x
X

مقایسه ردیاب شارژی و سیمی، کدام یک بهتر است؟

اگر شما نیز نگران امنیت وسیله نقلیه خود هستید باید این مقاله را تا انتها دنبال کنید. زیرا در این مقاله قصد داریم درباره مزایای نصب جی پی اس شارژی یا سیمی برای خودرو و مقایسه دو نوع جی پی اس بپردازیم. تا افرادی که قصد خرید جی پی اس برای خودرو شان را دارند با اطمینان بیشتر نوع جی پی اس وسیله نقلیه خود را انتخاب کنند. 2 نوع ردیاب جی پی اس وجود دارد که می توانید از طریق آن‌ها سیمی و بی سیم وسیله نقلیه خود را ردیابی کنید. در اینجا ما جنبه هر دو ردیاب را تجزیه و تحلیل می کنیم. تا بتوانید با توجه به نیاز خود تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب‌تر است. قبل از درک جی پی اس سیمی و بی سیم، باید بدانیم جی پی اس چگونه کار می کند.

جی پی اس چگونه کار می کند؟

جی پی اس بر اساس ماهواره ها ساخته شده است. عملکرد آن به زمان و موقعیت ماهواره ها بستگی دارد. ماهواره سیگنال های رادیویی را در فواصل منظم با اطلاعات مفید منتقل می کند. گیرنده باید داده های چندین ماهواره را کنترل کند تا موقعیت دقیق را شناسایی کند. این اطلاعات در سرور ذخیره می شود و کاربر می تواند با توجه به نیاز خود به این اطلاعات دسترسی پیدا کند. در بالا نحوه کار جی پی اس را خوانده اید، حال اجازه دهید به سراغ ردیاب های جی پی اس بی سیم و جی پی اس سیمی و جوانب مثبت و منفی آن‌ها برویم.

 

چگونگی کار جی پی اس

.

ردیاب جی پی اس سیمی

ردیاب سیمی جی پی اس دارای یک سیم با 4 رنگ مختلف زرد، سبز، سیاه و قرمز است. که عمدتا برای ردیابی دوچرخه ها، اتومبیل ها، کامیون ها، اتوبوس ها استفاده می شود. بیایید جوانب مثبت و منفی این ردیاب را ببینیم.

مزایای ردیاب جی پی اس سیمی

در اینجا مزایای سیستم ردیابی جی پی اس سیمی وجود دارد:

هشدار ضد سرقت

اگر در حال بررسی انواع ردیاب خودرو برای دوچرخه یا ماشین خود هستید، بدون شک باید سراغ این ردیاب جی پی اس بروید. این دستگاه جی پی اس هر زمان که فرد مشکوکی قصد سرقت دوچرخه یا اتومبیل شما را دارد به شما هشدار فوری می دهد. اگرچه این ردیاب از طریق زنگ خطر سرقت را متوقف نمی کند. اما می توانید به منطقه ای که وسایل نقلیه شما در آن پارک شده است برسید. در نتیجه می توانید از سرقت سارق جلوگیری کنید. حتی اگر سارق موفق به سرقت اتومبیل شما شود، باز هم می توانید مکان او را از طریق برنامه تلفن همراه خود ردیابی کنید.

اندازه کوچک

در نکته قبلی، ما در مورد هشدار ضد سرقت این ردیاب جی پی اس صحبت کرده ایم. اما همانطور که می دانیم دنیا با سرعت بالایی در حال حرکت است و تکنیک های یک دزد نیز همین‌طور. این روزها برخی از سارقان قبل از سرقت هر وسیله نقلیه سیم ضد سرقت را پیدا کرده و آن را قطع می کنند. زیرا این ردیاب های جی پی اس به دلیل اندازه آن‌ها برای آن‌ها قابل مشاهده است. حالا، بگذارید یک نکته برای شما تعریف کنم که ردیاب جی پی اس زنوتیک بسیار کوچک است، و هنگام سرقت برای سارق قابل مشاهده نیست.

پشتیبانی از باتری

در ردیاب سیمی جی پی اس زنوتیک، لازم نیست ردیاب جی پی اس خود را مرتباً شارژ کنید. زیرا باتری آن را از موتورسیکلت یا اتومبیل شما می گیرد تا مجبور نشوید آن را برای شارژ خارج کنید.

معایب ردیاب جی پی اس سیمی

حال بیایید نکات منفی دستگاه ردیابی جی پی اس سیمی را مشاهده کنیم. اگر یک ردیاب جی پی اس سیمی نصب کنید، ابتدا باید آن را در وسیله نقلیه خود نصب کنید، و برای این کار، باید به یک مکانیک مراجعه کنید. گاهی اوقات این کار آسان است، اما گاهی اوقات یافتن مکانیکی که بتواند ردیاب جی پی اس را در خودرو شما نصب کند بسیار دشوار است. در این موارد مشتری عصبانی و ناامید می شود.

ردیاب بی سیم جی پی اس

این نوع ردیاب جی پی اس فاقد سیم است. اکنون، بیایید جوانب مثبت و منفی سیستم ردیابی جی پی اس بی سیم را ببینیم.

مزایای جی پی اس بی سیم

در اینجا نکات مثبت جی پی اس بی سیم زنوتیک آورده شده است:

نیازی به یافتن مکانیک نیست

هنگام خرید ردیاب جی پی اس اتومبیل، لازم نیست مکانیکی برای نصب پیدا کنید. این ردیاب بدون سیم است، بنابراین لازم نیست مکانیکی برای نصب پیدا کنید. هرجایی که دوست دارید می توانید آن را در سرتاسر وسیله نقلیه نصب کنید.

پنهان کردن آسان

این یک دستگاه جی پی اس قابل حمل است. می توانید آن را حتی در یک مکان کوچک پنهان کنید تا برای دیگران قابل مشاهده نباشد.

می توانید هر چیزی را ردیابی کنید

برخلاف ردیاب جی پی اس سیمی، می توانید مواردی مانند گاوصندوق دوچرخه و دیگر لوازم با ارزشتان را ردیابی کنید. حتی می توانید عزیزان خود را با کمک دستگاه ردیابی جی پی اس بی سیم زنوتیک ردیابی کنید. در جی پی اس سیمی، به جز وسایل نقلیه خود مانند دوچرخه، ماشین و اسکوتر نمی‌توانید چیزی را ردیابی کنید.

 

بررسی انواع ردیاب

.

معایب جی پی اس بی سیم

در اینجا معایب جی پی اس بی سیم آورده شده است:

عدم داشتن هشدار احتراق

اگر یک دستگاه بی سیم را در دوچرخه یا اتومبیل خود نصب کنید، حتی وقتی کسی قصد سرقت وسیله نقلیه شما را دارد هشدار فوری به شما نمی دهد. با این حال، یک هشدار به شما می دهد، اما فقط پس از طی مسیری که سارق مسیری را طی کرد، که نمی تواند به کاربر کمک کند.

شارژ منظم

هر 25 روز باید دستگاه بی سیم خود را شارژ کنید. فقط در این صورت است که می توانید هر روز از آن استفاده کنید. بنابراین شما باید آن را به طور مرتب برای شارژ از وسایل نقلیه خود خارج کنید، که می تواند برای کاربر کمی دشوار باشد.

بزرگتر در اندازه

در مقایسه با ردیاب سیمی، دستگاه بی سیم معمولا اندازه بزرگتری دارد. ممکن است برای سارق قابل مشاهده باشد. همچنین ممکن است که گاهی اوقات جا دادن در خودرو دشوار باشد.

در بالا، ما مقایسه ای بین ردیاب جی پی اس بی سیم و بی سیم انجام داده ایم. این مقاله جنبه های مثبت و منفی هر دو ردیاب جی پی اس سیمی و بی سیم را نشان داده است. در پایان، تصمیم شما در مورد نیاز به ردیاب جی پی اس با سیم یا بی سیم بستگی به نیاز شما است. بنابراین، هر دو ردیاب در راه خود مفید هستند.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟