x
X

معرفی انواع دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد وسیله ای برای ثبت تردد کارمندان و یا پرسنل یک مجموعه می باشد. با نصب دستگاه کنترل تردد دیگر  امکان خطا و تقلب وجود ندارد. سیستم حضور و غیاب دارای انواع مختلفی از دستگاه ها، شامل دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی، تشخیص چهره،کارتی و رمزی می باشد. در این مقاله به معرفی انواع دستگاه کنترل تردد می پردازیم.

دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی

این دستگاه یکی از دستگاه های پرفروش حضور و غیاب می باشد. از این دستگاه بیشتر در شرکت ها و اداره ها استفاده می کنند. عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد که با تعریف اثر انگشت هر پرسنل بر روی دستگاه، اطلاعات شخص در حافظه دستگاه ثبت می شود و پرسنل با هر بار ورود و خروج با قرار دادن اثرانگشت خود بر روی سنسور تردد خود را ثبت می کنند.

از مهم ترین مزایای دستگاه حضور و غیاب می توان به این موضوع اشاره کرد که امکان تقلب اصلا وجود ندارد زیرا اثر انگشت هر شخص  منحصر به فرد می باشد. همچنین سرعت تشخیص این دستگاه بسیار بالا می باشد و کمتر از نیم ثانیه اثر انگشت شما را شناسایی و اطلاعات شما را ثبت می کند.

یکی از موضوعاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید این است که در دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی، پرسنل تماس فیزیکی دارند و امکان انتقال ویروس و میکروب از طریق سنسور دستگاه وجود دارد، زیرا ثبت تردد با قرار دادن انگشت بر روی سنسور انجام می شود.

از معروف ترین  و پر فروش ترین دستگاه های اثر انگشتی می توان به مدل ها f70 ،f110 ،f400 و … از برند فراتکنو اشاره کرد.

دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره

دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره نیز یکی از پرطرفدار ترین و پرفروش ترین نوع سیستم حضور و غیاب می باشد. عملکرد این دستگاه به این صورت می باشد که شما می توانید با قرار گرفتن در مقابل سنسور سیستم اطلاعات خود را در حافظه ثبت کنید. با هر بار ورود و خروج فقط کافیست در مقابل سنسور دستگاه حضور و غیاب قرار بگیرید تا چهره شما شناسایی و تردد شما ثبت شود.

در این دستگاه امکان تقلب به هیچ عنوان وجود ندارد زیرا چهره ی هر شخص منحصر به فرد می باشد و این یکی از مهم ترین مزیت های این سیستم محسوب می شود. از دستگاه های معروف تشخیص چهره می توان به دستگاه uface302 و mb2000 از برند فراتکنو اشاره کرد. هزینه دستگاه کنترل تردد تخشیص چهره نسبت به اثرانگشتی بالاتر می باشد.

دستگاه کنترل تردد کارتی

دستگاه کنترل تردد کارتی از قدیمی ترین دستگاه های حضور و غیاب به شمار می رود. امنیت این دستگاه نسبت به دستگاه های ثبت تردد تشخیص چهره و اثر انگشتی پایین تر می باشد زیرا امکان تقلب در این نوع دستگاه ها وجود دارد. عملکرد این دستگاه های کنترل کننده کارتی به این گونه می باشد که برای هر پرسنل یک عدد کارت RFID در نظر گرفته می شود که اطلاعات هر پرسنل بر روی کارت ذخیره می شود و پرسنل با هر بار ورود و خروج باید کارت را در مقابل دستگاه قرار دهند تا ترددشان ثبت شود. در مجموعه هایی که تعداد پرسنل زیاد است توصیه می شود از این دستگاه استفاده نکنید زیرا امکان جا به جایی کارت ها توسط کارمندان وجود دارد. در بیشتر دستگاه های اثرانگشتی و تشخیص چهره امکان تعریف کارت وجود دارد.

دستگاه کنترل تردد از برند فراتکنو

فراتکنو یکی از بهترین برند ها در زمینه تولید دستگاه های کنترل تردد است. محصولات دستگاه کنترل تردد فروشگاه اینصب از برند فراتکنو می باشد که تمامی دستگاه ها همراه 2 نرم افزار رایگان به شما عزیزان ارائه می شود. 2 نرم افزار رایگان شامل نرم افزار حضور محاسبه کارکرد و محاسبه حقوق و دستمزد می باشد. از طریق نرم افزار محاسبه کارکرد شما می توانید بر میزان ساعت کاری پرسنل خود نظارت داشته باشید. نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد برای شما فیش ساده حقوقی صادر می کند.

نرم افزار رایگان محاسبه کارکرد برای مشاغلی که دارای شیفت ثابت اداری هستند مناسب می باشد. مشاغلی که دارای شیفت چرخشی مانند مشاغل پرستاری هستند باید نرم افزار pro را برای محاسبه کارکرد پرسنل خود تهیه کنند.

معرفی دستگاه کنترل تردد

سخن پایانی معرفی انواع دستگاه کنترل تردد

  1. اگر محیط کاری شما اداری و شرکتی است، دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی مناسب محیط کاری شما می باشد.
  2. اگر محیط کاری شما کارگاهی و یا صنعتی می باشد در آن امکان از بین رفتن اثر انگشت وجود دارد. برای کارگاه تان بهتر است از دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره استفاده کنید تا پرسنل به راحتی بتوانند تردد خود را ثبت کنند.
  3. در صورتی که قصد هزینه بسیار برای خرید دستگاه کنترل تردد را ندارید، سیستم حضور و غیاب کارتی گزینه مناسبی برا شما می باشد.
  4. برای اطلاع از قیمت دستگاه کنترل تردد ، می توانید وارد فروشگاه اینصب شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟