر اشتباه نصب شده باشد، معمولا به این مشکل بر می خورید. در مورد این خرابی ضبط ماشین باید بدانید که اگر تنها با داغ شدن ضبط ماشین مواجه هستید مشکلی به وجود نخواهد آمد. داغ شدن زیاد نشانه نقص در کارکرد درست است. اما اگر چند دستگاه الکتریکی دیگر هم این مشکل را دارند به تعمیرکار مراجعه کنید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟