چگونه از ورود سارقان از پنجره جلوگیری کنیم؟ | اینصب
x
X

چگونه از ورود سارقان از پنجره جلوگیری کنیم؟

خانه پناهگاه شماست، جایی ‌که شما و عزیزانتان باید در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشید. متاسفانه سرقت از منازل این روز‌ها یک اتفاق رایج است و پنجره‌ها هم اغلب مهم‌ترین نقاط ضعف در امنیت خانه هستند. یک پنجره نا‌ایمن، یک نقطه ورود آسان برای سارقانی است که به ‌دنبال اشیاء با‌ارزش شما و یا آسیب رساندن به شما و خانواده شما هستند؛ بنابراین ضروری است که ورود سارق از پنجره را به‌صورت کامل بررسی کنید و اقدامات لازم را برای تقویت ایمنی خانه خود انجام دهید. یکی از اقدامات امنیتی جهت جلوگیری از ورود سارق از پنجره، نصب دزدگیر اماکن است. با پیروی از این نکات، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که خانه شما کمتر آسیب‌پذیر است؛  پس آرامش خاطر و احساس امنیت بیشتری دارید. رعایت این نکات برای همه ضروری است؛ بنابراین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

محافظت از پنجره‌ها و جلوگیری از ورود سارق از پنجره

از دید سارقان، پنجره‌های خانه در دسترس‌‌تر و عبور از آن‌ها ساده‌تر از سایر نقاط خانه هستند؛ بنابراین محافظت از پنجره‌ها و بالا‌ بردن ایمنی آن‌ها، نه‌تنها یک عامل بازدارنده مهم در برابر سارقان منازل است؛ بلکه آرامش خاطر شما ‌را فراهم می‌کند. برای جلوگیری از ورود سارق از پنجره و ایمن‌سازی آن‌ها روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها از اصول اولیه ایمنی، مانند اطمینان از اینکه همه‌ی پنجره‌ها دارای قفل هستند و درست بسته می‌شوند گرفته تا ارتقاء آن‌ها به سیستم‌های قفل پیشرفته‌تر که ضد دست‌کاری و مقاوم در برابر شکستن یا تعویض هستند تا روش‌هایی برای جلوگیری از شکستن شیشه‌ها و… متنوع هستند.

هرچند ایمن‌سازی پنجره‌ها برای جلوگیری از ورود سارق از پنجره بسیار مهم است؛ اما نباید توانایی شما برای فرار در موارد اضطراری را هم به خطر بیندازد. شما باید، اطمینان حاصل کنید که امکانی برای خروج اضطراری مناسب دارید. به هر شکل، ایمنی خانه با محافظت از ضعیف‌ترین نقاط شروع می‌شود و پنجره‌ها، ضعیف‌ترین نقاط و اغلب اهداف اصلی برای مزاحمان هستند.

راه های جلوگیری از ورود سارق از پنجره

برای جلوگیری از ورود سارق از پنجره مثل سارقان فکر کنید

یک گام مهم در بالا ‌بردن ایمنی خانه، درک طرز‌فکر سارقین است. خودتان را به‌جای یک سارق قرار دهید و نقاط آسیب‌پذیر را شناسایی کنید. با این روش، خیلی راحت‌تر از قبل می‌توانید اقدامات پیشگیرانه را طراحی کنید و انجام بدهید. سارقان، عموما خانه‌ها را بر اساس دو عامل ارزیابی می‌کنند: فرصت و خطر. آن‌ها خانه‌هایی را برای سرقت انتخاب می‌کنند که دسترسی آسانی دارند و شانس گرفتار‌شدن در آن‌ها خیلی کم است. این خانه‌ها، بهترین انتخاب برای ورود سارق از پنجره هستند.

به‌جز این‌ها، سارقان عموما خانه‌هایی با دید کم و محدود را ترجیح می‌دهند؛ مثلا خانه‌هایی که محوطه کم‌نوری دارند یا توسط پوشش گیاهی و درختان احاطه‌شده باشند. این شرایط، پوشش مناسبی برای ورود سارق از پنجره هم هست؛ بنابراین با دانستن این موارد در مورد سارقان، بهتر است مطمئن شوید که پنجره‌های شما از خیابان یا خانه‌ی همسایه‌ها، قابل مشاهده باشد. محوطه بیرونی و اطراف پنجره‌ها را نورپردازی کنید و پوشش گیاهی یا درختان را اصلاح کنید.

راه های جلوگیری از ورود دزد به خانه

مورد دیگری که سارقان در نظر می‌گیرند، اقدامات امنیتی است. مثلا اگر پنجره‌های شما، قفل‌های قدیمی دارند یا درست چفت نمی‌شوند، مستعد سرقت و ورود سارق از پنجره هستند. روی نصب دوربین مداربسته ، دزدگیر و خصوصا سنسورهای مخصوص درو پنجره‌ها، قفل‌های جدید و تقویت شیشه‌ها، سرمایه‌گذاری کنید. سارقان علاقه‌مند خانه‌های خالی هستند؛ پس با استفاده از چراغ‌ یا وسایل الکترونیکی تایمر‌دار این تو‌هم را ایجاد کنید که همیشه در خانه هستید.

برای جلوگیری از ورود سارق، آسیب پذیری پنجره ها را ارزیابی کنید

برای جلوگیری از ورود سارق از پنجره، باید بتوانید میزان آسیب‌پذیری پنجره‌ها را ارزیابی کنبد. وقت بگذارید و همه‌ی پنجره‌ها را با‌ دقت بررسی کنید و نقاط ضعف آن‌ها را ارزیابی کنید. برای اینکه این ارزیابی را به‌درستی انجام بدهید، این موارد را در نظر بگیرید:

  • نوع پنجره: انواع مختلف پنجره‌ها از‌نظر امنیت در سطوح مختلفی قرار دارند. به‌طور مثال، پنجره‌های کشویی امنیت کمتری دارند و برای ورود سارق از پنجره مناسب‌تر هستند.
  • جنس و متریال پنجره‌ها: متریال بکار‌رفته در ساخت پنجره‌ها، نقش مهمی در میزان آسیب‌پذیری آن‌ها دارد. بطورمثال، پنجره‌های چوبی یا شیشه‌ای سنتی به‌راحتی قابل‌نفوذ هستند.
  • قفل پنجره: وضعیت و میزان اثربخشی و امنیت قفل‌ پنجره‌ها را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که قفل‌ها محکم هستند و به‌درستی کار می‌کنند. استفاده از قفل‌های ضد سرقت جدید و حفاظ‌های پنجره را در برنامه‌های خود قرار بدهید.
  • دسترسی: دسترسی به پنجره‌ها را بررسی کنید. آیا درخت، سازه یا اشیاء دیگری در نزدیکی پنجره‌های شما وجود دارد که به سارقان برای دسترسی راحت‌تر کمک کند. برای این موارد باید فکری بکنید و تا جای ممکن این عوامل کمکی را حذف کنید.

استفاده از حفاظ، یک راه مناسب جلوگیری از ورود سارق از پنجره

وقتی صحبت از بالا بردن امنیت خانه است، یک تصمیم موثر، نصب میله‌های امنیتی حفاظ است. این میله‌های محکم مانند یک لایه امنیتی اضافی عمل می‌کنند و مانع از شکستن شیشه‌ها و ورود سارق از پنجره می‌شوند. حفاظ، در طرح‌ها  و ابعاد مختلف وجود دارد و می‌شود آن‌ها را با توجه به فرم و ابعاد پنجره‌ها و معماری خانه انتخاب کرد.
وجود این میله‌ها یا حفاظ‌ که به‌خوبی در‌معرض دید افراد هستند، به‌خودی‌خود و قبل از هر اقدامی، سارقان را از ورود به خانه از طریق پنجره‌ها منصرف خواهد کرد؛ پس این روش مانع بسیار کاربردی برای سارقان است. نصب این حفاظ‌ها ساده است؛ اما مثل همیشه توصیه می‌شود که از افراد متخصص استفاده کنید.

راه های محافظتی جلوگیری از ورود سارقان به خانه

تقویت قفل ها را فراموش نکنید

برای تقویت امنیت خانه، همانطور که اشاره کردیم، قفل‌ها را بررسی کنید و حتی‌الامکان، آن‌ها را با قفل‌های ضد سرقت جدید، تعویض کنید. قفل‌های فعلی را ارزیابی و قفل‌های خراب را تعمیر یا تعویض کنید؛ اما اگر به سطح بالاتر و قابل‌اطمینان‌تری از امنیت پنجره‌ها احتیاج دارید، بهترین راه، قفل ضد سرقت است. باید لولاها و وضعیت قاب پنجره را هم چک کنید. مراقب باشید از قاب پنجره‌هایی که به‌راحتی شکسته می‌شوند استفاده نکنید.

تا جای ممکن باید ورود سارق از پنجره را دشوار و غیر‌ممکن کرد. برای جلوگیری از ورود سارق و سرقت منزل، از سنسور مگنت و مخصوص پنجره‌ها به‌ همراه آژیر‌خطر استفاده کنید. نورپردازی محوطه و اطراف پنجره‌ها و ورودی‌ها را به وضعیت استاندارد تغییر دهید. نقاط کور را به‌وسیله دوربین مداربسته، ایمن کنید. از پرده استفاده کنید، بهتر است دید به داخل را از بین ببرید و در‌نهایت یک برنامه دقیق و جامع برای امنیت پنجره‌ها و جلوگیری از ورود سارق از پنجره داشته باشید و از توصیه‌های این مقاله استفاده کنید. به یاد داشته باشید که امنیت پنجره‌ها امنیت خانه شماست.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟