x
X

هشت نکته عالی در زمینه حفظ امنیت خودرو

حفظ امنیت خودرو در هشت گام

حفظ امنیت خودرو مسئله مهمی برای همه رانندگان است. اما اقداماتی وجود دارد که به راحتی می‌تواند به جلوگیری از قربانی شدن شما کمک کند. علاوه بر این، برخی از این اقدامات همچنین می تواند باعث کاهش هزینه بیمه اتومبیل با خرید دزدگیر ماشین شود.

1- بهترین دزدگیر ماشین در حفظ امنیت خودرو

کاربرد بهترین دزدگیر ماشین فقط بیدار کردن همسایگان در ساعت سه بامداد نیست که در اثر عبور یک کامیون بزرگ از محل زندگی شما هم رخ می‌دهد. آن‌ها همچنین برای هشدار دادن شما به این واقعیت هستند که برخی از سارقان به اتومبیل شما نزدیک شده‌اند. اگرچه گاهی این سیستم‌ها نمی‌توانند جلوی سرقت اتومبیل (یا اشیا قیمتی که در آن نگهداری می‌شوند) به طور کامل بگیرند، اما یک سارق قبل از دست زدن به مجموعه‌ای از چرخ‌ها، فکر می‌کند که چگونه در هنگام سرقت صدای آژیر ماشین را کنترل و خاموش کند.

 

حفظ امنیت خودرو با دزدگیر ماشین

 

صدای هشدار و چراغ‌های چشمک‌زن بازدارنده‌ای قدرتمند است و برخی از هشدارها نیز با یک پیجر یا برنامه تلفن همراه ارائه می‌شود تا در صورت فعال‌شدن به شما آگاهی دهد. اکثر اتومبیل‌های مدرن از قبل مجهز به دزدگیر هستند. اگر وسیله نقلیه قدیمی‌تر دارید، نصب دزدگیر به‌صورت حرفه‌ای به ایمن‌سازی اتومبیل شما کمک می‌کند و می‌تواند منجر به بیمه اتومبیل شود.

مطالعه بیشتر: 13 مدل از بهترین دزدگیر های خودرو

2- سیستم ایموبلایزر اتومبیل

ایموبیلایزر وسیله‌ای الکترونیکی است که از راه‌اندازی اتومبیل توسط شخصی که کلید مناسب را ندارد جلوگیری می‌کند. اگرچه دستگاه ایموبیلایزر از آسیب ‌دیدن اتومبیل جلوگیری نمی‌کند، اما ممکن است از سرقت آن جلوگیری کند و حتی اگر یک سارق به‌نوعی بتواند ماشین بی‌حرکت را راه‌ اندازی کند، زمان زیادی را باید صرف این کار کند و در نتیجه از تلاش برای آن منصرف می‌شود.

از 8 اکتبر 1998 ، تمام اتومبیل‌های جدید انگلستان، به سیستم ایموبیلایزر به صورت استاندارد مجهز شده‌اند، اما اگر اتومبیل قدیمی‌تری دارید، تهیه یک دستگاه ایموبلایزر که به‌صورت حرفه‌ای مجهز شده باشد، به حفظ امنیت خودرو کمک می‌کند.

 

سیستم ایموبیلایزر اتومبیل

3- سیستم‌های ردیابی خودرو

سیستم‌های ردیابی ماشین به یک فرستنده نیاز دارند تا در ماشین شما مخفی شود. در صورت سرقت، وسیله نقلیه قابل ردیابی و بازیابی است. سیستم‌های GPS در کنار سیستم هشدار خودرو می‌توانند ماشین شما را درحالی‌که در سطح خیابان است پیدا کنند. در نتیجه با سیستم‌های VHF می‌توانند ماشین شما را پیدا کنند. حتی اگر در پارکینگ زیرزمینی مخفی باشد. با این‌حال، ردیاب خودرو در رنج قیمت های متفاوتی است و بستگی به بودجه و نوع انتخاب شما دارد که اغلب به هزینه اشتراک سالانه نیاز دارند.

4- قفل فرمان، قفل پدال

این دستگاه‌ها با قفل فلزی سخت مانع استفاده از فرمان، میله دنده یا ترمز دستی در زمان استفاده‌نکردن خودرو می‌شوند. خرید آن‌ها نسبتاً ارزان است، اما به طور کلی با استفاده از این دستگاه‌ها امنیت بیشتری نیز خواهید داشت. اگرچه برای یک سارق ماشین نفوذناپذیر نیست، اما ارزش واقعی این قفل‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده بصری است.

رنگ روشن آن‌ها (گاهی اوقات با چراغ‌های چشمک‌زن) به یک سارق اجازه می‌دهد تا بداند که سرقت کردن این ماشین بیشتر طول می‌کشد، بنابراین ممکن است شانس خود را برای یک سرقت راحت‌تر امتحان کند.

5- پارکینگ ایمن در حفظ امنیت خودرو

با وجود سیستم هشدار خودرو اگر خانه شما دارای یک راهرو یا یک گاراژ باشد، از آن استفاده کنید. احتمال سرقت خودروهای پارک شده در خارج از خیابان بسیار کمتر از پارک شده در جاده است. هنگامی‌که از خانه دور هستید، سعی کنید ماشین خود را در یک پارکینگ ایمن که دارای مانع بلیت است پارک کنید. اگر مجبورید وسیله نقلیه خود را در خیابان پارک کنید، این کار را در یک مکان شلوغ و دارای نور مناسب انجام دهید و در صورت امکان، زیر نگاه دوربین مداربسته ماشین خود را قرار دهید.

6- اشیا با ارزش در اتومبیل را مخفی کنید

فقط سارقان اتومبیل نیستند که باید نگران آن‌ها باشید، افراد زیاد کلاهبرداری هستند که به‌راحتی دنبال چیزهای با ارزش شما هستند. بنابراین، هرگز وسایل گران‌قیمت را در داخل اتومبیل خود به نمایش نگذارید. این امر برای سارق فرصت‌طلب بسیار وسوسه‌انگیز است. تلفن‌های همراه، سی دی، لپ‌تاپ، کیف، کت و عینک آفتابی همه ارزش مالی دارند. بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها را در قسمت داشبورد یا صندوق عقب پنهان کردید.

7- استفاده پاور ویندوز در حفظ امنیت خودرو

بسیاری از اتومبیل‌ها در نتیجه صاحبان فراموش‌کار به سرقت می‌روند حتی با وجود دزدگیر ماشین . حتی اگر برای مدتی کوتاه ماشین را ترک می‌کنید، به عنوان مثال در یک پمپ‌بنزین، وسیله نقلیه یا هر چیز باارزش دیگری که روی صندلی باقی‌مانده است، در معرض خطر واقعی سرقت است. در مورد پنجره‌ها و سقف‌های آفتاب‌گیر نیز همین امر وجود دارد. هر زمان که از ماشین دور می‌شوید آنها را ببندید. سعی کنید هروقت ماشین را ترک کردید دستگیره‌های در را بررسی کنید. و یا با خرید یک پاور ویندوز ارزان قیمت به راحتی و با خیال راحت خودرو را ترک کنید. زیرا بعد از قفل کردن ماشیت شیشه ها به طور خودکار بسته می‌شوند.

 

با سیستم هشدار خودرو خود را قفل کنید

8- علامت‌گذاری

علامت‌گذاری روش مهر زدن به ماشین شما با یک شناسه منحصربه‌فرد است. این روش می‌تواند به‌اندازه نوشتن در قسمت‌های مختلف با یک‌قلم فوق‌العاده بنفش “نامرئی” جزئیات قابل‌شناسایی ماشین شما را رمزگذاری کند.

این مرحله شامل قراردادن شماره سریال یا شماره ثبت اتومبیل شما در پنجره‌ها و درب‌های روشن اتومبیل است. مطمئناً هیچ یک از این روش‌ها مانع از دزدیده شدن اتومبیل شما نمی‌شود. اما می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کند. مطمئناً در صورت سرقت شدن، خودرو شما را قابل بازیابی می‌کند.

کلام اخر

یکی از راه‌های حفظ امنیت خودرو، استفاده از بهترین دزدگیر ماشین است. شما برای اینکه امنیت اتومبیل خود را بالا ببرید در کنار نصب دزدگیر باید به مواردی مانند قفل کردن درب ماشین، نصب دوربین مدار بسته در پارکینگ، استفاده از قفل فرمان با کیفیت و قیمت عالی نیز توجه کنید. رعایت این المان‌ها در کنار هم می‌تواند امنیت وسیله نقلیه شما را تضمین کند.

در نهایت اگر در هر زمینه ای اعم از ردیاب خودرو، دزدگیر ماشین، قفل فرمان، قفل پدال و یا حتی دوربین مدار بسته برای پارکینگ خود سوال داشتید نگران نباشید. می توانید با کارشناسان اینصب در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟