x
X

علت قطع شدن صدای دزدگیر ماشین

قطع شدن صدای دزدگیر ماشین

قطع شدن یا خرابی دزدگیر ماشین از اون تجربه هایی است که هیچکدوم دوست نداریم داشته باشیم. خب به محض مواجه با قطع شدن صدای دزدگیر یا کار نکردن آن بهتر است که به یک نصاب حرفه ای مراجعه کنید تا مشکل دزدگیر شما را برطرف کند. اما بد نیست شما هم حتی اگر فنی نیستید و نمی توانید دزدگیر را تعمیر کنید، درباره علت قطع شدن صدای دزدگیر اطلاعاتی داشته باشید. اما قبل از همه این ها توصیه می کنم یک دزدگیر ماشین با کیفیت بخرید، مثل دزدگیر برند های خوشنامی از جمله استیلاک، چیتای، هوتای و برند های شناخته شده ی دیگر تا کمتر با خرابی دزدگیر مواجه شوید و یا اصلا مواجه نشوید. خب حتما می دونید که دزدگیر ماشین ساختار و عملکرد خیلی پیچیده ای ندارد.

دزدگیر روی ماشین نصب می شود و بر اساس اینکه شما یک دزدگیر ساده دارید یا یک دزدگیر تصویری شما را از خطراتی که برای ماشین شما به وجود می آید با خبر می کند. مدل های ساده تر از آژیر استفاده می کنند. مدل های تصویری علاوه بر آن از حالت ویبره یا تماس تلفنی هم استفاده می کنند. در هر صورت دزدگیر ماشین بنا بر مدلی که انتخاب می کنید و به کمک همه این امکاناتی که گفتیم شما را از هر ضربه ای که به ماشین وارد می شود و هر اقدامی برای سرقت مطلع می کند.

خب حالا گاهی پیش می آید که دزدگیر شما کار نمی کند. علت قطع شدن صدای دزدگیر ماشین را در این مقاله همراه با من پیگیری کنید.

علت قطع شدن صدای دزدگیر ماشین

خب دزدگیر ها هم مثل هر وسیله دیگری ممکن است دلایل مختلفی برای خراب شدن داشته باشند. ما در این مقاله به چند علت قطع شدن صدای دزدگیر که بیشتر محتمل هستند می پردازیم. حالا اگر شما از جمله کسانی هستید که دوست دارند شخصا برای تعمیر هر وسیله ای اقدام کنند و به قول معروف دست به آچار هستید، قبل از هر چیز این دلایل قطع شدن صدای دزدگیر را بررسی کنید. امیدوارم خیلی زود مشکل دزدگیر ماشینتان را پیدا وحل کنید.

علت قطع شدن صدای دزدگیر ممکن است مشکلات سخت افزاری باشد. قطعات داخلی دزدگیر ممکن است شکسته یا جدا شده باشند. از طرفی جالب است بدانید که علت خرابی دزدگیر می تواند مربوط به ایراداتی در قفل مرکزی ماشین، تموم شدن باتری ریموت یا فیوز بی کیفیت آن باشد. ممکن است ارتباط برق دزدگیر با برق خودرو قطع شده یا اتصالی داشته باشد. این ها دلایل خیلی پیش پا افتاده ای هستند. با اینحال برای علت قطع شدن صدای دزدگیر این موارد رو هم بررسی کنید.

علت قطع شدن صدای دزدگیر ماشین

  • سیم کشی ماشین

کل کارایی دزدگیر ماشین، سیستم هشدار آن توسط آژیر است. خب حالا سیستمی که باعث می شود این صدای آژیر پخش شود به این صورت است. از کیت اصلی دزدگیر ماشین یک سیم به آژیر دزدگیر متصل می شود. تا اینجا همه چیز خیلی ساده است. حالا اگر در مسیر این اتصال هر مشکلی پیش بیاد باعث قطع شدن صدای آژیر دزدگیر می شود. همینطور هم علت قطع شدن صدای دزدگیر بیشتر از هرچیز می تواند به دلیل سیم کشی اشتباه یا قطعی و اتصالی آن باشد.

به همین دلیل همیشه توصیه می کنیم یک دزدگیر ماشین خوب بخرید و حتما از یک نصاب دزدگیر حرفه ای کمک بگیرید. تا با این مشکلات روبرو نشوید. فراموش نکنید که نه تنها برای نصب و راه اندازی دزدگیر ماشین، بلکه برای نصب هر دستگاهی که به برق خودرو مرتبط می شود باید نهایت دقت را بخرج بدهید و از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید. چراکه این قسمت حسابی حساس و خیلی مهم است.

  • باطری ماشین

خب مثل همیشه سهل انگاری در تعویض به موقع باطری ماشین و عدم مراقبت های لازم باعث خوابیدن یا دشارژ شدن باطری می شود. در رابطه با این شرایط که پیشتر حسابی صحبت کردیم. اما حواستان باشد که شارژی باطری ماشین در واقع منبع تغذیه مناسب دزدگیر ماشین را هم با مشکل مواجه می کند. در نتیجه اگر به دنبال علت قطع شدن صدای دزدگیر ماشین هستید یک گزینه محتمل و مهم منبع تغذیه دزدگیر یا در واقع وضعیت باتری شماست.

مراقبت های لازم از باتری ماشین مثل تعویض آن قبل از به اتمام رسیدن عمر مفید باتری، مراقبت از باتری در هوای خیلی سرد و خیلی گرم، مراقبت از ماشین مخصوصا وقتی در یک مسیر کوتاه تکراری رانندگی می کنید یا در زمان انتخاب محل پارک و… را جدی بگیرید. می بینید که سلامت باتری از جهات مختلفی برای ماشین مهم است.

  • کیت اصلی را بررسی کنید

خب اگر صدای دزدگیر قطع شده یا درست کار نمی کند برای پیدا کردن علت قطع شدن صدای دزدگیر حتما سری به کیت اصلی دزدگیر بزنید. البته که مجددا توصیه می کنم این کار را توسط یک نصاب و تعمیرکار متخصص انجام بدهید. احتمال اینکه قطعات داخل کیت با مشکل مواجه شده باشند و نیاز به تعمیر یا تعویض جدی داشته باشند خیلی زیاد است. اگر دزدگیر خوبی خریداری کردید ممکن است در تعمیرات و استفاده از خدمات پس از فروش دزدگیر هم راحت تر باشید. در غیر اینصورت بیشتر تعمیرکارها می توانند به شما کمک کنند. حتی می توانید از جایی که دزدگیرتان را خریداری کردید، کمک بگیرید. معمولا آن ها هم یک بخش تعمیرات دارند که به شما مشاوره بدهد و کمک کند. به همین دلیل همیشه به پشتیبانی و خدمات شرکتی که خرید می کنید تاکید می کنیم.

  • مشکلات آنتن

خب یکی دیگر از کارهایی که باید انجام بدهید و در واقع یک بخش مهم برای چک کردن وضعیت آنتن ریموت دزدگیر شماست. حواستان باشد که ایجاد هر مشکلی در آنتن ریموت می تواند مشکل صدای دزدگیر را درست کرده باشه. پس بررسی این قسمت را هم جدی بگیرید.

باید بگم دلایل قطع شدن صدای دزدگیر واقعا خیلی بیشتر از این حرفا است که ما چند تا از شایع ترین آن ها را ذکر کردیم. اما اگر از یک برند مطمئن خرید کنید و به یک نصاب خوب مراجعه کنید نگرانی نخواهید داشت.

مشکلات آنتن در قطع شدن صدای دزدگیر

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟