x
X

انواع تجهیزات امنیتی طلا فروشی

انواع تجهیزات امنیتی طلا فروشی

اگر سری به اخبار حوادث بزنید. آمار سرقت های کوچک و بزرگ  مسلح و غیر مسلح از طلافروشی ها باور نکردنی است. به همین دلیل هم هست که کوچکترین اهمال درخرید و نصب تجهیزات امنیتی برای اماکنی مانند طلافروشی ممکن است باعث خسارات جبران ناپذیر مالی و جانی برای مالکان و فروشندگان آن باشد. تجهیز امنیتی اماکنی مثل طلافروشی بسیار دقیق و تخصصی و نیازمند نظر متخصصان این امر است. در این مقاله بطور خلاصه به انواع تجهیزات امنیتی برای طلافروشی می پردازیم.

آموزش های امنیتی پرسنل طلا فروشی برای مواقع خطر، استفاده از شیشه های ضدگلوله و ضد سرقت، نصب دوربین های مداربسته داخلی و خارجی، سیستم اعلام حریق، دزدگیرها و انتخاب سنسور های مناسب طلافروشی از مهمترین روش های امنیتی برای طلافروشی است. ما در این مقاله به دوربین های مداربسته، دزدگیر و البته سنسورهای مناسب، به عنوان مهم ترین تجهیزات امنیتی برای طلافروشی ها می پردازیم.

دوربین مداربسته در طلا فروشی

پس گفتیم که برای تجهیز امنیتی طلافروشی دو اقدام مهم باید انجام شود.

 1. نصب دوربین مدار بسته
 2. دزدگیر وانتخاب سنسور های مناسب

نکات قابل توجه نصب دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته یکی از تجهیزات امنیتی طلا فروشی است. درست است که نصب دوربین مدار بسته مانع سرقت نمی شود، اما برای گزارش رفتار مشکوک، جلوگیری از سرقت های کوچک داخلی که توسط افراد آشنا و کارکنان اتفاق می افتد، نظارت بر رفتار پرسنل با مشتریان و تهیه مدارک لازم برای پلیس در یافتن سارقان، در صورت سرقت طلافروشی، بسیار مهم و ضروری است. هرگز در نصب دوربین مداربسته برای اماکنی مانند طلافروشی ها کوتاهی نکنید. استفاده از دوربین مدار بسته باید به گونه ای باشد که حتی الامکان هیچ فضایی به عنوان نقطه کور و دور از دسترس دوربین باقی نماند. مهم ترین نقاطی که باید در تیررس دوربین ها قرار داشته باشند عبارتند از:

 1. دوربین های خارجی مسلط به ورودی و ویترین های خارجی
 2. دوربین های مسلط به فضای داخلی طلافروشی
 3. گاوصندوق و دخل
 4. مشتریان و افرادی که وارد می شوند
 5. فروشندگان و پیشخوان
 6. قسمت باسکول و ترازو

در انتخاب دوربین های مداربسته به کیفیت و وضوح تصویر و ضبط صدای داخلی خیلی دقت کنید. اگر به دنبال خرید یک دوربین مداربسته با کیفیت و وضوح بالا هستید، برند گپ برای شما کاملا مناسب است. اگر بخواهیم با توجه به تجربه ای که در فروش و نصب دوربین های مدار بسته داریم چند مدل با کیفیت و خوب را به شما معرفی کنیم، پیشنهاد ما سه مدل از دوربین های مداربسته از همین برند است.

 • دوربین AHDگپ مدل 140-7200B
 • گپ مدل  AHD  150-VF -8300B
 • دوربین مداربسته AHD گپ مدل 130-4100D

چرا دوربین های مدار بسته به تنهایی برای امنیت طلافروشی کافی نیستند؟ بر طبق تجربه، سارقان حرفه ای عموما در جریان سرقت های برنامه ریزی شده و بزرگ اقدام به قطع دوربین های مداربسته می کنند. به همین دلیل ضروری است که از دزدگیر و سنسورها به همراه دوربین های مداربسته استفاده کنیم.

دزدگیر و بهترین سنسورهای امنیتی برای طلافروشی

یکی از مهمترین انواع تجهیزات امنیتی و حفاظتی برای طلافروشی دزدگیر اماکن می باشد. دزدگیر برای تشخیص خطر از سنسور ها استفاده می کند. ابتدا سنسور سیگنال خطر را ارسال می کند. دزدگیر با دریافت سیگنال اقدام به آلارم خطر از طریق آژیر، پیامک و تماس تلفنی می کند. دزدگیر ها می توانند بصورت مستقیم به پلیس متصل باشند. دقت کنید که دزدگیر بدون سنسور کارایی خاصی ندارد. سنسورها وظیفه اعلام خطر به دزدگیر را دارند. بر اساس نوع هشدار دزدگیرها انواع مختلفی دارند:

 • دزدگیر ساده
 • دزدگیرخط ثابت شهری
 • دزدگیر مدل سیمکارتی

از بین مدل های بالا، دزدگیر سیم کارتی به دو دلیل انتخاب بهتری است. از هر سه طریق آژیر خطر، پیامک و تماس تلفنی استفاده می کند. قطع و وصل برق شهری تاثیری در آن ندارد . برای بهترین  انتخاب دزدگیر طلافروشی هم با خیال راحت  روی مدل های برند حرفه ای گپ حساب کنید. به توصیه اینصب، می توانید یکی از دومدل پیشرفته زیر را انتخاب کنید.

 1. دزدگیر اماکن گپ مدل 11T
 2. دزدگیر اماکن گپ مدل 13G

اما مهمترین قسمت انتخاب انواع تجهیزات امنیتی طلافروشی، سنسور ها هستند. سنسورها بر اساس نیاز اماکن مختلف انتخاب می شوند. برای طلا فروشی ها عموما از چهار مدل سنسور استفاده می کنیم.

دزدگیر اماکن در طلا فروشی

 • پدال اعلام سرقت

استفاده از پدال اعلام سرقت برای طلافروشی ها خیلی اهمیت دارد. اهمیت استفاده از پدال اعلام سرقت در مخفی بودن و عدم جلب توجه در هنگام استفاده است. حتما سارقان به محض ورود به طلافروشی از فشردن دکمه آژیر جلوگیری می کنند. اما استفاده از پدال اعلام سرقت بصورتی که سارقان متوجه نشوند کار ساده ای است.

 • سنسور حرکتی

مدل سنسورحرکتی وظیفه تشخیص هرگونه حرکت انسان اشیاه و … را دارند. بعد از تشخیص حرکت، از طریق ارسال سیگنال خطر به دزدگیر مرکزی ، آژیر و آلارم خطر به صدا در می آید. شوک سنسور با توجه به نوع دزدگیر شما علاوه بر آژیر از طریق پیامک و تماس تلفنی اعلام خطر می کند. شماره پلیس را برای دزدگیر تعریف کنید تا مستقیم با اداره پلیس تماس بگیرد و آلارم خطر ارسال کند.

 • سنسور ضربه

سنسور ضربه یا شوک سنسور برای ویترین های شیشه ای ، قفسه ها، درو پنجره های شیشه ای که اتفاقا تعدادشان در طلا فروشی ها کم نیست استفاده می شود. سیگنال خطر به محض وارد شدن اولین ضربه ارسال می شود. سنسور های ضربه با وجود قیمت کمی که دارند کارایی زیادی در حفاظت از طلافروشی دارند.

 • مگنت ها

نصب مگنت ها در تجهیزات امنیتی برای طلافروشی ها خیلی مهم است. مگنت ها دو قطعه کوچک هستند که برای درب کمدها قفسه ها ،درو پنجره ها و کلا بازشوها مورد استفاده قرار می گیرند. ارسال سیگنال به دزدگیر مرکزی با هر اقدام مشکوک برای باز شدن مگنت ها ازهم انجام می شود.

نگران آژیر های بی مورد در هنگام کار با قفسه ها و باز شوها نباشید. با نصب حرفه ای تجهیزات امنیتی و از طریق قابلیت تنظیم زون نگرانی برای ارسال سیگنال بی مورد نخواهید داشت.

برای انتخاب ،خرید و نصب تجهیزات امنیتی مناسب طلافروشی ها، روی ما حساب کنید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟