x
X

نکاتی راجع به خرید دزدگیر موتورسیکلت

به‌طورکلی برای خرید دزدگیر موتورسیکلت، باید با معیار‌ها و ویژگی‌های آن‌ها آشنا باشید تا بتوانید گزینه مناسبی را انتخاب و مورد استفاده خود قرار دهید. با افزایش آمار سرقت در جامعه، وجود دزدگیر ضروری و لازم است. امروزه دزدگیر خودرو و موتورسیکلت جزو ضروری ترین لوازم جانبی خودرو و موتورسیکلت به شمار می آیند.

معمولاً وقتی اسم دزدگیر به گوشمان می‌خورد ذهنمان به سمت خودرو سوق پیدا می‌کند و فکر می‌کنیم که فقط خودرو‌ها نیاز به دزدگیر دارند.

ولی این موضوع اشتباه است، چرا که موتورسیکلت‌ها نیز برای درامان‌ ماندن از سرقت و آسیب به دزدگیر نیاز دارند. امروزه شرکت‌های بزرگی از جمله استیل میت، چیتا و… هرساله دزدگیر‌هایی در مدل‌های مختلف را تولید و روانه بازار می‌کنند.

 

خرید دزدگیر موتور سیکلت

 

معیار‌های خرید دزدگیر موتورسیکلت

در ادامه این مقاله قصد داریم تمام معیار‌های مهم در خرید دزدگیر موتورسیکلت را مورد بررسی قرار دهیم.

نوع سیم‌کشی دزدگیر موتورسیکلت

یکی از معیار‌هایی که در هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت باید به آن توجه داشته باشید نوع سیم‌کشی دزدگیر است. برخی مدل‌ها سیم‌کشی ساده و برخی سیم‌کشی بسیار پیچیده‌تری دارند. به همین سبب ممکن است دزدگیر‌هایی با سیم‌کشی پیچیده اختلالاتی را در موتور شما به وجود بیاورند. در نتیجه سعی کنید هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت، مدلی را انتخاب کنید که سیم‌کشی نسبتاً ساده و غیر پیچیده‌ای داشته باشد.

قابلیت تنظیم حساسیت

از دیگر معیار‌هایی که باید در هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت به آن توجه کنید وجود قابلیت تنظیم حساسیت است. درصورتی‌که مدل دزدگیر شما قابلیت تنظیم حساسیت داشته باشد می‌توانید بنا به شرایط، میزان صدا و حساسیت آژیر را کم کنید. کم کردن آژیر باعث می‌شود تا درصورتی‌که از موتورسیکلت خود دور هستید، در صورت بروز هرگونه اتفاق بتوانید صدای آژیر دزدگیر خود را بهتر بشناسید.

همچنین در شرایطی که موتور در شرایط امنی قرار داشته باشد، می‌توانید حساسیت دزدگیر را کم کنید. و درصورت برخورد حیوانات و اجسام به موتور، صدای دزدگیر باعث سلب آسایش افرادی که دراطراف سکونت دارند نشود.

یکی دیگر از دلایلی که قابلیت تنظیم حساسیت را جزو معیار‌های خرید قرار می‌دهد میزان حفظ انرژی باتری است. درصورتی‌که بتوانید حساسیت دزدگیر خود را کم کنید و از هدررفتن و خالی شدن سریع و ناگهانی باتری دزدگیر خود جلوگیری کرده‌اید با خاموش شدن آن روبرو نخواهید شد.

میزان برد

میزان برد نیز یکی دیگر از معیار‌های مهم در خرید دزدگیر موتورسیکلت است. درصورتی‌که دزدگیر میزان برد مناسبی داشته باشد، در شرایطی که از موتور دور باشید و صدای آژیر را بشنوید می‌توانید به‌راحتی با یک دکمه صدای آن را قطع کنید. معمولاً برد استاندارد یک دزدگیر مناسب در حدود ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ متر می‌باشد. پس در هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت میزان آن را نیز در نظر بگیرید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

وجود ریموت یدک در خرید دزدگیر موتورسیکلت

معمولاً دزدگیر‌های موتورسیکلت دارای یک ریموت یدک نیز هستند. ریموت یدک به این دلیل طراحی شده است تا درصورتی‌که ریموت اصلی خراب شد و یا آن را گم کردید، بتوانید از ریموتی جایگزین استفاده کنید.

ریموت یدک این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا در صورت نبود ریموت اصلی، بتوانید به‌راحتی صدای آژیر را قطع و وصل کرده و موتور خود را قفل کنید. درصورتی‌که مدل دزدگیر انتخابی شما دارای ریموت یدک نباشد ممکن است با گم‌شدن یا خراب‌شدن دزدگیر، مجبور به خرید دوباره مدل جدیدی باشید و باید به‌کلی قید دزدگیر قبلی خود را بزنید. پس در هنگام خرید دزدگیر موتورسیکلت حتماً از بابت وجود ریموت یدک اطمینان حاصل کنید.

ضد آب بودن

قاعدتاً دزدگیر‌های موتورسیکلت باید دارای محافظ و پوشش بیرونی باشند تا از آن‌ها دربرابرضربه، فشار و مایعات محافظت کند. درصورتی‌که قصد خرید دزدگیر موتورسیکلت را دارید، دزدگیری را انتخاب و خریداری کنید که دارای پوشش و محافظ بیرونی باشد.

معمولاً محافظ‌ها علاوه بر مقاومت در برابر فشار و ضربه، ضد آب نیز هستند. درصورتی‌که محافظ دزدگیر شما ضد آب باشد، می‌توانید در شرایط آب‌وهوایی بارانی و مرطوب نیز بدون مواجه شدن با مشکل و اختلال در دزدگیر از آن استفاده کنید. درصورتی‌که محافظ ضد آب نباشد، حتی ممکن است با افزایش رطوبت و نم محیط بخش‌های داخلی آن زنگ بزنند و دزدگیر به‌سرعت از کار بیفتد.

پس یکی دیگر از معیار‌های مهم در خرید دزدگیر موتورسیکلت وجود محافظ مقاوم و ضد آب است.

قیمت در خرید دزدگیر موتورسیکلت

اگرچه قیمت نیز یکی ازمعیار‌های مهم و تأثیرگذار درخرید دزدگیر موتورسیکلت است، ولی هردزدگیر ارزانی صرفاً یک دزدگیر خوب نیست! هنگام بررسی مدل‌های مختلف دزدگیر موتورسیکلت باید به میزان قیمت تمام شده آن توجه کنید.

وقتی دزدگیری دارای محافظ ضد آب، برد مناسب، سیم‌پیچی استاندارد، ریموت یدک و قابلیت تنظیم حساسیت باشد، طبیعتاً قیمت بیشتری نسبت به دزدگیر‌های فاقد این ویژگی‌ها دارد. به‌طورکلی دزدگیر‌های برند استیل میت که در ایران محبوبیت بسیار زیادی دارند، علاوه بر امکانات ویژه و معیار‌های ذکر شده، دارای قیمت معقول و مناسبی نیز هستند.

برند استیل میت تا کنون تلاش کرده است تا دزدگیر‌های موتورسیکلت خود را در سطح کیفی بالا و با قیمت مناسبی به مشتریان ارائه دهد تا موجب رضایت‌مندی هرچه بیشتر آن‌ها شود. پس درصورتی‌که قصد خرید دزدگیر موتورسیکلت را دارید، پیشنهاد می‌کنیم مدل‌های برند استیل میت را جزو اولین گزینه‌های خود قرار دهید. همچنین درادامه چند مدل شاخص ازبهترین دزدگیر‌های موتورسیکلت برند استیل میت را به‌همراه مشخصات فنی به شما معرفی خواهیم کرد.

ویژگی‌های جانبی دزدگیر موتورسیکلت

از دیگر ویژگی‌های جانبی که جزو معیار‌های خرید دزدگیر موتورسیکلت هستند باید به قابلیت ردیابی و جی‌پی‌اس، کنترل از راه دور و میزان و نوع صدای آژیر اشاره کنیم. موارد ذکر شده جزو ویژگی‌های جانبی هستند که درصورت وجود آن‌ها دزدگیر امنیت بیشتری را برای موتورشما ایجاد خواهد کرد.

معرفی بهترین دزدگیر‌های موتورسیکلت

تا اینجا به طور کامل با تمام معیار‌های تأثیرگذار در انتخاب و خرید دزدگیر‌ موتورسیکلت آشنا شدید. در ادامه با ما همراه باشید تا سه مدل از برترین دزدگیر‌های برند استیل میت را به شما معرفی کنیم.

دزدگیر موتورسیکلت استیل میت مدل 986XO

 

دزدگیر موتورسیکلت استیل میت

 

یکی از بهترین دزدگیر‌های موتورسیکلت برند استیل میت این مدل است. این دزدگیر مجهز به حسگر ضربه‌ای و سوئیچی است همچنین در حدود ۱۰۰۰ متر برد دارد. منبع تغذیه دزدگیر باتری نیم‌قلمی است و یک باتری نیم قلمی معمولاً تا مدت‌زمان زیادی پاسخگوی عملکرد باتری خواهد بود.

ریموت اصلی دارای مانیتور و چهار دکمه اصلی است. درکنار آن یک ریموت‌ساده به‌عنوان یدک نیز وجوددارد که می‌توانید درصورت خراب‌شدن ریموت اصلی تا حدزیادی از‌آن استفاده کنید.

لازم به ذکر است که این دزدگیر مجهز به سیستم ضد سرقت anti-hijack بوده و از امنیت بسیاربالایی برخوردار است. این مدل دارای کیت محافظی بوده که کاملاً ضدضربه و ضد آب است.

به‌وسیله ریموت اصلی می‌توانید ازراه دور تا حدود ۱۰۰۰ متر صدای آژیر را قطع کنید و یا درب‌های خودرورا باز یابسته کنید. همچنین این مدل دارای قابلیت keyless بوده و در صورت روشن بودن موتور می‌توانید بدون سوئیچ و با استفاده از ریموت به رانندگی ادامه دهید.

درصورتی‌که قصد خرید دزدگیر موتورسیکلت را دارید این گزینه یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌های موجود در بازار است.

دزدگیر استیل میت مدل E 986

این مدل یکی دیگر از بهترین دزدگیر‌های برند استیل میت که کیفیت نسبتاً بالایی دارد. حسگر این دزدگیر از نوع ضربه‌ای و سوئیچی است. برد آن نیز در حدود ۱۰۰۰ متر می‌باشد. جالب است بدانید که همراه با این دزدگیر، دو ریموت یدک نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید درصورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید.

همچنین کیت ضد آبی برروی این دزدگیر تعبیه شده است که از آن دربرابرضربه، آب‌خوردگی و زنگ‌زدگی محافظت می‌کند. این مدل دارای قابلیت تنظیم حساسیت شوک سنسور هست و می‌توانید بسته به شرایط خود آن را تنظیم کنید. دزدگیر قابلیت روشن و خاموش‌کردن موتور از راه دور را دارد و می‌توانید تا حدود ۱۰۰۰متر ازاین قابل‌استفاده کنید.

به‌طورکلی این مدل از لحاظ کیفیت تقریباً با مدل قبلی برابری می‌کند. و دارای قیمت معقول و مناسبی نیز هست. پس برای خرید دزدگیر موتورسیکلت نیز می‌توانید این مدل را جزو گزینه‌های اصلی خود به‌حساب آورید.

دزدگیر استیل میت مدل BMW 109

دزدگیر استیل میت مدل BMW 109،یکی دیگر از محصولات پرفروش برند استیل میت که به دلیل میزان برد زیاد و وزن بسیار پایین خود موردتوجه افراد زیادی قرار گرفته است و توانسته از فروش خوبی داشته باشد.

این دزدگیر در حدود ۲۰ گرم وزن دارد و مجهز به حسگر ضربه‌ای، سوئیچ و اولتراسونیک است. منبع تغذیه این مدل نیز همانند مدل‌های قبلی باتری نیم قلمی است. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این دزدگیر میزان برد آن است که در حدود ۲۰۰۰ متر است و نسبت به دو مدل قبلی بردی دوبرابری دارد.

همچنین به دلیل وجود حسگر اولتراسونیک می‌توان گفت این مدل نسبت به مدل قبلی دارای حساسیت بیشتری است. این دزدگیر نیز مانند دیگر مدل‌های برند استیل میت دارای یک ریموت یدک است. در صورت خرابی ریموت اصلی می‌توانید به‌راحتی از آن استفاده کنید.

اگرچه این مدل دزدگیر قیمت نسبتاً بالاتری دارد، ولی کیفیت آن نیز بسیار بالاتر است و از لحاظ امنیت می‌توانید تا حد بسیار زیادی روی آن حساب کنید.

 

دزدگیر موتور سیکلت

 

کدام دزدگیر را خریداری کنم؟

در این مقاله به طور کامل شما را با معیار‌های اصلی و تأثیرگذار در خرید دزدگیر موتورسیکلت آشنا کردیم. همچنین سه مدل از بهترین دزدگیر‌های برند استیل میت همراه با مشخصات فنی نیز به شما معرفی شد.

حالا شما می‌توانید با توجه به نکات و معیار‌های ذکر شده و همچنین مشخصات فنی هر دزدگیر نسبت سطح نیاز و توقع خود از بابت امنیت، با مراجعه به فروشگاه هرکدام از این مدل دزدگیر‌ها را به‌صورت کاملاً اورجینال و با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. همچنین می‌توانید از طریق فروشگاه مدل‌های دیگر برند استیل میت و دیگر برند‌های مطرح را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟