x
X

انواع سیستم ضد سرقت طلا فروشی

3 گام سیستم ضد سرقت طلا فروشی

برای  امنیت طلافروشی و انتخاب بهترین سیستم ضد سرقت طلا فروشی سه مرحله خیلی مهم وجود دارد. که با توجه به اهمیت و شرایط طلافروشی ها که همیشه مورد توجه سارقان بوده و هست. پیشنهاد می کنم که هر سه مرحله با دقت و وسواس و بطور همزمان به انجام برسانید. چطور این سه مرحله را به بهترین شکل انجام بدهید؟ این مقاله قرار است همین سه مرحله مهم را بررسی کند.

قبل از هرچیز انواع سیستم ضد سرقت طلا فروشی را بشناسید.  برای امنیت اماکنی مانند طلافروشی استفاده از دوربین مدار بسته و دزدگیر کاربرد دارد. دوربین های مداربسته جزو سیستم های نظارتی هستند و دزدگیر های اماکن جزو سیستم های حفاظتی هستند. فراموش نکنید که دزدگیر های اماکن وقتی بهترین کارایی خودشون رو دارن که همزمان با سنسور های مناسب هر مکانی خریداری و نصب شوند .

بهترین ابزار برای سیستم ضد سرقت طلا فروشی

مرحله اول: نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین مدار بسته یکی از ضروری ترین اقداماتی است که هرگز دریک طلافروشی نباید پشت گوش انداخته شود. مهمترین هدف ما از نصب دوربین مداربسته نظارت بر امنیت اماکن است. تصاویراز محل نصب به دستگاه ضبط یا نمایشگر شما ارسال می شود و این امکان را فراهم می کند که تمام اتفاقات داخل طلافروشی خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید. اما دوربین های مدار بسته علاوه بر ذخیره تصاویر مربوط به سرقت، زورگیری و حوادث ، نظارت بر ورود و خروج ها در موارد دیگری هم به کسب و کارها کمک می کنند.

اگر طلافروشی بزرگ با کارمندان متعدد دارید، نصب دوربین مدار بسته نظارت بر رفتار کارمندان، میزان مشتری مداری پرسنل و همینطور رفتار مشتریان را برای شما ممکن می کند. وجود دوربین مدار بسته حس اعتماد مشتریان را نسبت به طلافروشی شما افزایش می دهد. بطور کلی دوربین های مداربسته چشم سوم شما هستند که در نظارت بر ورود و خروج مالی و حفظ اموال و دارایی های شما، به همان میزانی موثر واقع می شوند که در حفاظت از ورود و خروج های مشکوک، دزدی ها و حوادث غیر مترقبه و از این دست.

نصب درست دوربین ها به شما این امکان را می دهد که همزمان ناظر فروشندگان و مشتریان باشید. و استفاده از برد صدا می تواند علاوه بر مانیتور حرکات و رفتار، صدای محیط را هم ذخیره کند. همچنین در انتخاب دوربین، بطور مثال اگر به تشخیص چهره مشتریان و دیدن جزئیات خاص در تصاویر احتیاج دارید، حتما از دوربین های AHD و یا شبکه استفاده کنید. با اینحال اگرچه این ناظران شبانه روزی،  کسب شما را از خرده دزدی ها و دستکاری در حساب ها و دزدیها و حوادث کوچک مراقبت می کنند. در سرقتهای بزرگ و برنامه ریزی شده وجود دوربین های مداربسته به تنهایی کمکی به شما نمی کند.

دزدگیر اماکن بهترین سیستم ضد سرقت طلا فروشی

مرحله دوم: نصب دزدگیر اماکن

دزدگیر ها وظیفه اعلام خطر، از طریق آژیر و آلارم را به عهده دارند. و برای اینکه دقیق تر و بهتر خطر را تشخیص بدهند احتیاج به سنسور ها دارند. برای خرید دزدگیر اماکن نیاز است که مدل های آن را بشناسید، انواع مختلف دزدگیر ها عبارتند از:

  • دزدگیر های ساده:  

دزدگیر های ساده خطر را فقط از طریق صدای آژیر هشدار می دهند. از لحاظ قیمتی ارزان تر از دزدگیر های دیگر هستند. و کارایی بسیار ساده ای دارند.

  • دزدگیر های خط ثابت شهری:

به نسبت دزدگیرهای ساده قیمت بالاتری دارند. از لحاظ کارایی علاوه بر هشدار خطر از طریق آژیر، اعلام خطر از طریق تماس تلفن ثابت شهری را هم دارند. که البته قطع برق شهری این امکان را از کار خواهد انداخت.

  • دزدگیر های مدل سیم کارتی :

پیشرفته ترین و بهترین انتخاب برای سیستم ضد سرقت طلا فروشی دزدگیر سیم کارتی است. علاوه بر هشدار با حالت آژیر از طریق تماس و پیامک بر روی گوشی شما هم حالت خطر را هشدار می دهد. از لحاظ قیمتی هم نسبت به مدل های دیگر قیمت بیشتری دارد که نسبت به کاربرد آن کاملا به صرفه است.

انواع سیستم ضد سرقت طلا فروشی و انتخاب آن به همین جا ختم نمی شود. دزدگیر ها بدون نصب سنسور کاربرد چندانی ندارند و همیشه باید بصورت همزمان خریداری و نصب شوند. پس بهتره قبل از تصمیم نهایی سری هم به انواع سنسورهای لازم برای تکمیل سیستم ضد سرقت طلافروشی بزنیم.

مرحله سوم: انتخاب سنسور مناسب

مرحله سوم و بسیار مهم در انتخاب سیستم ضد سرقت خرید سنسور مناسب است. سنسور ها انواع مختلفی دارند. و کاربرد آن ها در تشخیص خطر و فرستادن سیگنال خطر به دزدگیر ها است. دزدگیر با دریافت این سیگنال شروع به آژیر و فرستادن پیامک و یا تماس تلفنی می کند. و بدون سیگنال دریافتی از سنسور ها کارایی ندارند. سنسورها دارای انواع مختلف حرکتی، سنسور ضربه و یا شوک، سنسور دود یا دتکتور دود، پدال اعلام سرقت و سنسور مگنت هستند. که با توجه به اماکن و کاربرد های مختلف و همینطور بودجه شما انتخاب می شوند.

سنسور ها همچنین  برند های مختلفی دارند، برند گپ یکی از قدیمی ترین و بهترین تولید کننده های این سنسور ها و بطور کلی سیستم های حفاظتی است. همانطور که می دانید سنسورهای مختلف از برند گپ را هم می توانید با ضمانت اصالت کالا و گارانتی از ما در اینصب تهیه کنید. حالا ببینیم از بین سنسور های مختلف کدام سنسور مناسب برای نصب در طلافروشی می باشد.  برای طلافروشی ها بیشترین سنسور های مورد نیاز:سنسور حرکتی، مگنت ها، سنسور ضربه و پدال اعلام سرقت است.

  • سنسور ضربه:

سنسور ضربه برای ارسال سیگنال خطر به دزدگیر ها در مواقعی است که هرگونه ضربه مثل شکسته شدن در و پنجره ها اتفاق می افتد.

  • پدال اعلام سرقت:

پدال اعلام سرقت پشت باجه فروشنده نصب می شود، فروشنده با احساس خطر بدون جلب توجه پدال را با پا فشار می دهد.اینکار باعث می شود تا سیگنال ارسال شود.

  • سنسور حرکتی:

سنسور های حرکتی یا چشمی، قابلیت تشخیص حرکت هر شی، انسان و یا هر موجود زنده دیگری را دارد. خود سنسور های حرکتی دارای انواع مختلفی از جمله: سنسور چشمی لیزری، حسگر چشمی 360 درجه و حسگر مادون قرمز است.

  • مگنت ها:

مگنت ها یا سنسور های مغناطیسی نوعی از سیستم های حفاظتی هستند که برای تشخیص ورود غیر مجاز یا حوادث غیر معمول استفاده می شوند. در دو نوع بی سیم و با سیم هستند. لای در و پنجره ها، درب میز و کمد ها قرار می گیرند و در صورت باز شدن و جدا شدن دو قسمت سنسور از هم سیگنال خطر را ارسال می کنند. از این سنسور ها برای کنترل موقعیت اشیاء گران بها هم استفاده می شود.

انتخاب انواع سیستم ضد سرقت طلافروشی در این سه گام خلاصه می شود. در هر مرحله اینصب برای مشاوره و همراهی با افتخار در کنار شماست.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟