x
X

ردیاب بهتره یا دزدگیر تصویری؟

همان طور که می دانید دزدگیر از زمان های گذشته تا به الان وجود داشته است. با پیشرفت تکنولوژی دزدگیر ماشین نیز رفته رفته پیشرفت کرد و مدل های متفاوتی از آن در بازار ارائه شد. امروزه انواع مختلفی از دزدگیر خودرو در بازار وجود دارد. از انواع دزدگیر ماشین می توان به دزدگیر ساده، تصویری و استارت زن اشاره  کرد. امروزه افراد زیادی برای تامین امنیت خودروی خود از دزدگیر تصویری استفاده می کنند. بعد از پیشرفته شدن دزدگیر های ماشین، دستگاه دیگری به نام ردیاب در بازار عرضه شد که با استقبال عموم مردم مواجه شد. شاید شما نیز با این سوال مواجه شوید که برای افزایش امنیت خودرو کدام بهتر است ردیاب یا دزدگیر تصویری؟

کدام را ترجیح می دهید، ردیاب یا دزدگیر تصویری؟

اول از همه لازم است بگوییم که دزدگیر یک سیستم باز دارنده می باشد. در واقع دزدگیر بدین منظور روی خودرو نصب می‌شود تا کار سارقین را سخت تر کند و از سرقت جلوگیری نماید. امروزه سارقین حرفه ای تر شده اند و قادر به سرقت خودرو هایی هستند که مجهز به دزدگیر می باشد.

بعد از به سرقت رفتن خودرو چه دزدگیر ساده و چه دزدگیر تصویری دیگر کارایی نخواهد داشت. در این هنگام اهمیت ردیاب خودرو حس می شود. دزدگیر و ردیاب مکمل یکدیگر هستند. در حقیقیت دزدگیر تا قبل از سرقت مفید و کاربردی است و ردیاب بعد از سرقت کارایی دارد. برای اینکه در زمینه خرید ردیاب یا دزدگیر تصویری شما را راهنمایی کنیم، به بررسی جداگانه هر مورد می پردازیم.

 

ردیابی خودرو

 

دزدگیر ساده

دزدگیر ساده قدیمی ترین نوع دزدگیر می باشد که مورد استفاده عموم قرار می گرفت. این نوع دزدگیر دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به دزدگیر های تصویری و استارتر می باشد. تقریبا تمامی شما با عملکرد این نوع دزدگیر آشنایی دارید. بعد از نصب دزدگیر ساده در صورتی که سارق اقدام به باز کردن درب خودرو نماید یا ضربه ای به خودرو بزند، آژیر دزدگیر به صدا در می آید. اگر از خودروی خود فاصله داشته باشید که اصلا صدای آژیر را نخواهید شنید و سارق نیز بعد از مدت کوتاهی آژیر را هم غیر فعال می سازد. صرفا نصب دزدگیر ساده به منظور سخت تر کردن کار سارق و زمان بر شدن سرقت صورت می گیرد.

دزدگیر های ساده به دزدگیر های یک طرفه نیز معروف می باشند. یک طرفه بودن به این معناست که دزدگیر تنها قادر به دریافت فرمان از ریموت می باشد و قادر به ارسال پیام به ریموت نیست. با استفاده از ریموت دزدگیر های ساده تنها می توانید قفل درب های خودرو را باز یا بسته نمایید. اگر درب خودرو باز شود شما از طریق ریموت هیچ پیامی دریافت نخواهید کرد و تنها از صدای آژیر متوجه خواهید شد.

 

دزدگیر ماشین ساده

دزدگیر تصویری

دزدگیر تصویری امروزه یکی از پرطرفدارترین دزدگیرها می باشد. یکی از دلایل محبوبیت این نوع دزدگیر، ریموت آن می باشد. ریموت دزدگیر های تصویری دارای یک صفحه نمایشگر است و نسبت به ریموت دزدگیرهای ساده ظاهری زیباتر دارند. دزدگیر ماشین تصویری نسبت به دزدگیر ساده قیمت بالاتر دارد و به دزدگیر های دو طرفه معروف هستند. بدین معنا که این مدل دزدگیر علاوه بر دریافت فرمان از ریموت قادر به ارسال پیام به ریموت نیز می‌باشد.

هنگامی که ضربه ای به خودرو وارد شود و یا درب خودرو باز گردد علاوه بر به صدا در آمدن آژیر دزدگیر، ریموت نیز زنگ می خورد. در واقع شما حتی اگر از خودرو دور باشید و صدای آژیر را متوجه نشوید از طریق ویبره و زنگ ریموت مطلع می شوید. روی نمایشگر ریموت دزگیر های تصویری، تصویر یک خودرو مشاهده می شود که در صورت باز بودن درب خودرو یا صندوق یا کاپوت درب خودروی نمایش داده شده روی ریموت نیز باز می باشد.

 

دزدگیر ماشین تصویری

ردیاب خودرو

یکی از بهترین و امنیتی ترین لوازم جانبی خودرو، ردیاب می باشد. ردیاب دستگاهی است که هم در هنگام سرقت خودرو و هم بعد از به سرقت رفتن خودرو کارآمد می باشد. با خرید و نصب ردیاب خودرو می توانید از موقعیت مکانی خودروی خود به صورت لحظه ای آگاه شوید. ردیاب خودرو دارای یک نرم افزار می باشد که از طریق این نرم افزار قادر به خاموش کردن خودرو از راه دور می باشید. درواقع با استفاده از قابلیت قطع برق خودرو، برق ماشین را قطع می کنید و بعد از قطع شدن برق، خودرو خاموش می شود و دیگر روشن نخواهد شد.

همچنین ردیاب دارای سیستم هشدار دهنده باز شدن درب خودرو می باشد. در صورتی که درب خودرو باز شود و یا خودرو روشن شود نوتیفیکیشن باز شدن درب یا روشن شدن خودرو برای شما ارسال می شود و از این طریق متوجه سرقت خودرو خواهید شد. حتی اگر باز هم نتوانستید مانع از سرقت شوید و خودروی شما به سرقت رفت، می توانید از موقعیت لحظه ای خودروی خود آگاه شوید. هم چنین می توانید با استفاده شنود، صداهای داخل کابین را شنود کنید.

جمع بندی خرید ردیاب یا دزدگیر؟

تا اینجا با امکانات و قابلیت های دزدگیر ساده، تصویری و ردیاب به صورت جداگانه آشنا شدیم. لازم است بگوییم که ردیاب و دزدگیر مکمل یکدیگر می باشند. پس اگر به دنبال افزایش امنیت خودروی خود هستید، بهتر است هم دزدگیر تصویری و هم ردیاب تهیه کنید. البته برخی به دلیل هزینه بالا قادر به خرید ردیاب و دزدگیر تصویری باهم نیستند. اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که نمی توانید هزینه بالایی برای خرید ردیاب و دزدگیر تصویری پرداخت کنید بهتر است یک ردیاب با یک دزدگیر ساده تهیه کنید.

البته با این وجود برخی اولویت خود را دزدگیر تصویری قرار می دهند اما لازم است بگوییم که ردیاب خودرو از لحاظ امنیتی در رده بالاتری قرار دارد. پیشنهاد ما به شما برای تامین امنیت خودرو در وهله اول ردیاب و دزدگیر تصویری می باشد و در وهله دوم ردیاب و دزدگیر ساده می باشد. ممنون که با ما همراه بودید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟