کاربرد ردیاب | 7 کاربرد خفن ردیاب که نمی دانید | اینصب
x
X

7 کاربرد ردیاب که نمی دانید!

همه‌ی شما تا حدودی با ردیاب و مفهوم  آن آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم شما را با 7 کاربرد جذاب ردیاب آشنا کنیم. همان طور که می‌دانید ردیاب‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند و هر کدام از آن‌ها با توجه به نوع خود، دارای کاربردهای متفاوتی هستند. به طور مثال کاربرد ردیاب شخصی با کاربرد ردیاب خودرو متفاوت است اما در این مقاله ما سعی داریم به بررسی تمام کاربردهای ردیاب بپردازیم. با ما همراه باشید.

ردیاب چیست؟

ردیاب دستگاهی است سیمکارت خور که امکان ردیابی شخص، خودرو و … را فراهم می‌سازد. ردیاب‌ها دارای انواع مختلفی هستند و با توجه به نوع آن‌ها، کاربردهای متفاوتی دارند. از پرکاربردترین ردیاب‌ها می‌توان به ردیاب خودرو و ردیاب شخصی اشاره نمود. در ادامه به بررسی 7 کاربرد ردیاب که ممکن است از آن بی خبر باشید، خواهیم پرداخت.

7 کاربرد ردیاب

ردیاب‌ها دارای کاربردهای متفاوتی می‌باشند که قصد داریم در ادامه شما را با آن‌ها آشنا کنیم. توجه داشته باشید که این وسیله می‌تواند امنیت و آرامش را به شما هدیه دهد. پس هرچه سریع‌تر برای خرید آن اقدام کنید. با ما همراه باشید تا با کاربردهای جالب انواع ردیاب‌ها آشنا شوید.

1- کاربرد ردیاب در تعیین موقعیت مکانی

اصلی‌ترین کاربرد ردیاب، تعیین موقعیت مکانی است. در واقع وظیفه اصلی تمامی ردیاب‌ها، ردیابی موقعیت مکانی است. با توجه به نوع ردیاب، می‌توان موقعیت مکانی فرد یا خودرو را تعیین کرد. امروزه تلفن‌های همراه دارای این قابلیت هستند و به کمک آن‌ها نیز قادر به ردیابی موقعیت مکانی شخص یا شی خواهید بود.

کاربرد ردیاب

2- ردیابی خودروی سرقت شده

یکی از کاربردهای ردیاب خودرو در زمان سرقت است. به کمک ردیاب خودرو می‌توان به راحتی موقعیت مکانی خودروی به سرقت رفته را شناسایی کرد. با خرید و نصب ردیاب خودرو، دیگر نگرانی بابت سرقت شدن خودروی خود نخواهید داشت و در سریع‌ترین زمان ممکن قادر به یافتن سارق و خودروی خود خواهید بود. زمانی که خودرو به سرقت می‌رود، می‌توانید با مشاهده موقعیت مکانی خودرو، از موقعیت آن آگاه شوید.

3- کاربرد ردیاب برای کودکان

بسیاری از والدین در هنگام بیرون رفتن فرزند خود دچار نگرانی و دلواپسی می‌شوند. ردیاب شخصی گزینه‌ی مناسبی برای این خانواده‌ها است. در واقع والدین به کمک این ردیاب‌ها می‌توانند از موقعیت مکانی لحظه‌ای فرزند خود آگاه باشند.

4- ردیابی سالمندان

بسیاری از سالمندان ممکن است دچار بیماری آلزایمر و حواس‌پرتی باشند. این موضوع ممکن است برای فرزندان آن‌ها نگران کننده باشد. فرزندان برای رفع نگرانی از بابت بیرون رفتن والدین سالمند خود، می‌توانند ردیاب شخصی خریداری کنند. این ردیاب موقعیت مکانی سالمندان را به طور دقیق نشان می‌دهد و در صورتی که فرد، مسیر خانه خود را فراموش کند و به خانه برنگردد، فرزندان به راحتی می‌توانند آن‌ها را ردیابی کنند.

برخی از ردیاب‌های شخصی دارای کلید اضطراری نیز هستند که در مواقع اضطراری با فشردن آن، با افرادی که شماره تماس آن‌ها از قبل بر روی دستگاه تعریف شده، تماس برقرار می‌شود. اگر سالمند با مشکلی روبه‌رو شده باشد، از این طریق می‌تواند فرزندان خود را از موقعیت اضطراری خود آگاه سازد. البته باید در هنگام خرید، به این موضوع توجه کنید چون تمامی ردیاب ها از این قابلیت برخوردار نمی باشند.

کاربرد ردیاب برای سالمندان

5- مسیر پرواز

ردیاب تنها مختص شخص و خودرو نمی‌باشد و دارای کاربردهای متفات و بسیاری است. یکی از این کاربردها، استفاده در هواپیما است. در حقیقت از ردیاب برای تعیین مسیر هواپیما نیز استفاده می‌شود. برج مراقبت به کمک ردیاب، قادر به تعیین و ردیابی مسیر هواپیما خواهد بود.

6- درخواست کمک در مواقع اضطراری

از جمله کاربردهای این دستگاه می‌توان به درخواست کمک در مواقع اضطراری اشاره کرد. همان طور که گفته شد، ردیاب‌ها دارای کلید اضطراری SOS می‌باشند که با فشردن آن با نزدیکان شما تماس گرفته خواهد شد. برای استفاده از این قابلیت، لازم است شماره تماس نزدیکان خود را از قبل بر روی دستگاه تعریف کنید. توجه داشته باشید که تمامی ردیاب‌ها دارای این قابلیت نیستند بنابراین چنانچه این قابلیت برایتان مهم است، هنگام خرید به این مورد توجه کنید و ردیابی خریداری کنید که دارای کلید SOS باشد.

7- خاموش کردن خودرو از راه دور

یکی از جذاب‌ترین کاربردهای ردیاب ماشین، خاموش کردن خودرو از راه دور است. با استفاده از جی پی اس خودرو شما قادر به خاموش کردن خودروی خود از راه دور هستید. در مواقعی که خودرو به سرقت رفته، به راحتی می‌توانید در حال حرکت خودروی خود را خاموش نمایید.

در این مقاله سعی داشتیم شما را تا حدودی با کاربردهای ردیاب آشنا کنیم. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در این مقاله ما به بررسی تمام کاربردهای ردیاب نپرداختیم و تنها بخشی از کاربردهای این دستگاه را بازگو کردیم. همان طور که در بالاتر نیز گفته شد، کاربردهای ردیاب بسته به نوع آن‌ها، متفاوت و زیاد است به همین دلیل لازم است در هنگام خرید ردیاب خودرو، با کاربردهای آن آشنایی داشته باشید.

کاربرد ردیاب برای خودرو

نکات قابل توجه در هنگام خرید انواع ردیاب

از جمله مواردی که لازم است هنگام  خرید ردیاب به آن توجه کنید، قابلیت‌ها و امکاناتی است که ردیاب در اختیار شما قرار می‌دهد. قیمت ردیاب نیز بستگی به قابلیت‌های آن دارد.  در ادامه به بررسی مواردی می‌پردازیم که در هنگام خرید، لازم است مورد توجه قرار گیرد.

  • شنود: قابلیت شنود از جمله قابلیت‌های مهم ردیاب است. حتما در هنگام خرید این مورد را بررسی کنید.
  • پشتیبانی: پشتیبانی پاسخگو یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب و خرید ردیاب است. لازم است هنگام خرید، از پاسخگو بودن پشتیبانی آن مطمئن شوید چراکه در صورت به مشکل خوردن دستگاه، در جهت رفع مشکل، نیاز به پشتیبانی ردیاب خواهید داشت.
  • کلید SOS: تمامی ردیاب‌ها دارای کلید SOS اضطراری نمی‌باشند. به همین علت هنگام خرید ردیاب، مطمئن شوید که دستگاه از این قابلیت بهره‌مند است.
  • باطری: باطری نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. در صورتی که ردیاب دارای باطری خوب و باکیفیتی نباشد، ردیاب به سرعت به مشکل می‌خورد.

سخن آخر

نکات گفته شده در بالا، مهم‌ترین نکات درباره خرید ردیاب می‌باشند. ما در این مقاله در ابتدا سعی کردیم درباره کاربردهای ردیاب صحبت کنیم و آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم. سپس نکاتی در زمینه خرید ردیاب باکیفیت به شما ارائه دادیم تا بتوانید خریدی کارآمد داشته باشید. امیدوریم مطالعه‌ی این مقاله برای شما مفید بوده باشد و با توجه به کاربرد ردیاب، توانسته باشید استفاده مفیدی از آن داشته باشید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟