x
X

چند روش برای مراقبت از لوازم منزل

مراقبت از لوازم منزل بخصوص در زمان هایی که برای مدتی از خانه دور هستیم یک امر به شدت لازم و ضروری است. زیرا آمارها نشان می دهند که روز به روز سرقت از منازل بیشتر و آسان تر می شود، البته به شرطی که شما از قبل به فکر مراقبت از لوازم منزل نبوده باشید. این نکته لازم به ذکر است که مراقبت از منزل تنها مختص اشیاء قیمتی نمی شود. یک نگاه ساده به گرانی قیمت های لوازم و اثاثیه منزل نشان می دهد که حتی به سرقت رفتن معمولی ترین اثاثیه منزل هم خسارات مالی زیادی را به همراه دارد. حالا سوال اینجاست چند روش برای مراقبت می شناسید؟

درمورد اشیاء خاص و قیمتی بهترین راه این است که آن ها را در خانه نگهداری نکنید. برای نگهداری این اشیاء یا پول نقد و طلا بهترین روش، استفاده از صندوق امانت بانک هاست. اما اگر به هر دلیلی به این روش علاقه ندارید بهترین راه استفاده از گاو صندوق است. البته به شرطی که مکان گاو صندوق یا نگهداری این اشیاء در منزل به سیستم هشدار دهنده یا دزدگیر اماکن مجهز باشد و حتی الامکان توسط یک دوربین مداربسته تحت نظارت دقیق باشد.

اما همانطور که گفتیم مشکل ما در سرقت از منازل تنها اشیاء قیمتی یا پول و طلا نیستند. ما احتیاج به روش هایی داریم که توسط آن ها از سرقت منزل جلوگیری کنیم تا از همه لوازم و اشیاء خانه محافظت کنیم.

روش های مراقبت از لوازم منزل

4 روش برای محافظت از خانه و لوازم آن

برای مراقبت از لوازم منزل ما به روش هایی احتیاج داریم که از ورود سارقان به منزل جلوگیری کنند. برای این منظور این 4 روش که بر اساس شایع ترین روش های سرقت از منازل انتخاب شده اند را بخاطر داشته باشید. این روش ها تا حدود زیادی برای حفظ امنیت منزل، مراقبت از لوازم منزل و اثاثیه آن مفید هستند.

1. شروع محافظت از در و پنجره ها

جالب است بدانید بخش زیادی از سرقت های گزارش شده از منازل به سادگی و از طریق در و پنجره ها انجام می شوند. درصورتی که شما به دنبال راه های پیچیده تر و حرفه ای تری برای مراقبت از لوازم منزل هستید. امروزه استفاده از درب های ضد سرقت برای مراقبت از لوازم منزل هر خانه ای یک ضرورت است. همچنین نباید فراموش کنید که به محض نقل مکان به هر خانه ای باید قفل و کلید های سابق را تعویض کنید. بطور کلی استفاده از قفل های قدیمی به این دلیل که مغزی آن به سادگی تعویض و شکسته می شوند، منطقی به نظر نمی رسد.

پس برای مراقبت از لوازم منزل قفل های قدیمی را با نمونه های ضد سرقت جدید عوض کنید. قبل از خروج از منزل از بسته بودن همه ی در و پنجره ها مطمئن شوید. قبل از سفر یا خالی گذاشتن خانه برای مدت طولانی از سنسورهای مگنت مخصوص در و پنجره ها یا هشدار دهنده اماکن استفاده کنید. برای خانه های ویلایی یا طبقات پایین آپارتمان ها استفاده از حفاظ برای در و پنجره ها، یک روش خوب دیگر برای مراقبت از لوازم منزل است.

2. استفاده از ردیاب اشیاء

همانطور که قبلا هم بارها در رابطه با کاربرد های مختلف انواع ردیاب صحبت کردیم در اینجا هم مجددأ یادآوری می کنیم که یکی از بهترین روش ها برای مراقبت لوازم منزل قیمتی استفاده از ردیاب است. ردیاب به شما اجازه می دهد بصورت لحظه ای مراقب اشیاء و لوازم خاص خود باشید. حتی در صورت سرقت این لوازم، شما می توانید خیلی راحت و سریع وسیله ای که ردیاب به همراه دارد را روی نقشه پیدا کنید. پس برای اشیاء قیمتی، طلا و جواهرات، پول نقد، اشیاء خاص خود، استفاه از ردیاب را فراموش نکنید.

3. دزدگیر اماکن، روش خوب ایمن سازی

برای محافظت از خانه و مراقبت از لوازم منزل نصب دزدگیر اماکن و سنسورهای آن از بهترین روش ها هستند. دزدگیر اماکن یک سیستم هشدار دهنده بسیار کاربردی است که هر تهدید را بلافاصله به شما گزارش می دهد. در موارد خاص شما می توانید این هشدار را مستقیما به اداره پلیس وصل کنید.

شاید برایتان سوال پیش بیاد که کار سنسورهای دزدگیر اماکن چیست؟

باید بگوییم که سنسور های دزدگیر اماکن هر گونه حرکت و رفت و آمد مشکوک، تغییر دما، اقدام برای ورود به منزل را به سادگی تشخیص و گزارش می دهد.

4. دوربین مداربسته و مراقبت از منزل و لوازم آن

دوربین مدار بسته مانند یک نگهبان شبانه روزی دائما مراقب و ناظر اموال شماست و به شما هم امکان مراقبت از لوازم منزل را از هر مکان و فاصله ای می دهد. نصب درست دوربین ها ورودی ها، محوطه اطراف خانه، حیاط، مکان های خاص مثل محل قرارگیری گاوصندوق یا اشیاء قیمتی و کلا فضاهای مختلف را تحت نظر دارد. عموما سارقان ریسک ورود و سرقت از مکان هایی که به دوربین مداربسته مجهز هستند را نمی پذیرند. به همین دلیل هم وجود دوربین مداربسته یکی از مهم ترین روش های بازدارنده برای سارقان محسوب می شود.

اشتباهات رایج مراقبت از خانه

اشتباهات رایج برای مراقبت از منازل

به جز مواردی که اشاره کردیم اشتباهاتی هستند که اغلب مرتکب می شوید بدون اینکه دقت کنید همین اشتباهات چقدر می تواند به سرقت از منازل کمک کنند. از ورود افراد ناشناس به منزل تحت عنوان مأمور آب، تبلیغات، پست و … جلوگیری کنید. برای مراقبت از لوازم منزل، هرگز کلید های خانه را در اختیار افراد نگذارید. هرگز کلید ها را در مکان هایی مانند زیر گلدان ها، جاکفشی و … قرار ندهید. اگر برای مدتی در خانه نیستید یا در سفر هستید حتما مدیر ساختمان یا همسایه معتمد خود را در جریان قرار دهید.

از چراغ های تایمر دار برای خانه و چراغ های حساس به حرکت برای محوطه خانه های حیاط دار استفاده کنید. برای مراقبت از لوازم منزل خصوصا اشیاء و لوازم قیمتی همانطور که گفتیم حتی الامکان از صندوق های امانت استفاده کنید. پول نقد و طلا و جواهر را در خانه نگهداری نکنید. افراد را در جریان سفر یا نبودتان در منزل قرار ندهید مثلا روی پیغام گیر تلفن پیام هایی با این محتوا که در خانه نیستید نگذارید. یا موقع سفر رفتن چمدان ها را در پارکینگ به ماشین منتقل کنید تا کمتر جلب توجه کنید، این ها بهترین روش مراقبت از لوازم منزل هستند.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟