x
X

هشت نکته عالی در زمینه حفظ بیشتر امنیت خودرو

امنیت خودرو مسئله مهمی برای همه رانندگان است. اما اقداماتی وجود دارد که به راحتی می‌تواند به جلوگیری از قربانی شدن شما کمک کند. علاوه بر این، برخی از این اقدامات همچنین می تواند باعث کاهش هزینه بیمه اتومبیل با خرید بهترین دزدگیر ماشین شود.

بهترین دزدگیر ماشین

کاربرد بهترین دزدگیر ماشین فقط بیدار کردن همسایگان در ساعت سه بامداد نیست که در اثر عبور یک کامیون بزرگ از محل زندگی شماست. آن‌ها همچنین برای هشدار دادن شما به این واقعیت هستند که برخی از سارقان به اتومبیل شما نزدیک شده‌اند. اگرچه گاهی این سیستم‌ها نمی‌توانند جلوی سرقت اتومبیل (یا اشیا valu قیمتی که در آن نگهداری می‌شوند) به طور کامل بگیرند، اما یک سارق قبل از دست زدن به مجموعه‌ای از چرخ‌ها، فکر می‌کند که چگونه خاموش شدن زنگ هشدار توجه به او در سرقت کمک خواهد کرد.

 

بهترین دزدگیر ماشین

.

صدای هشدار و چراغ‌های چشمک‌زن بازدارنده‌ای قدرتمند است و برخی از هشدارها نیز با یک پیجر یا برنامه تلفن همراه ارائه می‌شوند تا در صورت فعال‌شدن به شما آگاهی دهند. اکثر اتومبیل‌های مدرن از قبل مجهز به دزدگیر هستند. اگر وسیله نقلیه قدیمی‌تر دارید، نصب دزدگیر به‌صورت حرفه‌ای به ایمن‌سازی اتومبیل شما کمک می‌کند و می‌تواند منجر به بیمه اتومبیل شود.

سیستم ایموبیلایزر اتومبیل

ایموبیلایزر وسیله‌ای الکترونیکی است که از راه‌اندازی اتومبیل توسط شخصی که کلید مناسب را ندارد جلوگیری می‌کند. اگرچه دستگاه ایموبیلایزر از سیب ‌دیدن اتومبیل جلوگیری نمی‌کند، اما ممکن است از سرقت آن جلوگیری کند و حتی اگر یک سارق به‌نوعی بتواند ماشین بی‌حرکت را راه‌اندازی کند، زمان زیادی را باید صرف این کار کند و در نتیجه از تلاش برای آن منصرف می‌شود.

از 8 اکتبر 1998 ، تمام اتومبیل‌های جدید انگلستان به دارای سیستم ایموبیلایزر به صورت استاندارد مجهز شده‌اند، اما اگر اتومبیل قدیمی‌تری دارید، تهیه یک دستگاه ایموبیلایزر که به‌صورت حرفه‌ای مجهز شده باشد، به امنیت خودرو کمک می‌کند.

 

سیستم ایموبیلایزر اتومبیل

.

سیستم‌های ردیابی خودرو

سیستم‌های ردیابی ماشین به یک فرستنده نیاز دارند تا در ماشین شما مخفی شود. در صورت سرقت، وسیله نقلیه قابل ردیابی و بازیابی است. سیستم‌های GPS در کنار سیستم هشدار خودرو می‌توانند ماشین شما را درحالی‌که در سطح خیابان است پیدا کنند. در نتیجه با سیستم‌های VHF می‌توانند ماشین شما را پیدا کنند. حتی اگر در پارکینگ زیرزمینی مخفی باشد. با این‌حال، سیستم‌های ردیابی بسیار گران‌قیمت هستند که اغلب به هزینه اشتراک ماهانه قابل توجهی نیاز دارند.

قفل فرمان، قفل دنده‌ای و ترمز دستی

این دستگاه‌ها با قفل فلزی سخت مانع استفاده از فرمان، میله دنده یا ترمز دستی در زمان استفاده‌نکردن خودرو می‌شوند. خرید آن‌ها نسبتاً ارزان است، اما به طور کلی با استفاده از این دستگاه‌ها امنیت بیشتری نیز خواهید داشت. اگرچه برای یک سارق ماشین نفوذناپذیر نیست، اما ارزش واقعی این قفل‌ها به عنوان یک عامل بازدارنده بصری است.

رنگ روشن آن‌ها (گاهی اوقات با چراغ‌های چشمک‌زن) به یک سارق اجازه می‌دهد تا بداند که سرقت کردن این ماشین بیشتر طول می‌کشد، بنابراین ممکن است شانس خود را برای یک سرقت راحت‌تر امتحان کنند.

پارکینگ ایمن

با وجود سیستم هشدار خودرو اگر خانه شما دارای یک راهرو یا یک گاراژ باشد، از آن استفاده کنید. احتمال سرقت خودروهای پارک شده در خارج از خیابان بسیار کمتر از پارک شده در جاده است. هنگامی‌که از خانه دور هستید، سعی کنید ماشین خود را در یک پارکینگ ایمن که دارای مانع بلیت است پارک کنید. اگر مجبورید وسیله نقلیه خود را در خیابان پارک کنید، این کار را در یک مکان شلوغ و دارای نور مناسب انجام دهید و در صورت امکان، زیر نگاه دوربین مداربسته ماشین خود را قرار دهید.

اشیا با ارزش در اتومبیل را مخفی کنید

فقط سارقان اتومبیل نیستند که باید نگران آن‌ها باشید، افراد زیاد کلاهبرداری هستند که به‌راحتی دنبال چیزهای با ارزش شما هستند. بنابراین، هرگز وسایل گران‌قیمت را در داخل اتومبیل خود به نمایش نگذارید. این امر برای سارق فرصت‌طلب بسیار وسوسه‌انگیز است. تلفن‌های همراه، سی دی، لپ‌تاپ، کیف، کت و عینک آفتابی همه ارزش مالی دارند. بنابراین مطمئن شوید که آن‌ها را در قسمت داشبورد یا صندوق عقب پنهان کردید.

با سیستم هشدار خودرو خود را قفل کنید

بسیاری از اتومبیل‌ها در نتیجه صاحبان فراموش‌کار به سرقت می‌روند حتی با وجود سیستم هشدار خودرو. حتی اگر برای مدتی کوتاه ماشین را ترک می‌کنید، به عنوان مثال در یک پمپ‌بنزین، وسیله نقلیه یا هر چیز باارزش دیگری که روی صندلی باقی‌مانده است، در معرض خطر واقعی سرقت است. در مورد پنجره‌ها و سقف‌های آفتاب‌گیر نیز همین امر وجود دارد. هر زمان که از ماشین دور شوید آنها را ببندید. سعی کنید هروقت ماشین را ترک کردید دستگیره‌های در را بررسی کنید. هنگامی‌که به خانه رسیدید، کلیدهای ماشین را روی میز نزدیک درب ورودی نگذارید.

 

با سیستم هشدار خودرو خود را قفل کنید

.

علامت‌گذاری

علامت‌گذاری روش مهر زدن به ماشین شما با یک شناسه منحصربه‌فرد است. این روش می‌تواند به‌اندازه نوشتن در قسمت‌های مختلف با یک‌قلم فوق‌العاده بنفش “نامرئی” جزئیات قابل‌شناسایی ماشین شما را رمزگذاری کند.

این مرحله شامل قراردادن شماره سریال یا شماره ثبت اتومبیل شما در پنجره‌ها و درب‌های روشن اتومبیل است. مطمئناً هیچ یک از این روش‌ها مانع از دزدیده شدن اتومبیل شما نمی‌شود. اما می‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کند. مطمئناً در صورت سرقت شدن، خودرو شما را قابل بازیابی کنند.

کلام اخر

یکی از راه‌های حفظ امنیت خودرو با استفاده از بهترین دزدگیر ماشین است. شما برای اینکه امنیت اتومبیل خود را بالا ببرید در کنار نصب دزدگیر باید به مواردی مانند قفل کردن درب ماشین، نصب دوربین مدار بسته در پارکینگ، استفاده از قفل فرمان با کیفیت و عالی نیز توجه کنید. رعایت این المان‌ها در کنار هم می‌تواند امنیت وسیله نقلیه شما را تضمین کند.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟