x
X

بهترین چشمی دزدگیر اماکن

بهترین چشمی دزدگیر اماکن دارای چه ویژگی هایی می باشد؟!

امروزه تمامی مردم به فکر افزایش امنیت محل زندگی خود می باشند. یکی از اقداماتی که به جهت تامین امنیت منزل صورت می گیرد، نصب دزدگیر اماکن است. همان طور که می دانید امنیت یکی از مهم ترین و اصلی ترین نیازی های انسان محسوب می شود. پس لازم است برای تامین آن اقداماتی انجام شود. سیستم‌‌های دزدگیراماکن دارای قطعات و اجزای مختلفی می‌باشند که از مهم‌ترین اجزای آن می‌توان به چشمی دزدگیراماکن اشاره کرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی چشمی ها پرداخته و بهترین چشمی دزدگیر اماکن را به شما معرفی کنیم. البته قبل از پرداختن به این موضوع، لازم است توضیح مختصری در مورد اجزای دزدگیر منزل به شما ارائه دهیم.

سیستم دزدگیر منزل

اجزای دزدگیر اماکن

همان‌طور که گفتیم سیستم دزدگیر اماکن دارای قطعات و اجزای مختلفی می‌باشد که یکی ازمهم‌ترین آن‌ها چشمی دزدگیر اماکن می‌باشد. البته اجزای دیگر دزدگیر اماکن نیز دارای اهمیت می باشند چرا که سیستم دزدگیر اماکن مانند یک شبکه کار می کند و تمامی قطعات در ارتباط با یکدیگر کار می کنند. از انواع قطعات و اجزای دیگر سیستم دزدگیر اماکن می توان به تلفن کننده، دستگاه مرکزی، مگنت، آژیر و … اشاره کرد. دستگاه مرکزی قلب سیستم دزدگیر اماکن نامیده می‌شود، چرا که تمامی دستورات از این دستگاه به سایر اجزا ارسال می‌شود.

هرکدام از اجزای دزدگیر اماکن دارای کاربرد متفاوت هستند. تلفن کننده سیستم دزدگیر اماکن در مواقع مشکوک می تواند با شماره تلفن هایی که روی آن تعریف کردید تماس بگیرد تا به شما اطلاع رسانی کند. آژیر سیستم، وظیفه تولید صدا دارد تا سارقین را فراری دهد. تمامی دستورات اجرایی از دستگاه مرکزی دزدگیر اماکن ارسال می شود و در صورت غیرفعال شدن قلب سیستم، سیستم به طور کامل از کار خواهد افتاد.

 

بهترین چشمی دزدگیر اماکن

چشمی یا همان سنسور یکی از مهم ترین اجزای سیستم دزدگیر اماکن می باشد. بدون وجود چشمی، سیستم دزدگیر اماکن هیچ معنایی نخواهد داشت، چرا که این قطعه وظیفه شناسایی سارقین و موارد مشکوک را برعهده دارد. چشمی ها دارای انواع مختلفی می باشند. از انواع چشمی دزدگیر اماکن می توان به چشمی حرکتی، وزنی، حرارتی، خطی و … اشاره کرد. چشمی‌های حرکتی پرکاربردترین چشمی‌ها می‌باشند و اکثر افراد به منظور تامین امنیت محل سکونت خود از این چشمی استفاده می‌کنند.

نحوه کار چشمی ها با یکدیگر متفاوت است اما تمامی آن ها وظیفه دارند، سارق را شناسایی کرده و در این زمان به دستگاه مرکزی سیگنال ارسال کنند. بعد از ارسال سیگنال، دستگاه مرکزی به آژیر و تلفن کننده فرمان دهد تا آژیر تولید صدا کند و تلفن کننده با شماره تلفن های تعریف شده تماس بگیرد. درادامه به بررسی بهترین چشمی دزدگیر اماکن می پردازیم و نحوه کار آن هارا توضیح می دهیم.

 

دزدگیر اماکن

 

بهترین چشمی دزدگیر اماکن

امروزه انواع مختلفی از چشمی‌ها و سنسورها دربازار تولید و عرضه می‌شوند که دراین مطلب به بررسی تمامی آن‌ها نخواهیم‌پرداخت. در ادامه قصد داریم بهترین چشمی های دزدگیر اماکن موجود در بازار را مورد بررسی قرار داده و نحوه تشخیص آن هارا توضیح دهیم.

 

سنسور حرکتی

چشمی حرکتی دزدگیر، یکی از بهترین و پرفروش ترین نوع چشمی دزدگیر اماکن می باشد. این چشمی روی حرکت اجسام و افراد حساس می باشد و درصورتی که حرکتی در منطقه پوششی خود تشخیص دهد بلافاصله سیگنال ارسال می کند. توجه داشته باشید که چشمی ها دارای منطقه پوششی هستند و اگر حرکتی در منطقه پوششی آن ها انجام شود حس می کنند و سیگنال ارسال می کنند. لازم است هنگام انتخاب محل نصب چشمی ها دقت کنید و مناسب ترین محل را برای آن ها در نظر بگیرید.

 

چشمی وزنی

چشمی وزنی برای افرادی که دارای حیوانات خانگی می باشند، بهترین نوع چشمی دزدگیر اماکن است. لازم است روی این نوع چشمی وزن تعریف کنید تا به طورمثال روی وزن 20کیلو به پایین حساسیت نداشته‌باشد. این چشمی از طریق وزن قادر به شناسای و ارسال سیگنال می باشد. چشمی وزنی بسیار مناسب افرادی است که دارای حیوان خانگی هستند. نصب این چشمی سبب می شود که با هربار ردشدن حیوان خانگی شما از منطقه پوششی، آژیر به صدا درنیاید.

 

چشمی حرارتی

چشمی حرارتی یکی از چشمی های دقیق و کاربردی می باشد. درواقع این چشمی در محدوده پوششی خود دمارا اندازه می گیرد و درصورتی که جسمی یا شخصی با دمای متفاوت وارد محیط شود، سیگنال ارسال می کند. این نوع چشمی نیز یکی از بهترین چشمی های دزدگیر اماکن می باشد که در بازار نیز بسیار پرفروش است.

 

چشمی بیم خطی

یکی دیگر از چشمی های کاربردی و مفید دزدگیر اماکن چشمی بیم خطی می باشد. برای نصب این نوع چشمی باید، دو چشمی خطی را مقابل هم نصب کنید. از هرچشمی به چشمی دیگر خطی نامرئی وصل می شود تا درصورت رد شدن شخص یا جسمی از این خطوط نامرئی، چشمی بتواند از این طریق خطر را شناسایی کند. درواقع باردشدن ازجلوی این چشمی‌ها خطوط نامرئی قطع می‌شوند و این چشمی روی قطعی خطوط حساسیت دارند وخطر تشخیص می‌دهند.

 

چشمی بیم خطی

 

سخن پایانی

همانطور که در بالاتر گفتیم چشمی ها دارای انواع دیگری نیز می باشند اما ما قصد داشتیم بهترین چشمی دزدگیر اماکن را به شما معرفی کنیم. لازم است چشمی را متناسب با نیاز و شرایط خود انتخاب کنید. به طور مثال اگر دارای حیوان خانگی هستید بهتر است از سنسور وزنی استفاده کنید. 4 چشمی که در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم بهترین و پرفروش ترین نوع چشمی ها می باشند و امروزه اکثر افراد از این نوع چشمی ها استفاده می کنند. ممنون که با ما همراه بودید. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟