x
X

0 تا 100 آموزش نصب ردیاب خودرو

با پیشرفت تکنولوژی مسئله حفاظت و حراست از دارایی‌های ارزشمند در بین مردم از اهمیت بالاتری برخوردار شده است. درگذشته نه‌چندان دور برای حفاظت از خودروها ناچار به استفاده از انواع و اقسام قفل‌ها بودیم. امروزه تجهیزات حفاظتی دیجیتال مختلفی به بازار عرضه شده است که می‌توانید بسته به بودجه خود اقدام به تهیه آن‌ها نمایید. البته قیمت خودرو در ترغیب رانندگان به خرید تجهیزات امنیتی برای ماشین بسیار اثرگذار است. بسیاری از صاحبان خودروهای معمولی به استفاده از دزدگیر برای حفاظت از خودروها بسنده می‌کنند. اما خودرو‌های سواری گران‌قیمت و ماشین‌های سنگین به‌عنوان مشتریان اصلی تجهیزاتی از قبیل ردیاب به شمار می‌روند. در ادامه با ما همراه باشید تا ضمن بررسی این تجهیزات، درباره نصب ردیاب خودرو نیز بحث کنیم.

 آموزش نصب ردیاب خودرو

 

انواع ردیاب ماشین

قبل از آشنایی با فرآیند نصب ردیاب خودرو، بهتر است با خود این تجهیز نیز آشنا شویم. جی پی اس یک تجهیز سخت‌افزاری است که برای رصد موقعیت مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مکانیزم و ماژول عملگر در ردیاب، همان ماژول GPS است. در ابتدا ردیاب‌ها صرفا نقش پیداکردن موقعیت‌های مکانی را بر عهده داشتند اما در حال حاضر نقش این تجهیزات در خودروها گسترش پیدا کرده است. در ادامه در خصوص کاربرد ردیاب خودرو اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نصب ردیاب خودرو چه کاربردهایی دارد؟

جی پی اس های ماشین که هم در ابعاد کوچک و هم در ابعاد بزرگ در دسترس هستند، به کمک سیم‌کارت کار می‌کنند. نصاب ردیاب ماشین، می‌تواند ردیاب را در بخش‌های مختلفی از خودرو نصب کند. اصولا محل، نصب ردیاب خودرو با نظر نصاب و با توجه به نوع ماشین معین می‌شود.

در خصوص نحوه نصب جی پی اس خودرو، باید به این نکته اشاره کنیم که برخی ردیاب‌ها نیاز به سیم‌کشی داخل اتومبیل دارند اما برخی از مدل‌های آنها هستند که هیچ‌گونه نیازی به سیم‌کشی ندارند و به همین دلیل بسیار راحت در خودروها نصب می‌شوند. این نوع ردیاب، به ردیاب آهنربایی معروف است. جی پی اس  آهنربایی دارای یک آهنربای قوی است که به وسیله آن می تواند به خودرو وصل شود. تنها نقص این مورد این است که شارژی است و برای شارژ شدن باید از ماشین جدا شود.

 نصب ردیاب خودرو و مهم ترین کاربرد های آن

 1. اولین و مهم‌ترین کاربرد ردیاب خودرو، ردیابی و رصد لحظه‌ای و دقیق موقعیت مکانی خودرو است. به این ترتیب می‌توان تحت هر شرایطی، حتی اگر خودرو به سرقت برود، از موقعیت مکانی دقیق آن اطلاع حاصل نمود. ردیابی در خودروها به دو صورت آنلاین و آفلاین انجام می‌شود که در ادامه بیشتر در این باره توضیح خواهیم داد.
 2. به کمک ردیاب می‌توان مسیر دقیق و زمان مسافت طی شده توسط یک خودرو را به طور دقیق تعیین نمود. این قابلیت برای بسیاری از صاحبان کارخانه‌ها و کسب‌وکارهایی که محصولاتشان را توسط خودروهای شرکت خود توزیع می‌کنند، کاربردی است. در واقع به این ترتیب می‌توانند جلوی بسیاری از تخلفاتی که امکان دارد توسط رانندگان رخ دهد، را بگیرند. در سال‌های اخیر بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها برای کنترل کارمندان خود از این ردیاب‌ها استفاده کرده‌اند.
 3. به کمک ردیاب‌ها می‌توان محدوده معینی از حرکت را برای خودروها تعریف نمود. به‌این‌ترتیب در صورتی که خودرو از محدوده تعیین شده عبور کند، پیام هشداری به فرد موردنظر ارسال می‌شود و او از این ماجرا مطلع می‌گردد. برای بسیاری از خودروهایی که به‌صورت کرایه‌ای به مردم داده می‌شود نیز می‌توان از این قابلیت به بهترین شکل ممکن استفاده نمود.
 4. ردیاب‌های جدید دارای ویژگی‌های جانبی دیگری نیز هستند که می‌تواند در نوع خود قابل‌توجه باشد. به کمک نصب ردیاب خودرو، می‌توان سرعت مجاز را برای اتومبیل تعیین نمود. به‌این‌ترتیب در صورت بیشتر شدن سرعت خودرو از محدوده مجاز تعیین شده، آلارم هشداری برای تذکر دادن به راننده فعال می‌شود.

ردیاب خودرو چه زمان هایی هشدار می دهد؟

دانستن این‌که یک ردیاب خودرو در چه زمان‌هایی اقدام به ارسال پیام هشدار برای صاحب خودرو می‌کند، اهمیت بسیار زیادی در شناخت دقیق روی کاربرد ردیاب‌ها دارد. به‌طورکلی می‌توان ده مورد از مواقعی که یک ردیاب اقدام به ارسال پیام هشدار می‌کند را نام برد. این موارد عبارت‌اند از:

 • باز شدن درب‌های خودرو بدون استفاده از دزدگیر یا سوئیچ
 • راه‌ افتادن خودرو
 • به صدا در آمدن آژیر هشدار دزدگیر خودرو
 • حرکت با سرعت بیش از حد مجاز در صورت تعیین سقف سرعت برای خودرو
 • ورود یا خروج از محدوده‌ای خاص که از قبل تعریف شده باشد
 • تصادف یا برخورد خودرو دیگر به خودرو شما
 • در صورت جداکردن ردیاب از خودرو توسط شخص سارق
 • کاهش سطح باتری اضطراری به کار رفته در ردیاب
 • ورود یا خروج از مناطق خاص جغرافیایی که امکان ردیابی خودرو با GPS به دلیل ضعیف بودن سیگنال‌ها وجود ندارد.

محل نصب ردیاب خودرو

به طور کلی نمی‌توان مکان دقیق و معینی را برای نصب ردیاب ماشین تعیین کرد. ردیاب‌ها بسته به نوع ماشین و سلیقه نصاب در اتومبیل‌ها نصب می‌شوند. به‌علاوه باید سعی شود که ردیاب در محل‌هایی دور از دسترس سارقان نصب شوند تا احتمال جدا نمودن آن‌ها توسط سارقان به حداقل برسد. اگر بخواهیم که میزان سیم‌کشی برق موردنیاز برای نصب مکان‌یاب روی خودرو را کاهش دهیم، می‌توانیم در مکان‌هایی که سیم‌کشی برق خودرو وجود دارد، این تجهیز را نصب نمود. موقعیت نصب ردیاب در ماشین، در هزینه نصب ردیاب اثرگذار است.

 

محل نصب ردیاب

مراحل آموزش نصب ردیاب خودرو

ردیاب‌ها برای کارکردن نیاز به برق دارند. به همین دلیل لازم است تا از برق خودرو به کمک سیم، انرژی الکتریکی موردنیاز ردیاب‌ها را تامین نمود. این انرژی از باتری خودرو تامین می‌شود. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در صورت قطع شدن یا ایجاد اختلال در برق باتری ماشین، عملا ردیاب از کار می‌افتد. اما دو نکته را باید در نظر داشته باشید. نخست آنکه ردیاب‌ها بدون وجود جریان برق نیز می‌توانند حدود یک شبانه‌روز به کار خود ادامه دهند. همچنین بلافاصله بعد از قطع شدن برق باتری ماشین، یک پیام هشدار برای شما ارسال می‌کنند تا اقدام به رفع مشکل نمایید. در ادامه به مراحل نصب ردیاب در خودروها اشاره می‌کنیم:

انتخاب محل نصب ردیاب خودرو

در ابتدا لازم است تا با مشورت نصاب ردیاب خودرو، مکان مناسبی برای نصب ردیاب خودرو پیدا کنید.

سیم‌کشی ردیاب خودرو

مهم‌ترین مرحله در نصب ردیاب ماشین، سیم‌کشی آن است. این امر یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت و دانش فنی کافی دارد. معمولا در ردیاب‌ها اسپیکرهایی وجود دارد که برای برقرار ارتباط صوتی با مالک استفاده می‌شود. این اسپیکرها به‌وسیله سوکت به ردیاب متصل می‌شوند.

همچنین در صورتی که میکروفن‌ها را به ردیاب متصل نمایید، می‌توانید از قابلیت شنود داخل خودرو نیز بهره‌مند شوید. سوکت‌های دیگری در ردیاب وجود دارد که به بخش‌های مختلفی وصل می‌شود. یکی از آنها به باتری ماشین متصل می‌شود تا برق موردنیاز ردیاب تامین شود. دیگری به رله قطع کن بنزین متصل می‌شود تا درصورتی‌ که فرمان خاموش شدن ماشین صادر شود، بتواند جریان تزریق سوخت در موتور را متوقف نماید. سوکت دیگر نیز به آنتن ردیاب وصل می‌شود تا بتواند موقعیت جغرافیایی خودرو را به‌صورت لحظه‌ای مخابره کند.

قراردادن سیم‌کارت در ردیاب

در ادامه مراحل آموزش نصب ردیاب خودرو باید سیم‌کارت مورد نظر را در آن قرار دهید. سیم‌کارت در واقع پل ارتباطی بین مالک و ردیاب به شمار می‌رود. توصیه ما استفاده از یکی از سیم‌کارت‌های اپراتور همراه اول یا ایرانسل است.

به این ترتیب کار نصب ردیاب خودرو به پایان می‌رسد و می‌توانید از امکانات بسیار خوب آن بهره‌مند شوید. به دلیل تخصصی بودن کار نصب ردیاب، توصیه می‌کنیم همواره از خدمات شرکت‌های تخصصی این کار استفاده کند. اینصب با بهره‌مندی از کادری مجرب و متخصص ضمن عرضه بهترین ردیاب‌ ماشین، آماده ارائه خدمات نصب ردیاب به شما عزیزان است.

بهترین ردیاب خودرو

هزینه نصب جی‌پی‌اس روی ماشین

اینصب با فراهم‌کردن برترین و باکیفیت‌ترین ردیاب‌های خودرو در فروشگاه خود، تلاش کرده است تا خدمتی ویژه به شما عزیزان ارائه دهد. قیمت این محصول برای تمام نقاط کشور به‌صورت یکسان و ثابت لحاظ می‌شود. اما اینصب در حال حاضر با بهره‌مندی از کادری متخصص، خدمات نصب ردیاب خودرو در محل را نیز به مشتریان تهرانی خود ارائه می‌دهد.

هزینه نصب ردیاب ماشین

کلام پایانی

جی پی اس به عنوان یکی از ابزارهای و تجهیزات محافظتی به‌روز خودروها به شمار می‌رود که سال‌های زیادی از فراگیر شدن استفاده از آن نمی‌گذرد. به کمک استفاده از این تجهیز می‌توان ضریب امنیت خودروها را تا حد بسیار زیادی افزایش داد. همچنین صاحبان کسب‌ و کارها می‌توانند رصد دقیقی از نحوه استفاده کارمندان خود از ردیاب‌های داشته باشند. به همین دلیل کم‌کم این تجهیز در حال فراگیر شدن بین عموم رانندگان است. بسیاری از خودروهای گران‌قیمت نیز از ابتدا دارای ردیاب هستند.

آنچه در این مقاله مطالعه کردید. مجموعه‌ای از اطلاعات لازم بود که قبل از خرید جی پی اس ماشین باید موردتوجه قرار می‌گرفت. توصیه ما به شما این است که در صورتی که به دنبال ارتقای امنیت خودرو سواری خود هستید، حتما از ردیاب استفاده نمایید. بسیاری از سرقت‌ها را به کمک همین تجهیز کوچک می‌توان خنثی نمود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش نصب ردیاب خودرو  و همچنین اطلاع از هزینه نصب این تجهیز در محل شما می‌توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟