x
X

5 تفاوت اساسی ردیاب آنلاین و آفلاین

در این مقاله قصد داریم ردیاب آنلاین و آفلاین را مورد بررسی قرار دهیم. قبل از هرچیزی لازم است با مفهوم کلی ردیاب و همچنین کاربرد های آن آشنا شویم. اگر قصد خرید ردیاب دارید لازم است در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

ردیاب آنلاین و آفلاین چیست؟

ردیاب، دستگاهی است که به کمک گیرنده GPS قادر به مشخص کردن موقعیت مکانی می باشد. در واقع شما با استفاده از ردیاب، به راحتی قادر به ردیابی می باشید. ردیاب ها دارای انواع مختلفی می باشند. به طورکلی ردیاب ها را به دو دسته ردیاب خودرو و ردیاب شخصی تقسیم می کنند. ردیاب های خودرو نیز دارای انواع مختلفی می باشند. ما در این مقاله قصد داریم ردیاب آنلاین و آفلاین را مورد مقایسه قرار دهیم و نکاتی را در این زمینه به شما ارائه دهیم.

 

ردیاب آنلاین

 

کاربرد ردیاب ها

همانطور که بالاتر توضیح دادیم ردیاب ها به جهت مکان یابی و موقعیت یابی استفاده می شوند. ردیاب ها با توجه به نوع آن ها، دارای کاربرد های متفاوتی می باشند. ردیاب خودرو، همان طور که از نام آن مشخص است به جهت موقعیت یابی خودرو به کاربرده می شود. این دستگاه در هنگام سرقت خودرو می تواند موقعیت مکانی خودرو را در اختیار صاحب خودرو قرار دهد. هم چنین ردیاب خودرو دارای کاربرد های دیگری نیز می باشد که در این مقاله به آن نمی پردازیم.

ردیاب شخصی نیز نوع دیگری از ردیاب می باشد که بیشتر برای کودکان و سالمندان کاربرد دارد. بسیاری از والدین در هنگام بیرون رفتن فرزند خود ممکن است به دلایل مختلفی دچار نگرانی شوند. این وسیله در این زمان می تواند بسیار کاربردی باشد. والدین می توانند با استفاده از این وسیله به راحتی موقعیت فرزند خود را مشاهده و بررسی نمایند. همچنین این وسیله برای سالمندانی که دچار آلزایمر می باشند نیز بسیار کاربردی است.

 

ردیاب شخصی سالمند

 

5 تفاوت اساسی ردیاب آنلاین و آفلاین

1) اتصال به اینترنت

از جمله تفاوت های بین ردیاب آنلاین و آفلاین می توان به اتصال اینترنت آن اشاره کرد. ردیاب های آنلاین جهت ردیابی موقعیت مکانی نیازمند اینترنت می باشند در صورتی که ردیاب های آفلاین قادر به ردیابی بدون اینترنت هستند.

2) گزارش موقعیت

ردیاب های آنلاین قادر به گزارش لحظه به لحظه ی مسافت طی شده می باشند. در واقع این نوع ردیاب به صورت آنلاین موقعیت مکانی فرد یا خودرو را گزارش می دهند. در صورتی که ردیاب آفلاین قادر به گزارش لحظه ای نیست. ردیاب های آفلاین قادر به گزارش مسافت طی شده می باشند و به صورت آنلاین نمی توانند گزارش دهند.

3) تعیین محدوده جغرافیایی

ردیاب آنلاین امکان تعیین محدوده جغرافیایی را در اختیار کاربر قرار می دهد. در واقع شما می توانید برای ردیاب آنلاین، محدوده جغرافیایی تعیین کنید تا در صورت خارج شدن ردیاب از محدوده ی تعیین شده، به شما اطلاع رسانی شود. ردیاب های آفلاین از این قابلیت برخوردار نمی باشند.

4) سیستم هشدار دهنده یا کلید SOS

از مزایای ردیاب آنلاین می توان به دارا بودن کلید SOS یا سیستم هشداردهنده اشاره کرد. کلید SOS در شرایط اضطراری می تواند بسیار مفید واقع شود. فرد با فشردن این کلید در شرایط اضطراری می تواند به 3 نفر از افرادی که شماره تلفن های آن ها را از قبل بر روی دستگاه تعریف کرده اطلاع دهد. این قابلیت مختص ردیاب های آنلاین می باشد و ردیاب های آفلاین از این قابلیت بهره مند نیستند.

5) خاموش کردن خودرو

یکی دیگر از تفاوت های ردیاب آنلاین و آفلاین، امکان خاموش کردن خودرو از راه دور می باشد. البته این قابلیت مخصوص ردیاب خودروی آنلاین می باشد. از این قابلیت می توان در هنگام به سرقت رفتن خودرو استفاده کرد. توجه داشته باشید که تمامی ردیاب های آنلاین دارای این قابلیت نمی باشند اما این قابلیت از جمله کاربردی ترین قابلیت های ردیاب ماشین می باشد.

 

جی پی اس ماشین

 

ردیاب آنلاین بهتر است یا ردیاب آفلاین؟

تا اینجا به بررسی تفاوت های این دو نوع ردیاب پرداختیم. با توجه به موارد گفته شده در بالاتر مشخص است که ردیاب های آنلاین دارای قابلیت ها و ویژگی های بیشتر و بهتری می باشند. البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که قیمت ردیاب های آنلاین بالاتر از ردیاب های آفلاین می باشد. پس اگر قصد خرید ردیاب آنلاین را دارید لازم است هزینه ی بیشتری پرداخت کنید. البته قیمت ردیاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. بهتر است در هنگام خرید ردیاب به قابلیت های آن توجه داشته باشید.

از جمله ردیاب آنلاین خودرو که دارای قابلیت های کاربردی بسیاری می باشد، می توان به ردیاب خودرو زنوتیک مدل X3 اشاره کرد. این ردیاب با توجه به قابلیت ها و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهد دارای قیمت مناسبی می باشد. با استفاده از این ردیاب خودرو، شما قادر به ردیابی خودروی خود به صورت آنلاین خواهید بود.

 

ردیاب خودرو

 

اگر قصد خرید ردیاب شخصی آنلاین را دارید می توانید ردیاب شخصی و کودک مدل Qbit را خریداری نمایید. از جمله قابلیت های این نوع ردیاب می توان به تعیین محدوده مجاز، قابلیت شنود و ضد آب بودن آن اشاره کرد. این ردیاب نیز با توجه به امکاناتی که در اختیار فرد قرار می دهد دارای قیمت نسبتا پایینی می باشد.

همان طور که در بالاتر گفته شد لازم است قبل از خرید ردیاب، در این زمینه اطلاعات داشته باشید. شما می توانید جهت مشاوره قبل از خرید، با کارشناسان اینصب تماس بگیرید تا شما را در جهت خرید بهترین ردیاب خودرو، راهنمایی کنند. فروشگاه اینترنتی اینصب ارائه دهنده انواع دزدگیر ماشین، ردیاب، سیستم های حفاظتی و … می باشد. شما می توانید جهت سفارش از طریق سایت اقدام نمایید و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟