x
X

جلوگیری از کودک ربایی در ایران

آیا از آمار کودک ربایی در ایران اطلاعاتی دارید؟ می دانید چطور باید از امنیت بچه ها محافظت کنید؟ بنظر شما بهترین روش جلوگیری از کودک ربایی در ایران چیست؟ شاید فکر کنید آمار سرقت کودکان خیلی عدد قابل توجهی نیست. اما وقتی پای بچه ها به میون میاد حتی یک مورد کودک ربایی هم می تونه حسابی وحشتناک باشه. ربودن کودکان عمل غیر انسانی است که اهداف مختلفی به همراه دارد.

جلوگیری از کودک ربایی در ایران

روانشناسان کودک معتقد هستند که همیشه باید به فکر پیش گیری از این اقدام هولناک باشید. چرا که آسیب های جسمی و روانی آن به صورت طولانی مدت با کودک باقی مانده و گاه تا بزرگسالی ادامه دارد و ممکن است به هیچ عنوان درمان نشود. در صورتی که کودک دارید یا کودکانی در اطراف شما هستند، مهمترین وظیفه شما یادگرفتن روش های جلوگیری از کودک ربایی در ایران است. برای امنیت کودکان کوچکترین غفلتی جایز نیست. ماهم در این مقاله از روش هایی برای پیش گیری از سرقت کودکان صحبت می کنیم.

همه چیز درباره پیشگیری از کودک ربایی

چرا اینهمه تاکید می کنیم که همه جوانب احتیاط را در مورد پیشگیری از کودک ربایی همیشه رعایت کنید. به این دلیل که کودکان بی دفاع هستند، علی رغم آموزش های شما توان فکری لازم برای تشخیص نیات پلید ربایندگان را ندارند. از طرفی در هنگام مواجهه با زور، قدرت بدنی لازم برای مراقبت از خود را ندارند. پس خیلی روی بچه ها حساب نکنید.

با این حال آموزش های لازم را به کودکان بدهید. از بچه ها بخواهید که سوار ماشین یا موتورسیکلت افراد ناشناس و غریبه نشوند. درصورت اقدام اشخاص غریبه به کشیدن، بغل کردن و به زور سوار کردن آن ها حسابی سروصدا کنند. هرگز از کودکان غافل نشوید. خصوصا در فضاهای عمومی و شلوغ، پارک ها و اماکن مذهبی، خیابان، بازار و… هنگام خروج از خانه بچه ها را با طلا و جواهر و اجناس گران قیمت و با ارزش مادی راهی نکنید. به بچه ها آدرس دقیق خانه را یاد بدهید و برای احتیاط آدرس و شماره تلفن را نوشته و همراه کودکان بگذارید.

به کودکان آموزش بدهید که با اشخاص غریبه هم کلام نشوند و به آن ها اطلاعات ندهند. کودکان کم سن و سال خود را برای خرید و بازی به تنهایی به خیابان نفرستید. اما علی رغم همه این آموزش ها و مراقبت ها مواردی هست که چاره ای ندارید از بچه ها دور باشید. آن هایی که برای رفت و آمد از سرویس مدارس استفاده می کنند. کودکان با نیازهای ویژه و نیازمند مراقبت های خاص و… همیشه و همه جا امکان همراهی با کودکان را نداریم و امکان نگه داشتن مداوم بچه ها در خانه نیست. بچه ها برای رشد و سلامت جسمی و روحی نیاز به بازی، بودن در جمع همسالان، رفتن به مدرسه دارند و این روش ها به تنهایی برای جلوگیری کودک ربایی در ایران کافی نیست.

کودک ربایی در ایران و بهترین روش مقابله با آن

جلوگیری از کودک ربایی

اگر شما هم دغدغه این را دارید که بتوانید همیشه و همه جا امنیت فرزندان خود را حفظ کنید. یا کودکانی با نیازها و بیماری های خاص دارید که احتیاج به 24 ساعت مراقبت و نظارت دقیق دارند. درصورتیکه به ناچار ساعاتی از روز را از کودکان دور هستید و امکان مراقبت از آن ها را ندارید. یکی از بهترین و قطعی ترین روش ها برای شما خرید یک ردیاب شخصی برای کودکان است. ردیاب شخصی یک وسیله کوچک، با قیمت مناسب است که به راحتی در کیف یا لباس کودکان قرار می گیرد.

این وسیله در هرلحظه مکان دقیق کودک شما را به شما نشان می دهد. به شما امکان شنیدن صدای محیط، کنترل موقعیت بچه ها، اطلاع از در خطر بودن بچه ها و مکان وقوع خطر را می دهد. شما بر مسیر حرکت بچه ها نظارت دارید، چه پیاده هستند چه در سرویس مدارس. از ردیاب شخصی برای کودکان در همه زمان هایی که از شما دور هستند، کودکان دارای شرایطی مانند اختلالات شناختی، مشکلات رفتاری، اوتیسم استفاده کنید و دیگر نگران گم شدن و خطرهای مختلف مانند کودک ربایی در ایران نباشید. اما چرا به همراه داشتن ردیاب شخصی بهترین راه حل است؟

  • موقعیت مکانی لحظه ای بچه ها در محیط های شلوغ
  • نظارت دقیق و 24 ساعته بر کودکان توان خواه
  • کودکان بیش فعال را تحت نظر داشته باشید
  • والدین شاغل دائم در جریان سلامت و امنیت کودکان هستند
  • مراقب سرویس مدارس، امنیت بچه ها و مسیر حرکت آن باشید
  • از موقعیت های خطرناک به موقع خبردار شوید
  • امکان ارتباط صوتی با بچه ها در موقعیت های خاص
  • وزن سبک، اندازه کوچک، استفاده راحت و مخفی بدون جلب توجه، قیمت مناسب، دوام زیاد
  • سهولت استفاده برای والدین بر روی گوشی همراه

سخن پایانی

جالب است بدانید ردیاب شخصی علاوه بر مراقبت 24 ساعته و دقیق از کودکان شما، برای افراد مسن و دچار بیماری آلزایمر، حیوانات خانگی که ممکن است از خانه خارج شده و گم شوند. مشکلات چمدان ها در سفر و فرودگاه های بزرگ و جلوگیری از گم شدن یا عوض شدن آن ها، مسافرت به مکان های جدید و افرادی که در شهرها و مسیر های جدید امکان گم کردن مسیرها را دارند. کوه نوردان و طبیعت گردانی که ممکن است از گروه جدا شده و مسیر را پیدا نکنند. اردوها و سفرهای دانش آموزی که امکان جدا شدن بچه ها از گروه و گم شدن آن ها وجود دارد. نوجوان هایی که تازه رانندگی می کنند و شما دوست دارید بصورت نا محسوس آن ها را کنترل کنید هم استفاده می شود.

وسیله کوچکی که از تکنولوژی GPS و اتصال به شبکه ماهواره ای استفاده می کند تا مکان دقیق شی یا شخصی که ردیاب را به همراه دارد را به شما نشان بدهد. همانطور که گفتیم نه تنها برای جلوگیری از کودک ربایی در ایران بلکه در تعداد زیادی موقعیت و برای مصارف زیادی به داشتن یک ردیاب شخصی احتیاج دارید. بنا به مدلی که انتخاب می کنید امکانات متفاوتی دارد. مدل های ضد آب، امکانات متفاوت و بیشتری مانند شنود، تماس صوتی، دکمه درخواست کمک اضطراری، شارژ طولانی مدت دارند. این ردیاب شخصی یکی از دقیق ترین سیستم های مکان یابی است و عموما موقعیت مکانی را با دقتی کمتر از 1 متر گزارش می کند.

آموزش های لازم را به بچه ها بدهید. از یک ردیاب شخصی مناسب کودک هم برای اطمینان استفاده کنید و دیگر نگران کودک ربایی در ایران نباشید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟