x
X

قابلیت پاور ویندوز در دزدگیر خودرو

امروز قصد بررسی قابلیت پاور ویندوز در دزدگیر خودروها را داریم. قطعاً تکنولوژی به دنبال این است که استفاده از انواع امکانات خودرو روزبه‌روز آسان‌تر شود. بخشی از خودروی شما سیستم امنیتی آن است و درصورتی‌که نقصی در آن وجود داشته باشد. شما به‌عنوان صاحب خودرو در درجه اول باید قصد برطرف‌کردن آن را داشته باشید. به طور مثال وقتی سیستم دزدگیر را روی اتومبیل خود نصب می‌کنید. در ابتدا ممکن است برایتان سؤال باشد آیا دزدگیر می‌تواند تمامی حفره‌ها و مشکلات امنیتی خودروی شما را پوشش دهد یا خیر. قابلیت بالابردن شیشه به صورت خودکار را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین‌ها دانست. حتماً برای شما بسیار اتفاق افتاده است که خودرو را قفل کرده و از آن خارج شده‌اید. مسافتی را طی کرده و از خود می‌پرسید آیا تمامی پنجره‌های خودرو بالا بوده و آیا راهی برای نفوذ به خودرو وجود دارد؟

استفاده از قابلیت پاور پنجره در دزدگیر

در راهنمای خرید دزدگیر خودرو به این مسئله اشاره کردیم که این قابلیت در بسیاری از دزدگیرها وجود دارد. اما عده‌ای نیز ترجیح می‌دهند به صورت جداگانه قطعه پاور ویندوز را نصب کنند. شرایطی وجود دارد که شما امکان بازگشت به خودرو و چک کردن شیشه‌ها پس از ترک محل پارک را ندارید. گاهی نیز وقت کم است و برای شما اهمیت دارد که از امنیت ماشین خود در یک پارکینگ که قصد رهاکردن خودرو آن هم برای ساعت‌ها دارید باخبر شده و در این مورد اطمینان حاصل کنید.

به‌هرحال اگر می‌خواهید پاور ویندوز نصب کنید باید بدانید که دو گونه عمده پاور ویندوز در بازار موجود است. شما البته محدودیتی در مورد نصب این امکان در کنار دزدگیر انواع برندهای اسپای، پی‌ال‌سی، نورون، چیتا، اکتیو و زنوتیک ندارید. می‌توانید مدل‌های پشتیبانی‌کننده از دو پنجره و چهار پنجره را نصب کنید. این دستگاه یک دنده مارپیچ شکل دارد که وقتی روی خودرو نصب می‌شود اجازه می‌دهد در حرکت پنجره‌ها توان برقرار شده، درصورتی‌که قصد ترک خودرو را دارید به صورت خودکار و پس از خاموش شدن موتور و اعلان دزدگیر تمامی شیشه‌ها کاملاً بسته شود. این حالت حتی وقتی شیشه کمی نیز پایین باشد قابلیت شناسایی داشته و خودروی شما در این حالت هیچ مشکل امنیتی نداشته و سارقی نیز امکان نفوذ ندارد.

 

استفاده از قابلیت پاور پنجره در دزدگیر

.

کاربرد پاور ویندوز در دزدگیر ماشین‌ها

در واقع بسیاری از دزدگیرها به صورت پیش‌فرض قابلیت پاور ویندوز را تحت عنوان پشتیبانی از بالابر شیشه در خود جای‌داده اند، از طرفی شما با استفاده از دزدگیرها پس از قفل مرکزی و روشن شدن سیستم امنیتی می‌توانید پاور ویندوز را نیز فعال کنید. بالاخره مشغله کاری در طول روز باعث می‌شود گاهی چک کردن شیشه اتومبیل را فراموش کنید. چه‌بهتر که این سیستم به صورت اتوماتیک در ماشین شما وجود داشته باشد و به‌محض خروج از خودرو تمامی شیشه‌ها به صورت خودکار بسته شوند. پاور ویندوز می‌تواند در شرایطی که خودروی شما در محیط خارج از پارکینگ قرار گرفته بسیار کاربردی باشد تا از ورود سارقین، انواع موجودات زنده و همین‌طور جلوگیری از برودت و یخ‌زدن شیشه‌ها در اثر بازماندن و آسیب به درون خودرو نیز حفظ گردد.

آشنایی با انواع پاور ویندوز ماشین

مدل یونیورسال یکی از متداول‌ترین گزینه‌های موجود در بازار است که دارای اتصال سیمی بوده و به‌وسیله کیتی الکترونیکی سیستم برق خودرو پس از قفل شدن درب‌ها توسط دزدگیر و حسب دستور صاحب خودرو، فعال و دستور بالارفتن شیشه‌ها را به‌وسیله یک سیستم تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی می‌دهد. به‌هرحال ممکن است در هرکدام از این دستگاه‌ها و مدل‌های پاور ویندوز نقصی وجود داشته باشد. نصب این دستگاه نیاز به مهارتی خاص و داشتن علم کارکرد با سیستم برق انواع خودروها دارد. ضمن این که اگر خودروی شما هنوز دارای گارانتی است ممکن خواهد بود حین نصب این‌گونه پاورها با مشکل مواجه شوید.

در ادامه عیب خاصی در این دستگاه دیده نمی‌شود. مسئله بعدی قیمت است که این دستگاه را در مدل‌های دو پنجره و چهار پنجره می‌توانید در بازار برای انواع مدل‌های خودرو خریداری و نصب نمایید. توجه به کیفیت سیم‌پیچ و اتصالات سیمی در این دستگاه‌ها نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. به‌هرحال نامرغوب بودن قطعات و اتصالات مورداستفاده در این سیستم‌ها می‌تواند دستگاه شما را دچار مشکل کرده و اختلالاتی نیز در سیستم برق خودرو ایجاد نماید.

بررسی پاورهای ویندوز اتومبیل موجود در بازار ایران

تفاوتی ندارد که دزدگیر ماشین شما ارزان‌قیمت است یا گران‌قیمت. در نهایت این تکنولوژی بخش اصلی و تکمیلی دزدگیر است که نباید به‌هیچ‌عنوان آن را فراموش کنید. بارها مشاهده شده که به دلیل پایین بودن شیشه خودرو، پیشرفته‌ترین دزدگیرها نیز توسط سارقان غیرفعال شده و تمامی سنسورهای آن ها ازکارافتاده‌اند. بالاخره اگر سارق به درون کابین خودروی شما راهی داشته باشد چه چیزی برای او آسان‌تر از ازکارانداختن سیستم برق خودرو است. پس بهتر است ریسک نکنید و سعی کنید حتماً پاور ویندوز را روی خودروی خود و بخصوص برای تمامی پنجره‌ها نصب کنید. حتی قابلیت چک کردن مجدد شیشه‌ها پس از بالا بودن آن ها جهت اطمینان در سیستم برق و هوش مصنوعی این دستگاه‌ها جای گرفته است.

استانداردترین مدل پاور ویندوز در بازار

استانداردی خاص برای مقایسه این محصول در بازار ایران وجود ندارد و چشم‌بسته نمی‌توان گفت که کدام مدل گزینه‌ای بی‌نقص‌تر، کامل‌تر و بهتر است. اما بالاخره با مقایسه کیفیت، امکانات و همین‌طور گارانتی و مواردی چون ضمانت اصالت کیفیت توسط فروشنده و در نهایت خرید از یک مرکز معتبر می‌تواند پاسخگوی این نیاز و ترس شما باشد. مدل ODB که از طریق سوکت دیاگ به خودرو متصل می‌شود نیز مدل دیگری است که قصد بررسی آن را در حوزه پاور و قابلیت پاور ویندوز در دزدگیر خودرو داریم.

درصورتی‌که خودروی شما مالتی پلکس است از این روش می‌توانید استفاده کنید. متأسفانه نقشی در این سیستم بالابر شیشه وجود دارد و آن هم مربوط به کاهش عمر باتری خودرو است. زیرا امکان تشخیص بالا و یا پایین بودن شیشه‌ها وجود ندارد و حتی اگر یکی از شیشه‌های شما بالا باشد، موتور به رله اجازه حرکت می‌دهد و سعی می‌کند که شیشه شما را بالا ببرد که البته امکان‌پذیر نخواهد بود.

قابلیت Step BY Step در بالابر شیشه ماشین

ویژگی جالب دیگری که در بالابر شیشه خودروها می‌تواند نصب شود آنتی ترپ می‌باشد. به این صورت که اگر مانعی در مقابل یکی از شیشه‌ها وجود داشته باشد. حرکتی از سوی سیستم فرمان مشاهده نشده. و درصورتی‌که شیشه‌ای بالا باشد دیگر دستور بستن شیشه صادر نمی‌گردد. قابلیت قدم‌به‌قدم در بالابر شیشه ماشین نیز این اجازه را می‌دهد که تمامی پنجره‌ها به ترتیب بررسی شده و هرکدام که پایین بود بسته شود. درصورتی‌که به‌تازگی صاحب خودرو شده‌اید و خودرو هنوز در شرایط گارانتی است، نصب بالابر اهمیت ویژه‌ای برای شما خواهد داشت.

 

قابلیت Step BY Step در بالابر شیشه ماشین

.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که سوکت فابریک در دستگاه وجود نداشته و متأسفانه شرکت نصب دزدگیر ماشین و بالابر شیشه اقدام به انجام روش‌هایی برای دورزدن می‌کند که سبب باطل شدن گارانتی خودرو خواهد شد. پس اگر قصد تهیه بالابر شیشه یا همان پاور ویندوز را دارید، آن را از مرکزی معتبر مانند بورس دزدگیر ماشین در تهران تهیه نمایید که در این بخش دچار مشکل نشوید.

بهترین مدل‌های پاور ویندوز در بازار ایران

در ادامه دو مدل محبوب از پاورهای ویندوز و دزدگیرهایی با قابلیت پاور ویندوز را به شما معرفی می‌کنیم.

پاور ویندوز مدل 2w

پاور ویندوز مدل 2w همان‌طور که از نامش مشخص است برای بستن دو شیشه خودرو به کار می‌رود. مثلاً اگر برایتان مهم است که هزینه کمتری صرف کنید و صرفاً بیشتر کار شما با دو شیشه جلو است. این مورد بهترین انتخاب است.

پاور ویندوز مدل 4w

گزینه بعدی مدل پاور ویندوز مدل 4w می‌باشد. که به طبع برای مشتریانی که می‌خواهند تمامی پنجره‌های خودرو تحت کنترل بوده. و پس از اطمینان از بسته بودن مجدداً نیز چک شود گزینه‌ای ایده‌آل می‌باشد. اطمینان بالا در کارکرد این سیستم و ضریب امنیتی 99.99 در پاور ویندوز قطعاً یک مسئله مهم است. که کم تر به آن اشاره شده است. به‌هرحال سیستم‌های برقی ممکن است دچار مشکل شوند. عملکرد درستی نداشته باشند. اما اگر از دزدگیرهای Huatai، Steelmate، Active استفاده می‌کنید در تمامی این دزدگیرها امکان پاور ویندوز و بالابر شیشه نیز وجود دارد.

انتخاب بهترین دزدگیر ماشین با پاور ویندوز

به‌هرحال اگر بخواهید به صورتی دستی هم تمامی شیشه‌ها را با استفاده از دزدگیر خودرو ببندید. زمان شما گرفته خواهد شد. چه‌بهتر که این سیستم اجازه دهد به صورت خودکار و هوشمند تمامی پنجره‌های ماشین بسته شود. ضمن این که پاور ویندوز باید قابلیت امکان نصب روی تمامی خودروها را دارا باشد.

و اما سؤالات مشتریان در مورد سیستم پاور ویندوز در دزدگیر خودروها

– آیا این مدل دزدگیر و همین‌طور پاور ویندوز روی خودروی من نصب می‌شود؟ در پاسخ به این سؤال باید عرض کنیم. زمانی که خودروی شما از قابلیت شیشه بالابر برقی مانند تمامی مدل‌های ایرانی شرکت‌های ایران‌خودرو، سایپا و… پشتیبانی کند. امکان نصب بالابر خودکار پنجره نیز وجود دارد.

– آیا محصول ارائه شده باکیفیت است و تضمینی در مورد کارکرد بهینه آن وجود دارد؟ این پاسخ اندکی بستگی به سیستم برق خودروی شما، مدل دزدگیری که از یک فروشگاه انتخاب می‌کنید. و کیفیت آن و همین‌طور نحوه نصب و دقت در نصب دارد.

در برخی خودروها پاور ویندوز فابریک وجود دارد که پس از سال‌ها استفاده ممکن است ازکارافتاده باشد. شما می‌توانید از این مدل‌ها برای چنین شرایطی استفاده کنید. نحوه نصب و اتصال آن به باتری نیز مهم است

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟