آموزش گام به گام کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت | اینصب
x
X

آموزش گام به گام کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت

ریموت‌ها عمر مفیدی دارند. اما بعد از مدتی به دلایل مختلف خراب و نیاز به جایگزینی دارند. حال سوال اینجاست که بعد از خرید یک ریموت جدید، چطور آن را به موتور سیکلت خود متصل کنیم؟ کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت کار چندان سختی نیست و شما برای انجام این کار کافی است تنها چند قدم ساده بردارید. اگر ریموت شما خراب شده است و نحوه کپی کردن آن را بلد نیستید، با ما تا انتهای این مقاله از اینصب همراه باشید. ما در ادامه مرحله به مرحله نحوه کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت را به شما آموزش می‌دهیم.

ریموت دزدگیر موتورسیکلت چیست؟

ریموت دزدگیر یک ابزار است که به شما این امکان را می‌دهد تا کارهایی مانند خاموش و روشن کردن موتور، فعال و غیر فعال کردن آژیر و .. را از راه دور انجام دهید. در واقع ریموت یک وسیله است که دستورهای شما را به مرکز فرمان یا همان کیت دزدگیر برای اجرا منتقل می‌کند. ریموت بعد از اینکه دستور شما را دریافت کرد، فرمان‌ها را از طریق امواج ماکروویو به سمت رسیور ارسال می‌کند.

 رسیور این سیگنال‌ها را دکود کرده و آن را به مرکز فرمان ارجاع می‌دهد. به این ترتیب عملیاتی که شما با فشار دادن کلید انتظارش را دارید، اتفاق خواهد افتاد. توجه داشته باشید که برای انجام این فعل و انفعال باید رسیور و ریموت کنترل بر روی یک فرکانس باشند. به زبان ساده‌تر باید فرکانس ریموت و رسیور با هم مشابه باشد. معمولا ریموت‌های دزدگیر موتورسیکلت بر روی فرکانس‌های 433، 315 و 868 کار می‌کنند.

آموزش کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت

آموزش کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت

کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت به هیچ عنوان کار سخت و پیچیده‌ای نیست. پس اگر استرس انجام این کار را دارید، آن را کنار بگذارید. مطمئن باشید که بعد از آموزش‌های پایین این کار را به راحتی انجام خواهید داد. قبل از اینکه به سراغ آموزش برویم باید بدانید که ریموت‌های موتورسیکلت به گونه‌ای طراحی می‌شوند که می‌توان اطلاعات موجود بر روی آن‌ها را پاک و سپس اطلاعات جدید را بر روی آن‌ها ذخیره کرد. بعد از انجام این کار شما دو ریموت با عملکرد مشابه خواهید داشت.

شروع کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت با تعیین فرکانس

اولین قدم برای کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت پیدا کردن فرکانس و طول موجی است که ریموت اصلی دزدگیر شما روی آن قرار دارد. برای پیدا کردن فرکانس ریموت دزدگیر موتور روش‌های بسیار زیادی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

  1. با استفاده از یک فرکانس یاب می‌توانید این کار را انجام دهید. برای انجام این کار شما باید ریموت اصلی دزدگیر را در محلی از دستگاه فرکانس یاب که مشخص شده است، قرار دهید. بعد از قرار دادن ریموت در محل مورد نظر یکی از کلیدهای ریموت دزدگیر موتورسیکلت را فشار دهید. با فشار دادن کلید فرکانس کاری ریموت دزدگیر موتور شما بر روی دستگاه نمایش داده می‌شود.
  2. اگر دستگاه فرکانس یاب ندارید با استفاده از یک پیچ گوشتی کوچک یا به اصطلاح ساعتی ریموت اصلی خود را باز کنید. بعد از باز کردن ریموت، باتری آن را خارج کنید و قطعه کوچک الکترونیکی که به اصطلاح به آن کریستال ساعت می‌گویند را پیدا کنید. بر روی این قطعه فرکانس دزدگیر موتور سیکلت نوشته شده است. این فرکانس‌ها معمولا اعدادی مانند 433، 315، 595 و 350 مگاهرتز هستند.

اکنون که از فرکانس ریموت اصلی خود مطمئن شدید، باید به سراغ ریموت‌هایی بروید که فرکانس آن‌ها با فرکانس ریموت اصلی شما یکسان باشد. یکی از شروط لازم و اساسی برای کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت همین موضوع است.

قدم دوم، پاک کردن اطلاعات ریموت جدید

بعد از اینکه ریموت هم فرکانس با ریموت دزدگیر موتورسیکلت خود را پیدا کردید، باید تمامی اطلاعاتی که روی آن قرار گرفته است را پاک کنید. پاک کردن اطلاعات ریموت کار سختی نیست و برای انجام آن تنها کافی است تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  1. در اولین قدم شما باید کلیدهای باز و قفل را با هم فشار دهید (این کلیدها معمولا در ریموت‌های دزدگیر موتورسیکلت با نام A و B وجود دارند). این کلیدها را تا زمانی که چراغ LED ریموت سه بار پشت سر هم چشمک نزده است، رها نکنید.
  2. بعد از اینکه چراغ LED سه بار چشمک زد، شما باید همان‌طور که کلید A را نگه داشته‌اید، کلید B را رها و چندین بار پشت هم به سرعت دکمه A را فشار دهید.
  3. اگر مرحله (2) را به درستی انجام داده باشید، اکنون چراغ LED ریموت دزدگیر موتورسیکلت شروع به چشمک زدن متوالی و با سرعت بالا می‌کند. اکنون می‌توانید کلید A را نیز رها کنید.

*‌ نشانه پاک شدن اطلاعات از روی ریموت این است که شما با فشار دادن کلیدهای ریموت، هیچ‌گونه واکنشی نشان نمی‌دهد. به عبارت دیگر چراغ آن روشن نمی‌شود. اگر موفق به پاک کردن اطلاعات ریموت شده‌اید به سراغ مرحله بعد بروید.

کپی کردن ریموت دزدگیر موتور

آخرین مرحله کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت، کد دادن

کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت با کد دهی به ریموت خام شما به پایان خواهد رسید. کد دادن به دزدگیر ریموت بر عکس اسمش کار بسیار راحتی است و برای انجام آن کافی است تا مانند زیر عمل کنید.

  1. ریموت اصلی و ریموتی که قصد کپی کردن اطلاعات بر روی آن را دارید، درست روبه‌روی هم قرار دهید. البته در برخی از ریموت کنترل‌ها آنتن در بخش پشتی قرار دارد. اگر قادر به کد دهی به ریموت از روبه‌رو نبودید، آن‌ها را پشت به پشت قرار دهید. چرا که به احتمال زیاد آنتن ریموت شما در قسمت پشتی آن قرار دارد.
  2. اکنون شما باید کلیدهای مشابه بر روی هر دو ریموت را به مدت 5 تا 10 ثانیه نگه دارید. نگه داشتن کلیدها را تا زمانی که LED ریموت دزدگیر موتورسیکلت سه بار به سرعت چشمک و سپس چند بار آهسته چشمک بزند، ادامه دهید.
  3. اگر مرحله قبل را به درستی انجام داده باشید، چراغ LED ریموت دوم با نگه داشتن باید به‌ طور دائم روشن بماند. این کار را برای تمامی کلیدها انجام دهید تا اطلاعات ریموت به‌ طور کامل بر روی ریموت جدید کپی شود.

اگر تمامی مراحل بالا را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید، موفق به کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت شده‌اید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه 200 تا 300 هزار تومنی برای کپی کردن ریموت موتور خود نیستید.

سخن پایانی

در این مقاله به‌ طور کامل در خصوص کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت صحبت کردیم. همان‌طور که مشاهده کردید، کپی کردن ریموت به هیچ عنوان کار سخت و پیچیده‌ای نیست و شما خودتان خیلی راحت می‌توانید این کار را انجام دهید. البته به یاد داشته باشید که همه ریموت‌ها قابلیت کپی ندارند و شما نمی‌توانید آن‌ها را کپی کنید. روش‌های بالا به هیچ عنوان برای این دسته از ریموت‌ها قابل اجرا نیست و شما باید این ریموت‌ها را بر اساس دستورالعمل شرکت سازنده‌اشان انجام دهید. اگر در خصوص کپی کردن ریموت دزدگیر موتور سیکلت سوال و یا ابهامی ذهن شما را درگیر کرده است در قسمت دیدگاه‌ها موضوع را با کارشناسان ما در اینصب به اشتراک بگذارید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟