x
X

صفر تا صد دزدگیر های مجهز به ردیاب

همان طور که می دانید امروزه آمار سرقت خودرو به شدت بالا رفته و پیشرفته ترین دزدگیر ها نتوانستند مانع از به سرقت رفتن خودرو شوند. به همین علت افراد می کوشند تا امنیت خودروی خودرا بالا ببرند. یکی از لوازم جانبی حفاظتی، امنیتی خودرو که بسیار پرکاربرد می باشد، ردیاب است. همه ی شما نام ردیاب یا جی پی اس را شنیده اید و به طور کلی با کاربرد های آن آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم در مورد دزدگیر هایی صحبت کنیم که مجهز به ردیاب می باشند و درواقع کاربرد های بسیار بیشتری در مقایسه با سایر دزدگیر ها دارند. قبل از هرچیزی لازم است توضیح مختصری در خصوص ردیاب ها به شما ارائه دهیم.

ردیاب چیست؟

ردیاب، دستگاهی است که به کمک یک سیم کارت قادر به ردیابی خودرو، انسان، موتورسیکلت و … می باشد. ردیاب ها انواع مختلفی دارند که از انواع ردیاب می توان به ردیاب خودرو، ردیاب شخصی، ردیاب موتورسیکلت و … اشاره کرد. یکی از پرکاربرد ترین نوع ردیاب ها، ردیاب خودرو می باشد که امکان ردیابی خودرو را در اختیار صاحب ماشین قرار می دهد.

با نصب این ردیاب برروی خودرو، می توانید موقعیت مکانی خودروی خود را برروی نقشه مشاهده کنید. از مهم ترین کاربرد های این دستگاه می توان به پیدا کردن خودروی به سرقت رفته اشاره کرد. البته این دستگاه کاربرد های دیگری نیز دارد که در این مقاله به آن نمی پردازیم. در ادامه به بررسی دزدگیر های مجهز به ردیاب یا به اصطلاح دزدگیر های جی پی اس دار می پردازیم.

دزدگیر مجهز به ردیاب

این نوع دزدگیر ها همان طور که از نامشان مشخص است، دارای قابلیت های ردیاب می باشند. درواقع تمامی قابلیت های دزدگیر و تمامی قابلیت های ردیاب در یک دستگاه تعریف شده است. با خرید این نوع دستگاه هم ردیاب و هم دزدگیر خریداری کرده اید. بسیاری از افراد جهت افزایش امنیت خودروی خود و صرفه جویی در هزینه از این نوع دستگاه خریداری می کنند تا دیگر نیازی به خرید جداگانه ردیاب و دزدگیر نداشته باشند. اگر با این دستگاه آشنایی ندارید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا قابلیت های آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ردیاب خودرو

قابلیت های دزدگیر مجهز به ردیاب

  • قابلیت شنود

دزدگیرها دارای قابلیت شنود نیستند اما برخی از ردیاب ها از این قابلیت پشتیبانی می کنند. دزدگیر های مجهز به ردیاب به دلیل پشتیبانی از قابلیت های ردیاب خودرو دارای شنود می باشند و امکان شنیدن صداهای داخل اتاق خودرو را برای شما فراهم می سازند.

  • خاموش کردن خودرو از راه دور

از جذاب ترین قابلیت های این نوع دزدگیر می توان به امکان خاموش کردن ماشین از راه دور اشاره کرد. با نصب و استفاده از این نوع دزدگیر ماشین می توانید به راحتی در فاصله ای دور خودروی خود را خاموش کنید. این نوع قابلیت در ردیاب های خودرو نیز وجود دارد اما امکان خاموش کردن خودرو از راه دور برای دزدگیر ها فراهم نمی باشد.

  • اپلیکیشن

از دیگر مزایای دزدگیرهای مجهز به ردیاب، دارا بودن اپلیکیشن می باشد. توجه داشته باشید که این قابلیت از قابلیت های منحصر به فرد می باشد. درواقع تمامی ردیاب ها دارای اپلیکیشن فارسی مخصوص به خود نیستند و از طریق سایت امکان کنترل خودرو وجود دارد. هم چنین تمامی دزدگیر های جی پی اس دار نیز از این قابلیت پپشتیبانی نمی کنند. از جمله دزدگیر های gps داری که دارای اپلیکیشن فارسی مخصوص می باشند، ردیاب و دزدگیر نورون مدل S500 است.

 

ردیاب و دزدگیر نورون مدل S500

 

  • باز و بسته کردن درب خودرو از راه دور

این نوع قابلیت از جمله قابلیت های خاص این نوع دزدگیر می باشد. در صورتی که شما ردیاب و دزدگیر خودرو را به صورت جداگانه خریداری کنید امکان فعال شدن این قابلیت وجود ندارد. تنها در صورتی امکان بازو بسته کردن درب خودرو از راه دور وجود دارد که شما دزدگیری مجهز به ردیاب خریداری کرده باشید. درواقع دزدگیر و ردیاب خودرو باید یکی باشند تا این امکان برای شما فراهم شود. بعد از نصب این نوع دزدگیر می توانید درب خودروی خود را از فاصله دور به وسیله اپلیکیشن باز و بسته کنید.

  • هشدار باز ماندن درب خودرو

اگر درب خودرو بازمانده باشد از اپلیکیشن دزدگیر برای شما نوتیفیکیشن ارسال می شود و متوجه بازبودن درب خودرو می شوید. این نوع قابلیت نیز بسیار کاربردی و مهم محسوب می شود.

  • تعییین محدوده مجاز

این نوع دزدگیر امکان تعیین محدوده مجاز را نیز برای شما فراهم کرده است. درواقع شما می توانید برای خودروی خود محدوده ای مجاز تعیین کنید و در صورت خارج شدن خودرو از آن محدوده به روش های مختلف به شما اطلاع داده شود. ممکن است از طریق تماس یا پیامک، خروج از محدوده مجاز تعیین شده به شما اطلاع داده شود.

  • موقعیت یابی آنلاین خودرو

مهم ترین مزیت این دزدگیر امکان مشاهده موقعیت آنلاین خودرو می باشد. از طریق اپلیکیشن امکان مشاهده موقعیت مکانی برای شما وجود دارد. ردیاب ها نیز دارای این قابلیت می‌باشند البته توجه کنید که تنها ردیاب های آنلاین از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

 

ردیابی آنلاین خودرو

سخن پایانی

دراین مقاله سعی کردیم تا حدودی شمارا دزدگیر مجهز به ردیاب آشنا کنیم و قابلیت های آن را موردبررسی قراردهیم. توجه داشته باشید که موارد گفته شده تمام قابلیت ها نیست و علاوه بر این موارد، قابلیت های دیگری نیز وجود دارد که در این مقاله به بررسی آن نخواهیم پرداخت. در واقع سعی کردیم مهم ترین کاربرد ها را مورد بررسی قرار دهیم.

توجه داشته باشید که قابلیت های گفته شده در این مقاله تنها قابلیت های ردیابی این نوع دستگاه بودند. همان طور که گفته شد این نوع دستگاه هم دارای قابلیت های دزدگیر و  هم ردیاب می باشد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و شما را در خصوص خرید بهتر دزدگیر و ردیاب ماشین راهنمایی کند.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟