x
X

6 مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب

در گذشته و بعضی از شرکت ها و فروشگاه های امروزی،زمان ورود و خروج پرسنل را به صورت دستی ثبت می کردند.ثبت زمان ورود و خروج کارمندان به صورت دستی باعث وجود مشکلاتی همچون خطا در ثبت زمان دقیق و تقلب کردن در ثبت تردد ها شد.

با پیشرفت تکنولوژی دستگاه حضور و غیاب وارد بازار شد و شاید این سوال برای شما پیش آید که مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب چیست؟

و یا چرا وجود دستگاه حضور و غیاب در یک شرکت و فروشگاه باعث سازماندهی می شود؟ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با مزایای وجود دستگاه حضور و  غیاب آشنا کنیم.

6 مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب

مزایای دستگاه حضور و غیاب

دستگاه های حضور و غیاب دارای انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره،اثرانگشتی،کارتی و رمزی موجود می باشد.در دو نوع اول دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و اثر انگشتی امکان تقلب به هیچ عنوان وجود ندارد زیرا چهره و اثر انگشت هر شخص منحصر به فرد می باشد.از مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. کنترل دقیق ورود و خروج پرسنل

با استفاده از دستگاه حضور و غیاب ، تمامی تردد ها و زمان ورود و خروج پرسنل به صورت دقیق ثبت می شود و از این رو تمامی پرسنل و کارمندان تمامی سعی و تلاش خود را می کنند تا به موقع در محل کار خود حاضر شوند و این عمل باعث ایجاد نظم در مجموعه ی شما می شود.

در مجموعه هایی که از سیستم حضور و غیاب استفاده نمی شود،پرسنل در حاضر و خارج شدن خود سر زمان و به موقع ، توجه کمتری می کنند و برای دیرآمدن خود سرکار و یا ترک زود هنگام محل کار ،دلایل هایی برای توجیه کردن می آورند که این روند به مرور زمان و در طولانی مدت می تواند منجر به وارد شدن هزینه هایی به مجموعه ها شود.

2. محاسبه دقیق اضافه کار و کسر کار

با توجه به اینکه ثبت تردد پرسنل توسط سیستم حضور  و غیاب بدون کوچکترین خطا و اشتباهی ثبت می شود پس به راحتی از طریق این سیستم اضافه کاری و تاخیر در ورود و خروج پرسنل را بدون کوچکترین خطا محاسبه کرد.

3. سهولت در محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل

دستگاه حضور و غیاب دارای 2 نرم افزار رایگان حضور و غیاب و حقوق و دستمزد می باشد.این دو نرم افزار رایگان برای مجموعه هایی که دارای پرسنل با شیفت ثابت و اداری هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

زمانی که پرسنل ورود و خروج خود را از طریق دستگاه ثبت می کنند،تمامی اطلاعات و زمان ورود و خروج از دستگاه به نرم افزار انتقال می یابد و شما می توانید به راحتی حقوق و دستمزد پرسنل خود را در کمترین زمان ممکن محاسبه کنید.

4. نگهداری آرشیو کاملی از ورود و خروج پرسنل

با داشتن دستگاه حضور و غیاب تمامی اطلاعات نرم افزار را می توانید در پایگاه داده مرکزی مجموعه ی خود ذخیره کنید تا دسترسی سریع تری به مدارک و اطلاعات پرسنل خود داشته باشید.این روش نسبت به روش های سنتی،سریعتر عمل می کند.

همچنین با استفاده از دستگاه حضور و غیاب شما می توانید آرشیو کاملی از زمان تردد پرسنل مجموعه ی خود داشته باشید.

5. پیشگیری از خطای انسانی

درصد خطای انسانی با استفاده از شیوه های سنتی و ثبت در داخل دفاتر حضور و غیاب،بسیار بالا می باشد و می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

6. حذف فرایند دستی و کاغذی

شاید استفاده از شیوه های دستی و کاغذی برای محیط های کاری کوچک و غیر رسمی پاسخ گو باشد، اما این پاسخگویی به معنی ایده آل و بدون خطا بودن این شیوه نمی باشد و می تواند منجر به تحمیل هزینه هایی ناخواسته به مجموعه ها شود.

6 مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب

با تمامی مزایای گفته شده از سیستم حضور و غیاب،به این نیتیجه رسیدیم که وجود این دستگاه در یک مجموعه باعث کاهش هزینه ها می شود.اگر برای خرید دستگاه حضور و غیاب نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر دارید می توانید با کارشناسان اینصب تماس بگیرید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟