x
X

مقایسه انواع پخش کننده خودرو

ضبط ماشین یکی از محبوب ترین لوازم جانبی های خودرو محسوب می شود. افرادی زیادی علاقه مند به موزیک گوش دادن در حین رانندگی می باشند. امروزه انواع مختلفی از پخش کننده خودرو در بازار عرضه می شود که همین موضوع سبب شده تا انتخاب سخت شود. لازم است قبل از انتخاب و خرید پخش کننده خودرو با انواع آن آشنایی داشته باشید و در مورد آن ها اطلاعات کسب کنید. این موضوع سبب می شود تا انتخاب درست تری داشته باشید. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع پخش کننده خودرو بپردازیم.

 

پخش کننده خودرو

 

مقایسه انواع پخش خودرو

پخش کننده های خودرو دارای انواع مختلفی می باشند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. در این مقاله به بررسی انواع پخش کننده های خودرو از لحاظ های مختلف پرداختیم و به طور کامل در مورد آن ها توضیح داده ایم. بهتر است این مقاله را مطالعه کنید و سپس اقدام به خرید ضبط ماشین نمایید تا بتوانید بهترین ضبط ماشین را خریداری کنید.

انواع پخش کننده خودرو از لحاظ سایز

سایز پخش کننده های خودرو دارای یک استاندارد می باشد. تولید کننده ها، ضبط ها را در دو سایز 1DIN و 2DIN تولید و عرضه می کنند. ضبط های خودرو 2DIN دو برابر ضبط 1DIN می باشند. توجه داشته باشید که شما باید ضبط متناسب با خودروی خود را خریداری کنید. به طور مثال ضبط ماشین پراید از نوع 1DIN می باشد. ضبط خودروی 2DIN مناسب برای خودرو های مدل بالا و گران قیمت می باشد.

ضبط های خودرو 2DIN به ضبط خودرو تصویری نیز معروف هستند چرا که دارای یک صفحه نمایشگر بزرگ می باشند. البته ضبط های 1DIN هم دارای یک صفحه نمایشگر می باشند اما سایز نمایشگر آن ها بسیار کوچک  است و تنها نام خواننده و نام اهنگ را نمایش می دهد. در تصویری که در این جا قرار دادیم می توانید تفاوت ضبط 1DIN و 2DIN را مشاهده کنید.

 

پخش خودرو 1DIN و 2DIN

 

انواع ضبط خودرو از لحاظ قابلیت بلوتوث

قابلیت بلوتوث از جمله قابلیت هایی است که افراد در هنگام خرید ضبط خودرو به آن اهمیت می دهند. امروزه اکثر پخش کننده های ماشین دارای قابلیت بلوتوث می باشند اما با این حال برخی از ضبط های خودرو این قابلیت را ندارند. اگر از آن دسته افرادی هستید که قابلیت بلوتوث ضبط برای شما با اهمیت است در هنگام خرید از قابلیت بلوتوث ضبط مطمئن شوید. البته توجه کنید که قیمت ضبط ماشین بلوتوث دار نسبت به ضبطی که این قابلیت را ندارد بیشتر است.

انواع پخش خودرو از لحاظ نوع صفحه نمایش

ضبط های 2DIN که کمی پیش تر با آن آشنا شدیم خود نیز دارای انواع مختلفی است. انواع گخش کننده های خودرو 2DIN می توان به ضبط هایی لمسی و غیر لمسی اشاره کرد. برخی از پخش کننده های خودرو دارای صفحه نمایش لمسی می باشند که قیمت این نوع ضبط ها بسیار بالاتر از سایر ضبط ها می باشد. برخی دیگر از پخش کننده ها دارای دکمه هستند که نسبتا ارزان قیمت تر می باشند.

 انواع پخش ماشین از لحاظ سیستم عامل

امروزه ضبط ها خودرو با سیستم عامل های مختلفی عرضه می شوند. جدید ترین نوع ضبط های خودرو دارای سیستم عامل اندروید می باشند که قابلیت ها و امکانات بسیار بالایی دارند. ضبط های خودرویی که دارای سیستم عامل اندروید می باشند قابلیت نصب اپلیکیشن دارند. درواقع شما ماننند تلفن همراه می توانید هر اپلیکیشن اندرویدی را روی آن ها نصب کنید. برخی دیگر از پخش کننده های خودرو دارای سیستم عامل ویندوز می باشند. این گونه ضبط های خودرو امکان اتصال به اینترنت و نصب اپلیکیشن را ندارند و قیمت آن ها از ضبط های اندرویدی کمتر است.

انواع ضبط ماشین از لحاظ آی سی

از انواع پخش کننده خودرو می توان به پخش کننده های آی سی بزرگ و آی سی کوچک اشاره کرد. شاید خیلی از افراد در مورد آی سی ضبط ماشین اطلاعات نداشته باشند. آی سی قطعه ای است که در پخش کننده های خودرو به کار برده می شود که شامل مقاومت، ترانزیستور و … می باشد. در برخی از ضبط ها از آی سی بزرگ و در برخی دیگر از آی سی کوچک استفاده شده است.

ضبط های خودرو آی سی بزرگ دارای کیفیت بهتری نسبت به آیسی کوچک ها هستند و هم چنین ماندگاری بیشتری دارند. قیمت ضبط ماشین به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها نوع آی سی ضبط می باشد. در واقع ضبط های خودروی آی سی بزرگ دارای قیمت بالاتری می باشند. آیسی بزرگ از لحاظ ظاهری از آیسی کوچک بزرگ تر است و تعداد پایه های آن 25 عدد می باشد. در صورتی که آیسی کوچ دارای 9 پایه می باشد. در این تصویری می توانید تفاوت ظاهری آی سی کوچک و آی سی بزرگ را مشاهده کنید.

 

آی سی ضبط ماشین

 

انواع پخش خودرو از لحاظ نوع پنل

از انواع پخش کننده های خودرو می توان به ضبط های پنل جدا و پنل چسبیده اشاره کرد. پنل برخی از ضبط های خودرو قابل جدا شدن می باشد در صورتی که برخی از ضبط های خودرو دارای پنل چسبیده هستند و پنل آن ها قابل جدا شدن نیست. ضبط های پنل جدا دارای قیمت بالاتری نسبت به پنل چسبیده می باشند. بهتر است ضبط خودرو پنل جدا تهیه کنید.

سخن پایانی

در این مطلب قصد داشتیم به بررسی انواع پخش کننده های خودرو بپردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه به شما ارائه دهیم. بهتر است قبل از خرید پخش کننده ماشین، در این زمینه اطلاعات داشته باشید. هم چنین می توانید با افرادی که در این زمینه اطلاعات دارند مشورت کنید. لازم است در زمان خرید از تمامی اطلاعات مربوط به محصول آگاه شوید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید. برای خریدی بهتر و کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “راهنمای خرید ضبط ماشین” را مطالعه کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟