x
X

5 مورد از مشکلات مهم جی پی اس خودرو و راه کار برای رفع اشکال آن

ردیاب های خودرو به عنوان یک دستگاه برای حل مشکلات امنیتی خودرو ها همیشه موثر و تاثیر گذار نیستند! زیرا عوامل خارجی زیادی نیز بر ایجاد مشکلات جی پی اس خودرو تاثیرگذار است. اگر می‌خواهید درباره تمام عوامل اطلاعات کسب کنید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

 

جی پی اس ماشین

 

مشکلات جی پی اس خودرو

این ماهواره ها قدرت عملکرد بسیار بالایی نیز دارند. درصد خطا در آن ها بسیار کم است. اما عوامل انسانی و ارسال پارازیت های زیاد و پشت سر هم می‌تواند موجب به وجود آمدن خطا و خارج شدن از دسترس آن شود. در صورتی که علاقه دارید در ارتباط با نحوه کار جی پی اس ها اطلاعات به دست آورید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و همراه ما باشید. از جمله با اهمیت ترین عواملی که سبب می شود که اطلاعات ارسالی و دریافتی ردیاب با مشکلاتی روبه رو شود برج ها و ساختمان های بلندی هستند که ارسال سیگنال ها به ماهواره را متوقف می کنند. در ادامه به چند مورد از مشکلات جی پی اس خودرو اشاره می کنیم.

 

مشکلات ردیاب

 

استفاده از قفل جی پی اس خودرو برای حفاظت از خودرو

جی پی اس خودرو از سرقت خودرو جلوگیری نمی‌کند. تنها فرایند پیدا کردن خودرو به سرقت رفته را برای مالک خودرو آسان می‌سازد. به همین دلیل است پیشنهاد می‌کنیم بعد از نصب کردن جی پی اس ماشین حتما مانند سابق از قفل های امنیتی مثل قفل پدال و دیگر قفل ها برای تامین امنیت استفاده کنید.

 

پارک ماشین در نقاط کور و اختلال در ردیابی مسیر

جی پی اس ها در نقاط کور مانند صحراها و جاده‌ های ناشناس قابل دسترسی نیستند. این مشکل یکی از بزرگترین مشکلاتی است که در جی پی اس خودرو به حساب می آید. به همین دلیل در صورت به سرقت رفتن خودرو و گم شدن آن در نقاط کور، امکان ردیابی خودرو را غیر ممکن می سازد. اما جای نگرانی وجود ندارد. زیرا تکنولوژی جی پی اس برای نقاط کور و غیر قابل شناسایی نیز راه حل مناسبی دارد.

موقعیت یابی نقاط کور یک سیستم یا یک تکنولوژی می‌باشد که در اکثر ردیاب‌ ها قابل دسترسی است. این نوع تکنولوژی کمک می‌کند تا مالکان بتوانند از سیستم موقعیت‌یابی خودرو های خود در نقاط دور افتاده و نقاط کور که قابل ردیابی نیستند نیز بهره ببرند و خطای جی پی اس را کاهش دهد. سیستم ردیاب نقاط کور یا LBS پس از عدم ارسال اطلاعات به ماهواره، کلیه داده‌ها را به مرکز دریافت داده ارسال می‌کند. به سادگی فرایند ردیابی در نقاط دور افتاده را انجام می‌دهد.

 

استفاده از مختل کننده جی پی اس و یا ضد ردیاب

استفاده از این دستگاه‌ها یعنی ضد ردیاب از موارد مشکل ساز است. همیشه مسیریابی خودرو ها مخصوصا خودرو های دزدیده شده را با مشکلات زیادی رو به رو می‌کند. دستگاه های ضد ردیاب یک تراشه کوچک جی پی اس می‌باشد. در قسمت فندکی ماشین نصب می‌شود. این نوع‌ ها با فرستادن پارازیت‌ها برای ارسال شدن اطلاعات به ماهواره ها اختلال ایجاد می کند. در نیتجه باعث به وجود آمدن مشکلات و خطاهای ردیاب می‌شوند. در صورتی که سارقین خودرو از مجهز بودن خودرو به ردیاب آگاه باشند از ضد ردیاب استفاده می کنند و با استفاده از آن موقعیت مکانی خود را از دید مالک خودرو مخفی می سازند.

 

از کار افتادن باتری و منبع تغذیه و کار نکردن ردیاب ها

یکی از مشکلات ساده که راه حل آن نیز ساده است، از کار افتادن یا خالی شدن باتری این نوع ردیاب‌ها می‌باشد. در حالت کلی باید گفت مدت زمانی که از باتری خودرو تغذیه نمی‌کند مانند ردیاب ماهواره‌ای بین یک هفته تا 9 ماه اس. به همین علت نیازی به نگران شدن برای کم شدن و یا خالی شدن باتری ها باشید. البته توجه داشته باشید که خالی شدن باتری ها و یا از کار افتادنشان به هر علتی می‌تواند باعث عدم کارکرد ردیاب شود.

 

اختلال در آنتن شبکه، یکی از مشکل ساز ترین موارد در ردیاب

همان‌طور که می دانید ردیاب ها سیمکارتی هستند و برای فعال شدن و کار کردن نیاز به سیمکارت دارند. اکنون اگر آنتن سیم کارت‌ها دچار مختل شود و جوابگو نباشد، مستقیما روی عملکرد دستگاه های ردیاب تاثیر گذار خواهد بود. فرآیند جهت یابی را تا هنگام رفع این مشکات حل نمی شود. تا وقتی که سیم کارت به حالت عادی و اولیه برنگردد، حذف این خطا ها امکان پذیر نیست. اختلال در آنتن دهی یکی از مهم‌ترین مشکلات ردیاب ها است.

 

ردیاب خودرو

 

راه حل برای رفع مشکلات موجود در ردیاب ها چیست؟

اکنون که مقاله را تا این‌جا همراه ما بودید و مطالعه کردید و 5 مورد از مهم ترین مشکلاتی که تا کنون در ردیاب خودروها وجود داشته را با هم بررسی کردیم و آن را مطالعه کردیم، خوب است تا درباره راه حل آن ها و حذف خطای ردیاب نیز صحبت کنیم. در ادامه می‌خواهیم مهم‌ترین راه حل ها را به شما ارائه کنیم.

 

  • برای حفاظت و نگهداری از خودرو خود، از جی پی اس به عنوان مکمل در کنار قفل های دیگر مانند قفل پدال استفاده کنید.
  • از سیم کارت هایی با شبکه قوی برای دستگاه ردیاب خود استفاده کنید.
  • شارژ باتری ردیاب خود را هر چند وقت یکبار مورد بررسی قرار دهید و آن‌ها را چک کنید.
  • ماشین خود را در نقاط کور و غیر قابل شناسایی که ممکن است سیستم را دچار اختلال کند پارک نکنید.
  • به هنگام خرید از تکنولوژی LBS مطمئن شوید.

 

5 ایراد و مشکل رایج در تمامی ردیاب ها

1- اختلال در ارسال سیگنال و دریافت آن

2- شرایط محیطی فرآیند را دچار اختلال می‌کند

3- دستگاه های ضد ردیاب، ردیاب ها را از کار می اندازند

4- شبکه تلفن همراه به طور منظم و درست کار نمی‌کند

5- خالی شدن شارژ باتری جی پی اس

 

چطور می‌توانیم مشکلات رایج در ردیاب های موجود را به حداقل برسانیم؟

قطعا همه ما برای یک بار هم که شده جمله پیشگیری بهتر از درمان است را شنیده‌ایم. اگر چه تلاش می‌کنیم در کنار هم مشکلات رو حل کنیم و آن ها را نیز بیان کنیم. ولی لازم است در مواقع خرید یک ردیاببه برخی نکات توجه داشته باشیم. در هنگام خرید یک جی پی اس باید به نکته بسیار مهم توجه داشته باشیم. خرید بهترین ردیاب، ردیابی می‌باشد که از پشتیبانی و خدمات گارانتی و ضمانت فروش پشتیبانی کند و آن را دارا باشد. از آن‌جا که جی پی اس ها دستگاه‌های پیشرفته‌ای هستند، نمی‌شود آن‌ها را به راحتی تعمیر کرد.

 

به همین دلیل در کنار توجه به قیمت و هزینه‌های آن و ویژگی‌های جی پی اس باید مطمئن شوید که شرکت ارائه‌دهنده ردیاب، خدمات پس از فروش را نیز عرضه می‌کند. همچنین شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و تکمیل شدن اطلاعات خود با ما تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟