x
X

5 مزایای دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب دستگاهی برای کنترل تردد بین کارمندان و پرسنل یک مجموعه می باشد.در سال های پیش خیلی از مدیران و یا بخش منابع انسانی ورود و خروج پرسنل خود را به صورت دستی ثبت می کردند که احتمال خطا و یا تقلب در آن بسیار زیاد بود.

5 مزایای دستگاه حضور و غیاب

با به کار آمدن انواع دستگاه حضور و غیاب ، دیگر ثبت و کنترل تردد به صورت دستی انجام نگرفت .در این مقاله قصد داریم چند قابلیت و مزایای اصلی استفاده از دستگاه حضور و غیاب را به شما عزیزان معرفی کنیم.

5 مزایای دستگاه حضور و غیاب

1. دقت بالا و حذف خطا و بدون تقلب

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم یکی از دلایلی که باعث محبوبیت دستگاه حضور و غیاب شد،دقت بالای آن بود.زیرا با نصب دستگاه حضور و غیاب دیگر امکان خطا و تقلب وجود ندارد.دستگاه حضور و غیاب دارای انواع مختلفی شامل موارد زیر می باشد :

  • دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد که اثر انگشت هر پرسنل به صورت جداگانه بر روی دستگاه ثبت می شود و هر پرسنل با هر بار ورود و خروج می تواند با قرار دادن اثرانگشت خود بر روی سنسور تردد خود را ثبت نماید.امکان خطا و تقلب در این دستگاه به هیچ عنوان وجود ندارد زیرا اثر انگشت هر شخص منحصر به فرد می باشد.

  • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

عملکرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره به این صورت می باشد که اطلاعات شما از طریق چهره بر روی دستگاه ثبت می شود و برای ثبت تردد خود کافیست در مقابل سنسور دستگاه قرار بگیرید تا اطلاعات تردد شما ثبت شود.این دستگاه نیز همانند دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی به هیچ عنوان امکان تقلب وجود ندارد زیرا چهره ی هر شخص منحصر به فرد می باشد.

  • دستگاه حضور و غیاب کارتی

این نوع دستگاه حضور و غیاب از نوع قدیمی می باشد که از لحاظ امنیتی پایین تر از دو دستگاه قبلی می باشد.زیرا اطلاعات پرسنل بر روی یک کارت RFid قرار می گیرد و شما برای هر بار ثبت تردد کافیست کارت خود را در مقابل سنسور دستگاه قرار دهید تا اطلاعات شما ثبت شود.امکان تقلب به دلیل جابه جایی کارت ها در این نوع دستگاه وجود دارد.مگر اینکه اطلاعات هر شخص بر روی کارت ثبت شود.

2 . کاهش هزینه و افزایش بهره وری و کارایی

با خرید و نصب دستگاه حضور و غیاب،مدیران می توانند به صورت دقیق کارایی پرسنل را شامل  جریمه و اضافه کاری را محاسبه کنند که این قضیه باعث کاهش هزینه ها می شود.همچنین با خرید این دستگاه شما به صورت دقیق می توانید از ورود و خروج پرسنل خود با خبر و مطلع شوید و باعث می شود پرسنل و یا کارمندان سر ساعت معین و مشخص شده وارد و سر ساعت مشخص خارج شوند که این خود باعث افزایش کارایی پرسنل می شود.

3 . شفافیت و دسترسی سریع

با دستگاه حضور و غیاب شما می توانید هر زمانی که خواستید ورود و خروج ، مرخصی و غیبت پرسنل خود را مشاهده کنید و از عملکرد آنان با خبر شوید.

4.سهولت در محاسبه حقوق

دستگاه های حضور و غیاب به همراه نرم افزار ارائه داده می شوند که برخی شرکت ها برای نرم افزاری که ارائه می دهند مبلغی دریافت می کنند و برخی دیگر نرم افزار ها را به صورت راسگان ارائه می دهند.

تمامی دستگاه های حضور و غیاب فروشگاه اینصب به همراه 2 نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد و محاسبه عملکرد به صورت رایگان به فروش می رسد.شما می توانید این نرم افزار ها را به صورت رایگان بر روی سیستم خود نصب کنید و به آسانی حقوق و دستمزد کارمندان و پرسنل خود را محاسبه کنید.

5. امنیت بالا

از دیگر ویژگی  و مزایای دستگاه حضور و غیاب می توان به امنیت بالای آن اشاره کرد.اطلاعات کاربران و تمامی فیش های حقوقی فقط برای کسانی که دارای نرم افزار دستگاه حضور و و غیاب بر روی سیستم شان هستند قابل رویت است.

سخن پایانی

با مطالعه این مقاله شما با 5 مزایای دستگاه حضور و غیاب آشنا شدید.با خرید دستگاه حضور و غیاب شما می توانید در زمان محاسبه فیش حقوقی و ثبت تردد پرسنل خود صرفه جویی کنید.همچنین محاسبه دقیق اضافه کاری و جریمه نیز از طریق این دستگاه برای شما امکان پذیر می باشد.با خرید دستگاه حضور و غیاب نظم را وارد سازمان و شرکت خود کنید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟