بهترین دستگاه حضور و غیاب چهره|بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره|فروشگاه اینصب
x
X

بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چه ویژگی هایی دارد؟ همان‌طور که می‌دانید این دستگاه‌ها در مراکز اداری و امنیتی نصب می‌شود، تا در آن مکان افراد ناشناس خودسرانه وارد و خارج نشوند. دستگاه‌های حضور و غیاب با نوع‌های مختلفی در بازار عرضه می شود. در این مقاله می‌خواهیم از بهترین دستگاه حضور و غیاب چهره صحبت کنیم و ویژگی‌های آن‌ را به شما عزیزان بگوییم،پس با ما همراه باشید.

دستگاه حضور و غیاب چهره چگونه کار می‌کند؟

به‌احتمال خیلی زیاد در شرکت‌ها یا مراکز تجاری و حتی امنیتی این دستگاه را مشاهده کردید که کارمندان صورت خود را جلوی این دستگاه می‌گیرند و درب موردنظر برای آن‌ها باز می‌شود.آیا تابحال با خود فکر کرده‌اید که چگونه این دستگاه عمل می کند؟

 اسکن صورت توسط دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

اگر شما کارمند یا پرسنلی جدید هستید،مسئول قسمت حسابداری و یا منابع انسانی برای تعریف چهره ی شما بر روی دستگاه،شما را جلوی یک دوربین قرار می‌دهند تا تصویر شما در آن پردازش شود ودر آخر حافظه دستگاه تصویر شما را در خود ذخیره می‌کند.

 

کارکرد دستگاه حضور و غیاب چهره

 

زمانی که تصویر شما بر روی ذخیره دستگاه ذخیره می شود، نقاط مشخصی از چهره شما مثلاً مردمک چشم، پیشانی و جاهای مختلف صورت، هرکدام در دستگاه ذخیره می‌شود.وقتی‌که دستگاه حضور و غیاب نقاط چهره شما را تعیین می‌کند، آن‌ها را به یکدیگر وصل می‌کند و الگوی خود را می‌سازد البته این الگو مختص چهره شما و با چهره‌های دیگر کاملاً فرق دارد. نباید نگران این موضوع باشید که چهره شما تغییر می‌کند و دستگاه نمی‌تواند چهره شما را تشخیص دهد. شما حتی اگر ریش بلند و یا موی بلند هم داشته باشید، دستگاه حضور و غیاب چهره شما را می‌شناسد.

ذخیره تصویر به‌ عنوان تشخیص هویت

بعد از مراحل تصویر‌برداری از چهره شما، دیگر چهره ی شما در دستگاه حضور و غیاب موردنظر ثبت شده است.بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره دارای بانک اطلاعاتی هستند.در بانک اطلاعات دستگاه‌های حضور و غیاب،تمام تصاویر کارمندان در آن ذخیره می‌شود. این بانک زمانی از اطلاعات خود استفاده می‌کند که شما در مقابل آن قرار گرفته باشید.

مزایای بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

این دستگاه دارای مزایا و قابلیت های فراوانی می باشد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمک به بالابردن سطح امنیتی

احراز هویت بیومتریک یک فرایند امنیتی است که مشخصات درون خود را تطابق به فرد موردنظر می‌دهد و در بین اطلاعات ذخیره شده در خود به جست‌وجو آن می‌پردازد. در اصل بیومتریک تجزیه‌ و تحلیل خصوصیات فیزیکی و رفتاری فرد را مورد هدف قرار می‌دهد. فرایند استفاده از داده‌های بیومتریک برای تأیید هویت فرد را شناسایی بیومتریک می‌گویند.این سیستم‌ها در بیشتر دستگاه‌های حضور و غیاب به‌کار رفته است و این موضوع باعث شده تا سطح امنیتی این دستگاه‌ها بالا برود. سیستم بیومتریک تمام حرکات و رفتار انسان را دنبال می‌کند.

کارکردن دستگاه به‌صورت خودکار

شاید در دستگاه‌های حضور و غیاب مختلف دیده باشید که باید فرایند دستی انجام شود. اما در بهترین دستگاه حضور و غیاب همه چیز به‌صورت خودکار انجام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که هم هزینه کمتری را بپردازید و هم کارمندان شما راحت‌تر با این دستگاه کار کنند. باید بدانیداتوماتیک بودن این دستگاه‌ها باعث سریع بودن آن‌ها می‌شود.

جلوگیری از تقلب

در بهترین دستگاه حضور و غیاب هیچ تقلب و یا جعلی صورت نمی‌گیرد. یکی از مزیت‌های عالی که در این دستگاه‌ها وجود دارد، سیستم تعیین حقوق آن است که کارمند سر ساعت تعیین شده احراز هویت کند و سر موقع هم خروجی خود را به ثبت برساند. مثلاً در دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی یا اثر انگشتی می‌توانیم بگوییم تقلب و یا جعل صورت می‌گیرد اما در دستگاه‌های تشخیص چهره این امکان نشدنی است.

جلوگیری از تقلب با سامانه حضور و غیاب تشخیص چهره

چند مدل از بهترین دستگاه‌های حضور و غیاب تشخیص چهره

دستگاه تشخیص چهره تیتان

به‌جرئت می‌توان گفت این دستگاه از بهترین دستگاه حضور و غیاب چهره می‌باشد. این دستگاه دقت بالایی در جلوگیری از افراد ناشناس را دارد. برای احراز هویت از عکس پرینت شده استفاده می‌کند. الگوریتم آن در بین ۵۰ هزار چهره در کمتر از ۱ ثانیه تشخیص داده می‌شود. این دستگاه کاملاً به دوربین باکیفیت برخوردار است و تشخیص چهره سریعی دارد. کاملاً مجهز به مادون‌قرمز جهت شناسایی افراد در نور بسیار بالا و تاریک که کمک شایانی به تشخیص چهره می‌کند. وقتی‌که شما این دستگاه را تهیه کنید، نه‌تنها دستگاهی با قابلیت تشخیص چهره دارید بلکه قابلیت اثر انگشتی و کارتی را دارا هستید. این دستگاه مجهز به سنسور ضدخش و ضد تقلب می‌باشد.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره Ubio-X Pro 2

این دستگاه از لحاظ دقت عالی می‌باشد. تشخیص چهره برگرفته از الگوریتم پیشرفته‌ای است که در بین 20 هزار چهره کمتر 1 ثانیه چهره مورد نظر را تشخیص می‌دهد. از این دستگاه بیشتر در اداره‌ها، کارگاه‌های ساخت و ساز، فرودگاه‌ها استفاده می‌شود. دوربین کیفیت خوبی دارد و قابلیت ثبت تردد با چهره، اثرانگشت، کارت و یا حتی وارد کردن رمز را در خود دارد. این دستگاه چهره را در فاصله ۳ متری تشخیص می‌دهد. دارای ساعت و تقویم فارسی به‌صورت اتوماتیک، پشتیبانی از زبان انگلیسی، عربی، ژاپنی و… دستگاه قابلیت استفاده از شبکه را دارد و در صورت قطع شدن شبکه این امکان را دارد که به‌صورت مستقل و بدون شبکه به کارکرد خود ادامه دهد.

دستگاه حضور و غیاب چهره مدل Ubio-X Pro

این دستگاه چهره را در شرایط مختلف با دقت کامل شناسایی می‌کند. مجهز به دوربین، با کیفیت بسیار عالی و سریع‌ترین سرعت تطبیق می باشد. از بین ۱۵۰٫۰۰۰ الگوی عکس در حافظه خود می‌تواند کمتر از ۱ ثانیه چهره موردنظر را تشخیص دهد. دارای پردازنده چهار هسته‌ای قدرتمند که ۱ گیگاهرتز می‌باشد. امکان ذخیره یک میلیون چهره یا اثر انگشت در حافظه خود که این مورد برای کسانی خوشحال‌کننده است که دارای کارمندان زیادی در شرکت خود هستند. این دستگاه می‌تواند اطلاعات چهره و اثر انگشت را از طریق شبکه LAN یا کارت حافظه انتقال دهد. اگر در شبکه شما اختلالی ایجاد شد نگران این دستگاه نباشید چراکه بدون شبکه اختلالی در آن ایجاد نمی‌شود.

دستگاه حضور و غیاب Tface 601

قابلیت چهار‌گانه (چهره، کارت، رمز، اثر انگشت) را در خود دارد. تشخیص چهره با داشتن دو عدد دوربین در خود که دقت دستگاه را به‌خوبی افزایش می‌دهد. کارکرد فوق‌العاده در تاریکی و قابلیت تشخیص چهره در کمتر از ۱ ثانیه انجام می‌شود. Tface 601 دارای صفحه نمایشگر به‌اندازه ۲٫۸ اینچ و ۱۶ عدد کلید می‌باشد. این دستگاه پورت TCP و USB جهت ارتباط با کامپیوتر را دارد تا بتوان اطلاعات موردنظر را از دستگاه دریافت کرد. اما بگذارید از معایب دستگاه‌های حضور و غیاب چهره هم به شما بگوییم تا آگاه‌تر خرید خود را انجام دهید.

معایب استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

با این اینکه این دستگاه‌ها خوبی‌های خودشان را دارند اما عادلانه نیست که فقط از خوبی آن بگوییم و از عیب‌ها صرف‌نظر کنیم شاید شما این مقاله را می‌خوانید با معایب آن بتوانیم به شما کمک کنیم. ولی باید بگوییم که هر محصولی یک مزایا و معایبی دارد که شما باید از هردوی آن باخبر باشید.

کیفیت تصاویر

باید به‌خوبی به یاد داشته باشید که این دستگاه‌ها با دوربین کار می‌کنند. پس کیفیت دوربین یقیناً در این دستگاه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر شما بهترین دستگاه حضور و غیاب چهره را تهیه کنید ولی دوربین آن کیفیت خوبی نداشته باشد مجبور می‌شوید یک دستگاه دیگر جایگزین کنید یا باید از قابلیت اثر انگشت و کارت آن استفاده کنید.

زاویه قرارگیری جلوی دوربین

یادتان می‌آید به شما گفتیم که برای استفاده از این دستگاه باید عکس از شما گرفته شود و به دستگاه منتقل شود تا شما را بشناسد؟ اگر در عکس اول خود هر زاویه‌ای داشتید، باید در این دستگاه هم در هر موقع از همان زاویه عکس اول خود استفاده کنید تا شما را سریع‌تر بشناسد. به نظر ما این موضوع یک ایراد محسوب نمی‌شود چراکه تنظیم کردن چهره به‌درستی در مقابل دستگاه چندان کار سختی نمی‌باشد. فقط باید کمی حوصله کنید تا به‌راحتی احراز هویت شما به ثبت برسد.

فضای ذخیره‌سازی اطلاعات افراد

این مورد برای کسانی می‌تواند مشکل‌ساز بشود که تعداد کارکنان و کارمندان آنان زیاد باشد. همان‌طور که می‌دانید تمامی دستگاه‌های حضور و غیاب دارای حافظه هستند. موقع خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب چهره حتماً به حافظه آن دقت کنید. زیرا ذخیره کردن تصاویر با فرمت‌های متفاوت و تبدیل کردن آن‌ها به الگوریتم، به فضای بیشتری نیاز دارد.

 

فضای ذخیره‌سازی اطلاعات افراد

 

وابستگی به شبکه

بیشتر دستگاه‌های حضور و غیاب برای کارکردن از شبکه استفاده می‌کنند. اما باید بدانید شبکه همیشه برقرار نیست و دچار اختلال می‌شود. بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره باید در هنگام قطعی یا اختلال شبکه به کار خود ادامه دهد. این نکته هم به شما باید بگوییم که بعضی از مدل‌ها دارای باتری‌هایی هستند که در هنگام قطعی برق دچار خاموشی دستگاه حضور و غیاب نمی‌شوند.

چرا فروشگاه اینصب؟
  • از نکات مهم دیگر، مسئله‌ی پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار مربوطه است. زیرا یک دستگاه ساده ممکن است موقع راه‌اندازی و ثبت و ذخیره اطلاعات افراد،با مشکلی مواجه شود. این مشکلات ممکن است دلایل متعددی داشته باشند،که پیدا کردن این دلایل برای افرادی که در این زمینه تجربه زیادی ندارند کار سختی است. نیاز است که شرکت فروشنده به کمک خریداران خود بیاید و طرز کار و دلیل ارورهای دستگاه را راهنمایی کند. چنین شرایطی ممکن است در هنگام کار با نرم افزار حضور و غیاب نیز اتفاق بیفتد. به‌همین خاطر ضروری است که موقع خرید به مبحث پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید.
  • وجود گارانتی نیز یکی از مهم ترین ویژگی ها،هنگام خرید محصول می باشد.زیرا وجود گارانتی معتبر و طولانی برای یک محصول،خیال خریدار را نسبت به آن خرید مطمئن می سازد.جهت خرید سیستم حضور و غیاب یا همان سامانه حضور و غیاب به همراه گارانتی معتبر و طولانی با قیمتی مناسبی، می‌توانید از فروشگاه اینترنتی اینصب اقدام کنید.
امکانات فروشگاه اینصب
  • دارای تنوع بسیار بالا در ارائه محصولات ارائه بهترین کیفیت با کمترین قیمت
  • تضمین کیفیت
  • دارای گارانتی معتبر
  • امکان خرید اینترنتی
  • امکان پرداخت هزینه درب منزل در تهران
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟