5 روش از کار انداختن دزدگیر اماکن | اینصب
x
X

5 روش از کار انداختن دزدگیر اماکن

گاهی آژیر دزدگیر، بی‌دلیل به صدا در می‌آید، در این مواقع، همه افراد آرزوی یک عصای جادویی برای غیر‌فعال کردن این آلارم مزاحم را دارند. آژیر بی‌دلیل دزدگیر اماکن، به‌‌‌خصوص، در نیمه شب، باعث سلب آسایش شما و همسایگان است. آلارم بی‌دلیل، پیامی به سارقان بالقوه است که نشان می‌دهد، دزدگیر منزل شما خراب است. برای غیر‌فعال کردن آژیر دزدگیر اماکن در این مواقع است که شما باید روش از کار انداختن دزدگیر اماکن را بلد باشید. از آنجایی‌که معلوم نیست، آلارم بی‌دلیل دزدگیر اماکن چه زمانی قرار است به صدا درآید، لازم است، خودتان دست به‌کار شوید و روش مدیریت این شرایط را یاد بگیرید.

قطعا این مقاله حاوی نکاتی است که به شما یاد می‌دهد، علاوه بر قطع آلارم نا‌خواسته، در مواقع لزوم، تدابیر لازم را برای خارج کردن این روش‌ها از دسترس مهاجمان ناخواسته، در نظر بگیرید. خواندن این مقاله برای همه‌ی افرادی که به روش از کار انداختن آلارم بی‌مورد دزدگیر اماکن نیاز دارند، توصیه می‌شود.

راه های از کار انداختن دزدگیر اماکن

وقتی دزدگیر اماکن را نصب می‌کنید، باید منتظر اتفاقاتی مانند آلارم بی‌دلیل آن‌ هم باشید. گاهی حرکت ناخواسته اشیاء یا حیوانات و حتی وزش باد، سنسورها را فعال می‌کند. هرچند که این اتفاق خیلی پر‌تکرار نیست، لازم است برای مدیریت آن از قبل آماده باشید. به‌خصوص که از کار انداختن دزدگیر اماکن، اصلا کار سختی نیست و یادگرفتن آن بسیار ساده است. برای شروع، پنل اصلی را پیدا کنید. بهتر است، در هنگام نصب، محل پنل را علامت‌گذاری کنید و حواستان باشد، پنل اصلی دزدگیر با صفحه‌کلید دزدگیر که از آن برای فعال و غیر‌فعال کردن سیستم دزدگیر اماکن، استفاده می‌کنید، متفاوت است.

 حالا اگر پنل اصلی که معمولا یک جعبه فلزی است را پیدا کردید، مراحل روش از کار انداختن دزدگیر اماکن را مطابق زیر و همراه با ما طی کنید.

علت آژیر کشیدن دزدگیر اماکن

روش اول : از کار انداختن دزدگیر اماکن به کمک ریموت

دو روش ساده و ابتدایی برای غیر‌فعال کردن دزدگیر اماکن و قطع آلارم آن، روش استفاده از اپلیکیشن‌های کنترل از راه‌ دور یا استفاده از ریموت دزدگیر است. البته این دو روش، به‌قدری ساده هستند که هر کاربری، قبل از روش‌های دیگر، آن‌ها را امتحان می‌‌کند. دزدگیر‌های جدید اپلیکیشنی دارند که بر روی گوشی‌ها نصب می‌شود و کنترل دزدگیر و فعال و غیر‌فعال کردن دزدگیر را از راه دور راحت می‌کند. در این مورد خیلی دقت کنید و حتما از اپلیکیشن‌های مجاز استفاده کنید. ریموت دزدگیر اماکن، یکی دیگر از انواع روش‌ غیر فعال کردن دزدگیر اماکن است.

مطالعه کنید: بهترین مدل های دوربین مداربسته خانگی

روش دوم: از کار انداختن دزدگیر اماکن به کمک باتری پشتیبان

باتری پشتیبان چیست؟ باتری پشتیبان، وسیله‌ای برای ذخیره برق است. به این ترتیب در مواقع قطع برق، این باتری پشتیبان است که دزدگیر را در مدار قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد دزدگیر، غیر‌فعال شود. عملیات از کار انداختن دزدگیر، از قطع برق باتری پشتیبان شروع می‌‌شود تا دزدگیر را از مدار خارج کرده و غیر‌فعال کند. حال سوال اینجاست که چگونه باتری پشتیبان را پیدا کنید؟ باتری پشتیبان، در پنل اصلی قرار دارد. در واقع  پنل اصلی، محل قرار‌گیری مدار فرمان و برد سنسورها‌ی دزدگیر است و معمولا به برد مدار پنل وصل است. اتصال باتری را جدا کنید و تمام.

غیرفعال کردن دزدگیر اماکن

روش سوم: غیرفعال کردن دزدگیر اماکن به وسیله قطع ترانسفورماتور

کار ترانسفورماتور در سیستم دزدگیر اماکن، تبدیل جریان برق است. در واقع ترانسفورماتور بین پنل و پریز برق قرارگرفته و قطع آن باعث می‌شود، برق وارد دزدگیر نشود و علامت هشدار بی‌دلیل دزدگیر قطع شود. در این مرحله از روش از کار انداختن دزدگیر اماکن، پیج‌ها را بازکنید و ترانسفورماتور را به‌ آرامی جدا کنید. اگر موفق به قطع ترانسفورماتور به این روش نشدید، می‌توانید از باز کردن پنل و قطع سیم‌کشی برای غیر‌فعال کردن دزدگیر و  قطع آلارم کمک بگیرید.

روش چهارم: خاموش کردن دستگاه

اگر تا اینجا مراحل غیر فعال کردن دزدگیر اماکن و قطع آلارم بی‌دلیل آن را با ما طی کرده باشید، باید به شما تبریک گفت؛ چراکه کار زیادی باقی نمانده است. آخرین راه از کار انداختن دزدگیر اماکن، Shut down دستگاه است. خاموش کردن دستگاه را از پنل دزدگیر انجام دهید. در این حالت، وقتی دکمه‌ها را فشار می‌دهید یا صفحه ‌نمایش را لمس می‌کنید، اتفاقی نمی‌افتد و نشان می‌دهد که دستگاه با موفقیت غیر‌فعال شده است.

روش پنجم: برای قطع دزدگیر اماکن از کدهای امنیتی کمک بگیرید

دزدگیرهای مدرن‌تر مجهز به کدهای امنیتی هستند. اگر شما، یکی از این دستگاه‌های پیشرفته مجهز به کدهای امنیتی را دارید، باید بدانید که بهترین روش از کار انداختن دزدگیر اماکن، غیر‌فعال کردن دستگاه با وارد‌کردن این کدهای امنیتی است. کافی است، علاوه بر دریافت این کدها در هنگام خرید، نحوه تغییر‌دادن آن‌ها را یاد بگیرید.

مطالعه کنید: بهترین دوربین مداربسته برای باغ

با این چند روش، اجازه ندهید سارقان، دزدگیر اماکن شما را غیر فعال کنند

آیا ممکن است سارقان هم از همین روش‌ها برای غیر فعال کردن دزدگیر اماکن و جلوگیری از به‌صدا در آمدن آلارم خطر استفاده کنند؟ این یک نگرانی بزرگ و همیشگی برای کاربران دزدگیر اماکن است. برای این‌که از غیرفعال شدن دزدگیر اماکن جلوگیری کنید، لازم است چند روش کاربردی را به شما یادآوری کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه، این روش‌های ساده را بررسی کنیم.

از کار انداختن دزدگیر اماکن

 

  • از برق اضطراری استفاده کنید: با این روش حتی وقتی برق ورودی شما توسط سارقان قطع شود، دزدگیر شما فعال باقی می‌ماند. اگر از ذخیره‌کننده‌های UPS استفاده کنید، بهتر است. به این دلیل که این ذخیره کننده‌ها، دارای چند باتری هستند و برق مورد‌نیاز را برای شما ذخیره می‌کنند.
  • از اختلال رادیویی جلوگیری کنید: یکی از روش‌های معمول سارقان برای سرقت منازل، غیر فعال کردن دزدگیر اماکن با ایجاد اختلال رادیویی است. برای جلوگیری از این روش از دزدگیرهایی استفاده کنید که از دو سیگنال مختلف رفت و سیگنال برگشت استفاده می‌کنند. ایجاد اختلال رادیویی و استفاده از روش از کار انداختن دزدگیر اماکن معمول، برای این سیستم‌ها کار ساده‌ای نیست.
  • پنل اصلی سیستم دزدگیر را مخفی کنید: آخرین توصیه ما برای جلوگیری از غیر‌ فعال کردن دزدگیر اماکن، مخفی‌کردن پنل اصلی است. قطع دزدگیر اماکن با دسترسی به پنل اصلی به‌ سادگی انجام می‌شود، پس حسابی مراقب باشید.

سخن آخر

در این مقاله انواع روش از کار انداختن دزدگیر اماکن را با هم بررسی کردیم. در انتها چند روش برای جلوگیری از غیر‌فعال کردن دزدگیر اماکن، توسط سارقان را هم به شما یادآوری کردیم. امیدواریم با تمرین این روش‌ها دیگر نگران آلارم بی‌مورد سیستم دزدگیر اماکن خود نباشید. حتما در آینده نزدیک روش‌های جلوگیری از غیر‌فعال کردن دزدگیر اماکن، توسط سارقان را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم. همراه ما باشید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟