x
X

7 کاربرد خفن ردیاب که نمی دانید !

همه ی شما تا حدودی با ردیاب و مفهوم  آن آشنایی دارید. در این مقاله قصد داریم شما را با 7 کاربرد جذاب ردیاب آشنا کنیم. همان طور که می دانید ردیاب ها دارای انواع مختلفی می باشند و هرکدام از آن ها با توجه به نوع خود دارای کاربرد های متفاوتی می باشند. به طور مثال کاربرد ردیاب شخصی با کاربرد ردیاب خودرو متفاوت است اما در این مقاله ما سعی داریم به بررسی تمامی کاربرد های ردیاب بپردازیم. با ما همراه باشید.

ردیاب چیست؟

ردیاب دستگاهی است سیمکارت خور که امکان ردیابی شخص، خودرو و… را فراهم می سازد. ردیاب ها دارای انواع مختلفی می باشند و با توجه به نوع آن ها، کاربرد های متفاوتی دارند. از پرکاربردترین ردیاب ها می توان به ردیاب خودرو و ردیاب شخصی اشاره نمود. در ادامه به بررسی 7 کاربرد ردیاب که ممکن است از آن بی خبر باشید، میپردازیم.

7 کاربرد اساسی ردیاب

ردیاب ها دارای کاربرد های متفاوتی می باشند که قصد داریم در ادامه شمارا با آن ها آشنا کنیم. توجه داشته باشید که این وسیله می تواند امنیت و آرامش را به شما هدیه دهد. پس هر چه سریع تر برای خرید آن اقدام کنید. با ما همراه باشید تا با 7 کاربرد جالب ردیاب ها آشنا شوید.

 

1 ) کاربرد ردیاب در تعیین موقعیت مکانی

اصلی ترین کاربرد ردیاب، تعیین موقعیت مکانی می باشد. در واقع وظیفه اصلی تمامی ردیاب ها، ردیابی موقعیت مکانی است. با توجه به نوع ردیاب، می توان موقعیت مکانی فرد یا خودرو را تعیین کرد. امروزه تلفن های همراه دارای این قابلیت می باشند و به کمک تلفن همراه نیز قادر به ردیابی موقعیت مکانی خود خواهیم بود.

 

تعیین موقعیت مکانی

 

2) کاربرد ردیابی خودروی سرقت شده

یکی از کاربرد های ردیاب خودرو در زمان سرقت می باشد. به کمک ردیاب خودرو می توان به راحتی موقعیت مکانی خودروی به سرقت رفته را شناسایی کرد. با خرید و نصب ردیاب خودرو دیگر نگرانی بابت سرقت شدن خودروی خود نخواهید داشت و در سریع ترین زمان ممکن قادر به یافتن سارق و خودروی خود خواهید بود. زمانی که خودرو به سرقت می رود، می توانید با مشاهده موقعیت مکانی خودرو، از موقعیت خودروی خود آگاه شوید.

 

3) کاربرد ردیابی کودکان

بسیاری از والدین در هنگام بیرون رفتن فرزند خود دچار نگرانی و دلواپسی می شوند. ردیاب شخصی گزینه ی مناسبی برای این خانواده ها می باشد. به کمک این ردیاب می توانند از موقعیت مکانی لحظه ای فرزند خود آگاه باشند. ردیاب شخصی وسیله ای بسیار کاربردی برای والدین نگران و دلواپس می باشد.

 

4) ردیابی والدین سالمند

بسیاری از سالمندان دچار بیماری آلزایمر و حواس پرتی می باشند. این موضوع ممکن است برای فرزندان آن ها نگران کننده باشد. فرزندان برای رفع نگرانی از بابت بیرون رفتن والدین سالمند خود می توانند ردیاب شخصی خریداری کنند. این ردیاب موقعیت مکانی سالمند را به طور دقیق نشان می دهد و در صورتی که فرد مسیر خانه خود را فراموش کند و به خانه برنگردد، فرزندان به راحتی می توانند موقعیت مکانی والدین خود را ردیابی کنند.

برخی از ردیاب های شخصی دارای کلید اضطراری می باشند که در مواقع اضطراری با فشردن آن، با افرادی که شماره تماس آن ها از قبل برروی دستگاه تعریف شده تماس برقرار می شود. اگر سالمند با مشکلی روبه رو شده باشد از این طریق می تواند فرزندان خود را از موقعیت اضطراری خود آگاه سازد. البته باید در هنگام خرید به این موضوع توجه کنید چون تمامی ردیاب ها از این قابلیت برخوردار نمی باشند.

 

ردیاب سالمند

 

5) مسیر پرواز

از  ردیاب برای ردیابی و تعیین مسیر هواپیما نیز استفاده می شود. برج مراقبت به کمک ردیاب قادر به تعیین و ردیابی مسیر هواپیما خواهد بود. ردیاب تنها مختص شخص و خودرو نمی باشد و دارای کاربرد های متفوت و بسیاری می باشد.

 

6) در خواست کمک در مواقع اضطراری

از جمله کاربرد های این دستگاه می توان به درخواست کمک در مواقع اضطراری اشاره کرد. همان طور که گفته شد ردیاب ها دارای کلید اضطراری SOS می باشند که با فشردن آن با نزدیکان شما تماس حاصل می شود. لازم است شماره تماس نزدیکان خود را از قبل برروی دستگاه تعریف کنید. توجه داشته باشید که تمامی ردیاب ها دارای این قابلیت نیستند . پس ردیابی خریداری کنید که دارای کلید SOS باشد.

 

7) خاموش کردن خودرو از راه دور

یکی از جذاب ترین کاربرد های ردیاب ماشین، خاموش کردن خودرو از راه دور می باشد. با استفاده از جی پی اس خودرو شما قادر به خاموش کردن خودروی خود از راه دور می باشید. در مواقعی که خودرو به سرقت رفته به راحتی می توانید در حال حرکت خودروی خود را خاموش نمایید.

در این مقاله سعی داشتیم شمارا تا حدودی با کاربردهای ردیاب آشنا کنیم. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در این مقاله ما به بررسی تمام کاربرد های ردیاب نپرداختیم و تنها بخشی از کاربردهای این دستگاه را بازگو کردیم. همان طور که در بالاتر نیز گفته شد کاربرد های ردیاب بسته به نوع آن ها، متفاوت و زیاد است. لازم است در هنگام خرید ردیاب خودرو، با کاربرد های آن آشنایی داشته باشید.

 

ردیاب خودرو

 

نکات قابل توجه در هنگام خرید ردیاب

از جمله مواردی که لازم است هنگام  خرید ردیاب به آن توجه کنید، قابلیت ها و امکاناتی است که ردیاب در اختیار شما قرار می دهد. قیمت ردیاب نیز بستگی به قابلیت های آن دارد.  در ادامه به بررسی موارد می پردازیم که در هنگام خرید لازم است مورد بررسی قرار گیرد.

  • شنود : قابلیت شنود از جمله قابلیت های مهم ردیاب می باشد. حتما در هنگام خرید این مورد را بررسی کنید.
  • پشتیبانی : پشتیبانی پاسخگو یکی از مهم ترین موارد می باشد. لازم است هنگام خرید ردیاب از پاسخگو بودن پشتیبانی ردیاب مطمئن شوید چراکه در صورت به مشکل خوردن ردیاب در جهت رفع مشکل، پشتیبانی ردیاب پاسخگو باشد.
  • کلید SOS : تمامی ردیاب ها دارای کلید SOS اضطراری نمی باشند. به همین علت هنگام خرید ردیاب، مطمئن شوید که ردیاب از این قابلیت بهره مند می باشد.
  • باطری : باطری نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه داشت داشت. در صورتی که ردیاب دارای باطری خوب و با کیفیتی نباشد، ردیاب به سرعت به مشکل می خورد.

نکات گفته شده، مهم ترین نکات در خصوص خرید ردیاب می باشند. در اینجا سعی کردیم ابتدا کاربردهای ردیاب را مورد بررسی قرار داده و سپس نکاتی در زمینه خرید ردیاب با کیفیت به شما ارئه دهیم. امیدوریم مطالعه ی این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟