x
X

7 مزیت نصب ردیاب خودرو که نمی دانید!

امروزه بسیاری از افراد به دلایل مختلف اقدام به نصب ردیاب خودرو می نمایند. در این مقاله سعی داریم مزایای ردیاب خودرو را مورد بررسی قرار دهیم و دلایل نیاز به ردیاب را بازگو کنیم. قبل از هرچیزی به توضیح مختصری در مورد ردیاب خودرو می پردازیم. با ما همراه باشید.

ردیاب یا جی پی اس اتومبیل دستگاهی است سیمکارت خور که امکان ردیابی خودرو را برای شما فراهم می کند. درواقع با نصب این دستگاه برروی خودرو می توانید از موقعیت مکانی خودروی خود آگاه شوید. جی پی اس های خودرو دارای انواع مختلفی می باشند و با توجه به نوع، دارای امکانات و قابلیت های متفاوتی هستند. در هنگام خرید لازم است مناسب ترین ردیاب خودرو متناسب با نیاز خود تهیه فرمایید.

 

ردیاب خودرو

 

انواع جی پی اس اتومبیل

ردیاب های خودرو دارای انواع مختلفی می باشند. از این رو قیمت های یکسانی نیز ندارند. مسلما جی پی اس هایی که از امکانات بیشتری برخوردار می باشند دارای قیمت بالاتری نیز هستند. از انواع ردیاب خودرو می توان به ردیاب های سیمی و آهنربایی اشاره کرد که تفاوت آن ها در نحوه نصب و تغذیه برق آن ها می باشد. همچنین ردیاب های خودرو دارای دو نوع آنلاین و آفلاین می باشند که این دو نوع نیز دارای تفاوت های زیادی هستند که در این مقاله به آن نخواهیم پرداخت. همان طور که گفتیم در این مقاله قصد داریم راجع به مزیت های نصب ردیاب خودرو صحبت کنیم.

7 مزیت ردیاب اتومبیل

1. تعیین موقعیت مکانی به صورت لحظه ای

با نصب جی پی اس ماشین می توانید موقعیت مکانی خودروی خود را به صورت لحظه ای برروی نقشه مشاهده بفرمایید. این مزیت جی پی اس می تواند در مسیریابی بسیار موثر باشد. البته توجه داشته باشید که این قابلیت در ردیاب های آنلاین وجود دارد. درصورتی که قصد بهره مندی از این قابلیت را دارید بهتر است به دنبال ردیاب آنلاین باشید. ردیاب های آفلاین قابلیت مشاهده ی موقعیت مکانی خودرو به صورت آنلاین را ندارند و تنها مسیر های طی شده را نمایش می دهند. بهتر است با توجه به نیاز خود مناسب ترین GPS را خریداری نمایید.

جی پی اس خودرو

2. موثر در سرقت خودرو

امروزه با افزایش سرقت خودروها، افراد زیادی در جهت افزایش امنیت خودروی خود تلاش می کنند. یکی از راهکارها جهت افزایش امنیت خودرو نصب جی پی اس خودرو می باشد. نصب جی پی اس بعد از به سرقت رفتن خودرو بسیار کارساز می باشد. بعد از به سرقت رفتن خودرو درصورت نصب ردیاب، قادر به مشاهده موقعیت مکانی خودروی خود می باشید و از این طریق به راحتی می توانید سارق و خودروی به سرقت رفته را پیدا کنید.

3. خاموش کردن خودرو از راه دور

یکی دیگر از مزایای ردیاب خودرو خاموش کردن خودرو از راه دور می باشد. با نصب ردیاب ماشین می توانید خودروی خود در هر نقطه ای و در حال حرکت خاموش کنید. توجه داشته باشید که در صورت بالا بودن سرعت خودرو قادر به خاموش کردن آن نخواهید بود اما ردیاب دستور و فرمان شما را دریافت می کند و زمانی که سرعت خودرو کم می شود خودرو را خاموش می کند.

4. درخواست کمک در شرایط اضطراری

جی پی اس ها دارای یک کلید SOS می باشند که در شرایط اضطراری بسیار کارآمد هستند. در شرایط اضطراری با فشردن کلید اضطراری یا SOS با نزدیکان شما تماس برقرار می شود. درواقع از قبل لازم است شماره تلفن نزدیکان خودرا برروی ردیاب تعریف کنید تا در شرایط اضطراری با فشردن این کلید با آن ها تماس گرفته شود. در صورت بروز حادثه یا اتفاقات دیگر ممکن است به دلایل مختلفی به تلفن خود دسترسی نداشته باشید اما این کلید در دسترس راننده قرار می گیرد تا در مواقع حساس و ضروری به راحتی بتواند از آن استفاده کند.

5. مسیریابی موثر

یکی از مزیت های این دستگاه امکان مسیریابی موثر می باشد. در مواقعی که شما به شهر دیگری سفر می کنید و به مسیر ها آگاه نیستید، به کمک جی پی اس می توانید به راحتی مسیریابی کنید. درواقع تنها با انتخاب مقصد خود از طریق ردیاب راهنمایی می شوید و در کمترین زمان به مقصد خود می رسید. صرفه جویی در وقت و هزینه نیز از جمله مزایای ردیاب خودرو می باشد. به این دلیل که کوتاهترین مسیر را به شما پیشنهاد می دهد تا در کمترین زمان ممکن به مقصد برسید.

6. محاسبه مصرف سوخت خودرو

ردیاب های خودرو قادر به محاسبه میزان مصرف سوخت خودرو می باشند. این مزیت سبب می شود که شما از میزان مصرف سوخت خودروی خود آگاه شوید و ماهانه از میزان آن بکاهید. همین موضوع کاهش مصرف سوخت خودرو سبب جلوگیری از آلودگی هوا می شود و در حفظ محیط زیست موثر می باشد.

7. کنترل کارمندان

کنترل کارمندانی که در خارج از محیط کار در رفت آمد می باشند برای مدیران بسیار سخت می باشد. بسیاری از شرکت های حمل و نقل برای کنترل کارمندان خود از ردیاب خودرو استفاده می کنند. این موضوع سبب می شود که مدیران کنترل و نظارت بیشتری برروی کارمندان خود داشته باشند. مدیرانی که خودروی شرکت را در اختیار کارمندان قرار می دهند می توانند از سرعت خودرو نیز آگاه شوند و یا همچنین می توانند محدوده مجاز تعیین نمایند. درصورتی که کارمندان از محدوده ی مجاز تعیین شده خارج شوند به مدیر اطلاع داده می شود.

 

ردیابی وسایل نقلیه

جمع بندی

علاوه بر مزیت های گفته شده، ردیاب های خودرو دارای مزیت ها و قابلیت های دیگری نیز می باشند که در این مقاله به توضیح آن نپرداختیم. به طور مثال برخی از ردیاب های پیشرفته دارای قابلیت شنود هستند. با این قابلیت امکان شنیدن صداهای داخل اتاق خودرو برای شما فراهم می شود. قابلیت ها و امکانات ردیاب در قیمت ردیاب خودرو بسیار تاثیر گذار می باشد. بهتر است قبل از خرید جی پی اس در مورد آن اطلاعات کسب کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

درصورتی که قصد خرید جی پی اس دارید می توانید از طریق سایت اینصب اقدام به خرید کنید یا با کارشناسان اینصب تماس بگیرید تا شما را به طور کامل در زمینه خرید ردیاب خودرو راهنمایی کنند. امیدواریم این مقاله برای شما موثر واقع شود.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟