x
X

6 نکته کلیدی در خرید ردیاب خودرو

امروزه انواع متفاوتی از ردیاب خودرو در بازار قابل مشاهده است و همین موضوع، انتخاب را برای خریداران سخت می کند. ردیاب ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند و قیمت آن ها وابسته به کیفیت، قابلیت ها، برند و… می باشد. در هنگام خرید ردیاب خودرو لازم است به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید با درنظرگرفتن آن ها بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله ما قصد داریم شما را در این زمینه راهنمایی کنیم.

ردیاب خودرو چیست؟

در ابتدا قبل از هر چیزی، لازم است با مفهوم ردیاب خودرو آشنایی داشته باشید و کاربرد آن‌را بدانید. ردیاب خودرو، دستگاهی است که امکان ردیابی خودرو را برای صاحبین خودرو فراهم می‌کند. به کمک این وسیله شما می توانید از موقعیت خودروی خود آگاه شوید. ردیاب ها سیم کارت خور می باشند و از طریق سیم کارت قادر به شناسایی موقعیت مکانی خودرو می باشند. هم چنین ردیاب این امکان را برای افراد فراهم می کند تا خودروی خود را از راه دور خاموش نمایند. این دستگاه در هنگام سرقت خودرو بسیار می‌تواند مفید واقع شود.

 

نقشه ردیاب خودرو

 

انواع ردیاب خودرو

ردیاب های خودرو در دو نوع سیمی و آهنربایی وجود دارند و قبل از خرید لازم است اطلاعاتی در مورد هر دو نوع آن داشته باشید. نصب ردیاب های سیمی از طریق سیم کشی در خودرو امکان پذیر است اما ردیاب های آهنربایی نیازی به سیم کشی ندارند و از طریق آهنربایی که روی آن‌‌‌‌ ها تعبیه شده است به خودرو متصل می شوند. شاید برخی نگرانی ها در مورد افتادن ردیاب آهنربایی هنگام حرکت خودرو، موجب شود افراد از ردیاب های سیمی استفاده کنند اما لازم به ذکر است که آهنربای تعبیه شده در این نوع ردیاب بسیار محکم و قوی می باشد که امکان افتادن آن وجود نخواهد داشت.

 

انواع ردیاب خودرو

 

1) ردیابی آنلاین و لحظه ای خودرو

از جمله مواردی که در هنگام خرید ردیاب خودرو باید به آن توجه داشته باشید موضوع آنلاین یا آفلاین بودن ردیاب است. ردیاب های خودرو دارای تفاوت های بسیاری می باشند که در هنگام خرید لازم است ردیاب ها را مقایسه کنید و بعد اقدام به خرید کنید. ردیاب ها از لحاظ آنلاین و آفلاین بودن متفاوت هستند. جی پی اس های آنلاین قادر به ردیابی خودرو در لحظه می باشند اما ردیاب های آفلاین، اطلاعات را در حافظه ی خود ذخیره می کنند. با استفاده از ردیاب آنلاین، شما قادرهستید که موقعیت مکانی خودروی خود را به صورت آنلاین و لحظه ای مشاهده کنید. این نوع ردیاب پرکاربرد تر می باشد، پس در هنگام خرید به این موضوع توجه داشته باشید.

 

2) کنترل از راه دور خودرو

یکی دیگر از مواردی که لازم است به آن توجه داشته باشید، کنترل از راه دور خودرو می باشد که امکان خاموش کردن خودرو از راه دور را برای شخص فراهم می کند. هنگامی که خودروی شما به سرقت می رود، قابلیت کنترل از راه دور، این امکان را برای شما فراهم می کند که حتی در حال حرکت، خودروی خود را خاموش کنید. تمامی ردیاب ها دارای این ویژگی و قابلیت نیستند. پس اگر قصد خرید ردیابی با این قابلیت را دارید، در خرید خود دقت کنید.

 

3) قابلیت شنود ردیاب خودرو

از جذاب ترین قابلیت های ردیاب می توان به قابلیت شنود اشاره کرد. برخی از ردیاب ها دارای قابلیت شنود هستند. با استفاده از این نوع ردیاب ها شما می توانید تمامی صداهای داخل اتاق خودروی خود را بشنوید. اگر موضوع برای شما حیاتی و ضروری است؛ لازم است ردیابی خریداری کنید که از قابلیت شنود پشتیبانی می کند. توجه داشته باشید که ردیاب هایی که دارای این قابلیت می باشند، مسلما دارای قیمت بالاتری نیز می باشند.

 

4) نرم افزار ردیابی خودرو

نرم افزار ردیابی خودرو، ابزاری است که شما برای ردیابی خودروی خود به آن نیاز دارید. بعد از نصب ردیاب بر روی خودرو، بیشترین سرو کار شما با نرم افزار ردیاب خواهد بود. لازم است در هنگام خرید ردیاب خودرو، به این نکته توجه داشته باشید که برند مورد نظر شما نرم افزاری مطمئن و بدون خطا به شما ارائه می دهد. برای ردیابی راحت تر خودرو با نرم افزار، سعی کنید ردیابی خریداری کنید که دارای نرم افزار فارسی می باشد. برخی از ردیاب ها دارای نرم افزار مخصوص به خود می باشند. این مورد، امکان ردیابی را برای شما راحت تر خواهد کرد.

 

نرم افزار ردیاب خودرو

 

5) برند

یکی دیگر از نکات مهمی که لازم است در هنگام خرید به آن توجه داشته باشید، برند ردیاب است. امروزه ردیاب های متنوعی با برند های متفاوت در بازار به فروش می رسند. از جمله برند‌‌‌‌ های معتبر و شناخته شده تر ردیاب خودرو می‌توان به وایزر، زنوتیک، نورون و … اشاره نمود. برند ردیاب ها در قیمت آن ها بسیار موثر و تاثیر گذار است. برند های شناخته شده تر مسلما دارای قیمت بالاتری خواهند بود.

 

6) قیمت ردیاب خودرو

یکی از نکات مهمی که خریداران در هنگام خرید ردیاب به آن توجه می کنند قیمت ردیاب خودرو می باشد. قیمت ردیاب خودرو به چندین عامل وابسته می باشد. یکی از عواملی که می تواند تعیین کننده قیمت ردیاب باشد ویژگی و قابلیت های ردیاب است. در واقع ردیابی که دارای قابلیت های بیشتری می باشد مسلما قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت ردیاب، برند آن می باشد. برخی برند‌‌ ها معتبر تر و شناخته شده تر هستند و به همین علت قیمت آن ها نسبت به برندهای دیگر بالاتر است. شما در هنگام خرید باید موارد گفته شده را در نظر بگیرید و مطمئن شوید ردیابی که خریداری می کنید با توجه به برند و قابلیت ها، دارای قیمت مناسبی می باشد.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟