x
X

معایب استفاده از ردیاب ماشین

امروزه سیستم های ردیابی وسایل نقلیه جی پی اس در حال تبدیل شدن به یک هنجار است و نه یک مد. به شما امکان می‌دهد از هر محل وسیله نقلیه خود را با جزئیات دقیق کنترل کنید. سیستم های ردیابی قطعاً از بسیاری جهات در مدیریت زمان موثر و مفید هستند. اما به قول معروف هر سکه دو روی دارد. ما قصد داریم در این مقاله درباره معایب ردیاب خودرو صحبت کنیم.

معرفی چند معایب ردیاب ماشین

از معایب ردیاب خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان اشتباه بودن موقعیت مکانی

یک دستگاه جی پی اس با دریافت و تفسیر سیگنال از 3 ماهواره یا بیشتر، محل خودرو را محاسبه می‌کند. با این حال، هنگامی که خط دید توسط ساختمان‌های بلند، درختان یا موانع موجود در مسیر مسدود می‌شود، می‌تواند باعث مسدود شدن این علائم شود. هرگونه مشکل ممکن است باعث شود موقعیت واحدهای جی پی اس نادرست باشد. در نتیجه شما را دچار مشکل کند. همچنین مسئله “Canyon Effect” ناشی از احاطه شده توسط ساختمان‌های بلند که سیگنال جی پی اس را مسدود می‌کنند، وجود دارد. سیگنال ممکن است مدام به اطراف بتابد. بنابراین نتواند به واحد جی پی اس برسد. واحد های جی پی اس موقعیت و زمان را بر اساس زمان مورد نیاز برای دریافت سیگنال محاسبه می‌کنند.

 

بررسی نکات پیرامون ردیاب خودرو

ماهواره ها سیگنال را با سرعت خاصی منتقل می‌کنند. ردیاب های موجود در واحدهای جی پی اس فقط تا 10 نانو ثانیه دقیق هستند. این بالاترین دقتی است که هر واحد استاندارد جی پی اس می‌تواند ارائه دهد. نسخه نظامی ممکن است دقیق‌تر، تا 300 میلی متر باشد. مسئله مهم دیگر اختلاف بین زمان ساعت گیرنده جی پی اس و زمان ماهواره است. در نتیجه سیستم جی پی اس را در سراسر جهان هماهنگ می‌کند. این می‌تواند زمان را از زمان واقعی دور کند.

  • امکان اتمام باطری ردیاب

از مهم ترین معایب ردیاب ماشین می توان به این موضوع اشاره کرد. با اتمام باتری جی پی اس، دستگاه غیر فعال می شود و شما امکان ردیابی خودروی خود را ندارید. ردیاب های شارژی یا آهنربایی دارای این معایب هستند. پس بهتر است ردیابی تهیه کنید که سیمی باشد و از برق خودرو تغذیه کند.

  • کارمندان ممکن است احساس آزرده شدن کنند.

همه کارمندان وقتی از راه دور ردیابی می‌شوند ممکن است احساس یکسانی نداشته باشند. آن‌ها نباید احساس کنند که مورد جاسوسی قرار می‌گیرند. با در نظر گرفتن مزایای ارائه شده توسط جی پی اس مانند ایمنی و محافظت در برابر سرقت، کارمندان خود را برای استفاده از خدمات سیستم های ردیابی خودرو متقاعد کنید.

  • وقت گیر بودن، نظارت بر داده های جی پی اس سفر

به عنوان مدیران ناوگان، ممکن است مجبور باشید زمان قابل توجهی را در نظارت بر واحدها برای تجزیه و تحلیل دقیق صرف کنید.

  • از بین رفتن اعتماد

برخی از افراد از جی پی اس برای ردیابی خودرو های فرزندان و یا همسران خود استفاده می کنند که این عمل باعث از بین رفتن اعتماد می شود و حتی امکان دعوا نیز وجود دارد.

بهتر است اگر قصد افزایش امنیت خودروی فرزند و یا همسران خود را دارید آن ها را نیز از این موضوع مطلع کنید. برخی از پدران با نصب ردیاب بر روی ماشین فرزندان خود قصد نظارت بر سرعت آن ها را دارند. پس قطعا والدین شما از روی نگرانی این اقدامات را انجام میدهند.نظارت بر داده های جی پی اس

نتیجه گیری

به طور خلاصه، سیستم های ردیابی وسیله نقلیه جی پی اس دارای اشکالاتی هستند. اما معایب ردیاب ماشین به اندازه کافی جدی نیستند که بتوان از نقاط مثبت آن غافل شد. با پیشرفت های بیشتر فن آوری، این نقص ها مطمئناً برطرف می‌شوند. در نتیجه به کسب و کارها کمک می‌کنند. حال با دانستن همه‌ی معایب دستگاه های جی پی اس شما می‌توانید به راحتی برای خرید آن اقدام کنید. اطمینان داشته باشید که مزایای داشتن جی پی اس برای وسیله نقلیه خیلی بیشتر از نداشتن آن است. با داشتن ردیاب شما تا حدودی امنیت خودرو خود را تامین می‌کنید. برای خرید یک دستگاه جی پی اس با کیفیت و با قیمت ارزان، می‌توانید با کارشناسان ما در این زمینه تماس بگیرید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟