x
X

پیشگیری از سرقت منزل در تعطیلات عید 1402

سرقت منازل در تعطیلات عید

عید نوروز به غیر از خونه تکونی و مهمونی و سفر، یادآور افزایش آمار سرقت و توصیه های پلیس برای خالی نگذاشتن منزل است. تصور کنید بعد از یکسال کارو تلاش تصمیم دارید برنامه یک سفر خاطره انگیز را با خانواده و عزیزانتان بریزید. درصورتیکه در طول سفر نگرانی از خالی بودن منزل و سارقان لحظه ای رهاتون نمی کنه.

حالا اگر نگاهی به افزایش آمار سرقت منزل و تعداد آن در تعطیلات  نوروز سال پیش بندازید، ممکنه حتی ترجیح بدید برنامه سفرتون رو به یه وقت دیگه ای موکول کنید. حالا امروز من اینجام که بهتون بگم دست نگه دارید و با خیال راحت برنامه ریزی های سفر و مهمونی هارو انجام بدید. اما قبلش توی این مقاله با من همراه باشید تا راه های پیشگیری از سرقت منزل در تعطیلات عید 1402 را باهم بررسی کنیم.

پیشگیری از سرقت منزل در عید

دیگه این روزها با روش های جدید و کارآمدی مثل دزدگیر اماکن نگران خالی بودن منزل در تعطیلات نباشید. پس، پیش به سوی تعطیلات عید 1402 بدون نگرانی از سرقت منزل…

دلایل سرقت از منازل

بله خب ممکن است یک سارق هم مثل ما عاشق آب و هوای بهار، تعطیلات، عیدی و.. باشد. اما همه ما می دانیم که در اصل نبودن ماست که سارقان منازل را حسابی خوشحال می کند. درواقع عید بهانه است. این نبودن ماست که سارقان ماشین و منازل و …از یک تعطیلات خوب انتظار دارند. پس خوب است که ماهم به اندازه سارقان بدانیم که چه چیزهایی در نبودن ما ورود به منزل و سرقت رو برای سارقان آسان می کند .

خلوتی شهر و کوچه ها که باعث می شود احتمال به دام افتادن سارقان کمتر شود. خانه های طبقه ی پایین بخصوص وقتی از حفاظ برای درو پنجره ها استفاده نمی کنند و برای ورود سارقان گزینه های آسانی هستند. مجتمع های بزرگ که رفت و آمد ها را بصورت دقیق کنترل نمی کنند. همسایه و افرادی که بدون شناخت درست کلیدهای خانه را به آن ها  سپرده اید. راهروهای تاریک و بدون دوربین مداربسته. دوربین های مداربسته ای که درست نصب نشدند و نقطه یا نقاط کور دارند. استفاده نکردن از درب های ضد سرقت. پنجره هایی که پرده ی آن ها را کامل کشیده باشید، در ساعت هایی از روز به سارقان آلارم می دهند که در منزل نیستید.

خانه های حیاط داری که از حفاظ بالای دیوار استفاده نمی کنند و کسانی که پول نقد و طلا و وسایل قیمتی را در خانه ها نگهداری می کنند و .. اما جالب است بدانید درعوض همه این ها روشی هست که سارقان منازل ازآن متنفرند و از نظر کارشناسان بهترین روش پیشگیری از سرقت منزل است. آن هم چیزی نیست جز دزدگیر اماکن.

راه های پیشگیری از سرقت منزل در تعطیلات عید 1402

خب پلیس عموما توصیه می کند که در ایام تعطیلات منازل را برای مدت طولانی خالی رها نکنیم. منظور از خالی نگذاشتن منزل این نیست که سفر و مهمانی هارا کنسل کنید. اگر برای مدت نسبتا طولانی در خانه نیستید. همسایه مورد اعتماد خود را از نبودنتان مطلع کنید. از افراد مورد اعتمادتان بخواهید هر روز یا هر چند روز به منزل شما سر بزنند، هیچ چیز بهتر از اینکه سارقان در کمین، ببینند کسی به منزل شما رفت و آمد دارد نیست. در منازل حتما از دوربین های مداربسته استفاده کنید. نصب دوربین مداربسته را به متخصصین امر واگذار کنید تا حتی الامکان از ایجاد نقاط کور جلوگیری کنند.

پول نقد، طلا و اشیاء قیمتی را حتی الامکان در منزل نگهداری نکنید. در صورتی که اشیاء قیمتی در منزل دارید، از جاهای مختلف برای پنهان کردن آن ها استفاده کنید. خلاق باشید، پنهان کردن طلاها در اتاق خواب، گاوصندوق یا کمدها مدتهاست که لو رفته است.

به گاوصندوق خیلی اعتماد نکنید، فراموش نکنید که گاوصندوق به راحتی قابل حمل است. پرده های پنجره هایی که داخلشان دید ندارد را کامل نبندید. از چراغهای تایمری که هر از گاهی روشن می شوند استفاده کنید. برای پنجره ها از حفاظ استفاده کنید. برای درب های اصلی و پارکینگ ها از درب های ضدسرقت استفاده کنید و … اما اگر می خواهید از روشی استفاده کنید که بهترین راه پیشگیری از سرقت منزل است همانطور که پیشتر گفتیم، تنها راه مطمعن استفاده از دزدگیر اماکن است .

سرقت منزل در عید

با سرقت منازل برای همیشه خداحافظی کنید

اگر تصمیم دارید یکبار برای همیشه از سرقت منزل در ایام عید یا خارج از آن پیشگیری کنید از دزدگیر اماکن استفاده کنید. دزدگیر های اماکن توسط سنسورها هر نوع ورود و خروج غیر مجاز، اقدام برای باز کردن و یا شکستن درب ها و پنجره ها ، هر نوع حرکت تغییر دما و .. را به شما اطلاع می دهند. سنسورها آمار تغییرات مشکوک و ورود وخروج ها را به دزدگیر می فرستند. دزدگیر پس از دریافت خطر از دو طریق شما را مطلع می کند. روش آلارم خطر، توسط آژیر و چراغ  و یا از طریق پیامک و تلفن و یا استفاده از هر دو روش است. شما همچنین می توانید شماره اشخاص معتمد و یا اداره پلیس را بر روی دزدگیر منزل خود ست کنید. حالا با خیال راحت بار سفر نوروز 1402 را ببنید و مراقبت از منزل را به دزدگیر و سنسورها بسپارید.

حالا که شما در شهر نیستید و امکان مراجعه به منزل در صورت اطلاع از خطر را ندارید، آلارم برای اشخاص معتمد شما ارسال می شود. حتی درصورت تنظیم دزدگیر بصورت مستقیم با پلیس محلی تماس می گیرد. واقعا هنوز نگران سرقت منزل هستید؟ با وجود دانستن بهترین روش پیشگیری از سرقت منزل در تعطیلات عید 1402 دیگر جایی برای سرقت منزل نیست. خصوصا اگر در کنار دزدگیر از توصیه های پلیس که پیشتر گفتیم هم استفاده می کنید.

حالا دیگه این سارقان نیستند که عاشق تعطیلات عید هستند. پیشگیری از سرقت منزل با این روش هزینه های مقرون به صرفه ای دارد و اگر از متخصصین امر استفاده کنید، نصب بسیار ساده ای هم دارد. فراموش نکنید که دزدگیرهای اماکن بدون سنسور ها کارایی لازم را ندارند. برای خرید دزدگیر اماکن به برندی که می خرید دقت کنید. در همه ی مراحل انتخاب، خرید و نصب مثل همیشه اینصب در کنار شماست. 1402 سال شماست!

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟