x
X

آموزش نصب جی پی اس خودرو روی گوشی

نصب جی پی اس خودرو روی گوشی

از بهترین و جدیدترین سیستم های حفاظی برای خودرو می توان به ردیاب خودرو اشاره کرد. این محصول امروزه مورد توجه اکثر افراد قرار گرفته و بیشتر صاحبان خودرو برای افزایش امنیت ماشین هایشان از ردیاب استفاده می کنند. جی پی اس خودرو وسیله ای برای ردیابی آنلاین و لحظه ای می باشد که شما می توانید در هر لحظه و در هر مکانی از موقعیت خودروی خود به صورت آنلاین تنها با نصب جی پی اس روی گوشی، باخبر شوید.

ردیاب ماشین در انواع مدل و برند های مختلف در بازار موجود می باشند که هر کدام دارای اپلیکیشن جداگونه ای هستند که می توانید از این طریق نصب ردیاب ماشین روی تلفن همراه را انجام دهید.

جی پی اس خودرو دارای انواع مختلفی شامل ردیاب آهنربایی و ردیاب سیمی می باشند. ردیاب های آهنربایی و یا همان شارژی برای نصب نیازی به نصاب ندارند ولی برای شارژ کردن باید هر چند وقت یکبار آن را از خودرو جدا کنید تا شارژ کنید.

برای نصب ردیاب های سیمی حتما باید از نصابی ماهر کمک بگیرید و لازم نیست برای شارژ کردن آن را از خودرو جدا کنید زیرا ردیاب های سیمی از برق خودرو تغذیه می کنند. از موضوعاتی که هنگام خرید ردیاب سیمی باید به آن توجه کنید وجود باتری داخلی در دستگاه می باشد. اگر دستگاه دارای باتری داخلی باشد سارق با قطع برق خودرو، نمی تواند ردیاب را غیر فعال کند.

اگر به دنبال خرید ریابی با دقت دقیق و قابلیت های بسیار هستید، پیشنهاد می شود ردیاب سیمی را اولویت خود قرار دهید.

تمامی محصولات فروشگاه اینصب از بهترین برند ها به فروش می رسد. از بهترین برند ردیاب ماشین که تا الان با رضایت کامل مشتری بر خوردار بوده می توان به برند استیلاک اشاره کرد.

 • ردیاب خودرو استیلاک

ردیاب استیلاک مدل ST30 از جدیدترین و حرفه ای ترین ردیاب ها محسوب می شود که علاوه بر موقعیت یابی آنلاین و لحظه ای دارای قابلیت های دیگر نیز می باشد. در قدم اول بعد از خرید و نصب ردیاب استیلاک روی خودرو باید اپلیکیشن آن را فعال کنید.

نصب جی پی اس استیلاک بر روی خودرو

برنامه ردیاب خودرو Stelock را می توانید به صورت رایگان از گوگل پلی و اپ استور دانلود و نصب کنید. اپلیکیشن این ردیاب به زبان فارسی می باشد و در دو نسخه اندروید و ios عرضه شده است. مراحل نصب جی پی اس روی گوشی به صورت موارد زیر می باشد :

 1. برای راه اندازی اپلیکیشن، لازم است ابتدا حساب کاربری شخصی بسازید. برای ساخت حساب کاربری ابتدا باید گزینه ثبت نام را بزنید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.
 2. پس از ورود به حساب کاربری، قسمت پایین سمته چپ، آیکن + قرار دارد که می توانید از این طریق خودروی مورد نظر را بر روی برنامه ردیاب تعریف کنید. لازم به ذکر است شما می توانید چندین دستگاه ها را از طریق 1 برنامه ردیابی کنید.
 3. در قسمت منوی اپلیکیشن گزینه های زیر قابل مشاهده هستند :
 • لیست دستگاه ها : شما می توانید تمام دستگاه ها را از طریق این منو مشاهده کنید.
 • موقعیت یابی : از طریق این گزینه می توانید دستگاه مورد نظر خود را موقعیت یابی کنید فقط لازم است از قبل دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • اعلانات : از طریق این گزینه شما می توانید تمامیه هشدار های ارسال شده را مشاهده کنید.
 • پشتیبانی : هنگامی که ردیاب شما دچار مشکل شد می توانید با ثبت تیکت، مشکل خود را توضیح دهید تا پشتیبانان در اسرع وقت، مشکل شما را بررسی و حل نمایند.
 • شارژ سیمکارت : هنگامی که شارژ سیمکارت ردیاب رو به اتمام هست می توانید از طریق این گزینه سیمکارت خود را شارژ کنید.
 • تمدید حساب کاربری : قبل از پایان اشتراک سالانه برنامه، می توانید از طریق گزینه حساب کاربری خود را تمدید کنید.
 • بروز رسانی : جهت آپدیت برنامه اپلیکیشن می باشد.

با ضربه زدن بر روی دستگاه مورد نظر شما وارد قسمتی می شوید که دارای دو منوی دستگاه و نوتیفیکیشن می باشد. در قسمت نوتیفیکیشن شما می توانید مشخص کنید از چه طریقی نوتیفیکشن هر قابلیت برای شما ارسال شود.
با انجام مراحل بالا نصب جی پی اس روی گوشی با موفقیت انجام می شود.

تنظیمات اولیه دستگاه و دستورات ردیاب بر روی گوشی

برای شروع به کار باید تنظیمات سیم کارت دستگاه صحیح باشد. تنظیمات مربوط به APN و سرور به صورت پیشفرض انجام شده است. بنابراین فقط در صورت نیاز این تنظیمات را انجام دهید. برای اعمال این تنظیمات از طریق ارسال پیامک به صورت زیر عمل کنید:

 1. تنظیم APN

برای روشن کردن GPRS میبایست APN را براساس تنظیمات پیشنهادی اپراتور سیم کارت ذخیره نمود. برای این منظور باید عبارت s’APN,APN #Name را به سیم کارت دستگاه ارسال نمود.به عنوان مثال، برای تنظیم APN ایرانسل، می بایست متن #mtnirancell,APN و برای همراه اول متن #mcinet,APN را به سیم کارت دستگاه ارسال کرد. در صورت صحیح بودن عملیات، Ok ارسال می شود.

 1. تنظیمات سرور

برای تغییر سرور، متن #0,PORT,DNS,1,SERVER را به سیم کارت دستگاه ارسال نمایید.

به طور مثال : SERVER,1,gps.101track.com,1060,0#

فقط در صورت نیاز آن را تغییر دهید. در صورت صحیح بودن عملیات، Ok ارسال می شود.

 1. روشن و خاموش کردن GPRS

روشن کردن : ارسال دستور #1,GPRSON

خاموش کردن : ارسال دستور #0,GPRSON

در صورت موفق بودن عملیات، OK ارسال میشود.

 1. معرفی شماره های SOS

پیام های دستگاه به شماره های SOS تعریف شده توسط کاربر ارسال می شوند. برای ثبت این شماره ها دو راه وجود دارد:

 • برای ذخیره کلیه شماره های SOS عبارت SOS,A,NO1,NO2,NO3# را به سیم کارت دستگاه پیامک نمایید. منظور از NO1 و NO2 و NO3 به ترتیب شماره اول، دوم و سوم میباشد.
 • در صورتی که شماره ها را یک به یک بخواهیم ذخیره کنیم می توان به این صورت عمل کرد: برای ذخیره شماره اول عبارت A,SOS, NO1# ،برای شماره دوم A,SOS, NO2# و برای شماره سوم عبارت A,SOS, NO3# را به دستگاه ارسال نمایید. در صورت موفقیت واژه OK برای کاربر ارسال خواهد شد.
 1. برقراری قابلیت شنود و مکالمه

هنگامی که با سیم کارت دستگاه تماس برقرا ر شود، بعد از 10 ثانیه تماس وصل و تماس گیرنده می تواند صدای داخل خودرو را بشنود و از طریق بلندگو، صدای خود را داخل کابین پخش کند. توجه شود که برقراری ارتباط فقط با شماره های SOS تعریف شده میتواند انجام شود و قابلیت id caller سیم کارت دستگاه باید فعال باشد.

نصب جی پی اس خودرو روی گوشی

از طریق برنامه ردیاب شما می توانید تمامی قابلیت های بالا  تعریف کنید. امکانات قابلیت ردیاب ماشین استیلاک :

 • قابلیت شنود

با فعال کردن قابلیت شنود شما می توانید تمامی صداهای داخل کابین خودرو را شنود کنید. این قابلیت برای هنگامی که خودروی شما به سرقت رفته، بسیار کاربردی می باشد.

 • دارای دکمه SOS

برای استفاده از این قابلیت کافیست شماره ی نزدیکان خود را داخل اپلیکیشن ردیاب ذخیره کنید تا در زمان های اضطراری با فشردن کلید SOS با آن ها تماس گرفته شود.

 • کنترل خودرو از راه دور

از طریق اپلیکیشن Stelock شما می توانید خودروی خود را از راه دور کنترل کنید. به طور مثال اگر شخصی خودروی شما را به سرقت برد می توانید از مسافت دور تنها با اپلیکیشن خودروی خود را خاموش کنید.

 • هشدار باز شدن در خودرو

هنگامی درب خودرو باز شود، از طریق اپلیکیشن برای شما اعلانی ارسال می شود.

 • هشدر روشن شدن خودرو

با روشن شدن ماشین نیز از طریق اپلیکیشن برای شما، هشداری ارسال می شود.

 • تعریف سرعت مجاز

شما می توانید از طریق برنامه ی جی پی اس برای ماشین خود سرعت مجاز تعریف کنید تا هنگام بالا رفتن سرعت خودرو از حد مجاز به شما هشدار داده شود.

 • مشخص کردن محدوده ی جغرافیایی

از قابلیت های جذاب دیگر برنامه جی پی اس خودرو می توان به این مورد اشاره کرد. شما می توانید از طریق اپلیکیشن برای خودروی خود محدودی جغرافیایی مشخص کنید تا هنگام خارج شدن ماشین از آن محدوده به شما اعلانی ارسال شود.

در این مقاله ما به توضیح کامل چگونگی ( نصب جی پی اس روی گوشی ) پرداختیم. می توانید سوال و یا نظرات خود را در قسمت دیدگاه برای ما کامنت کنید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟