x
X

بررسی انواع ردیاب خودرو و ردیاب شخصی

ردیاب خودرو و ردیاب شخصی دو نوع پر کاربرد GPS ها در بازار است که به سبب قابلیت ها و امکاناتی که در اختیار افراد قرار می دهند، روز به روز به طرفداران این محصولات اضافه می شود. به طور کلی ردیاب ها و انواع آن از جمله تجهیزات امنیتی می‌باشند. وظیفه دارند موقعیت افراد، وسایل نقلیه، کودکان و حتی حیوانات را با استفاده از مختصات جغرافیایی تعیین کنند. به این ترتیب امکان شناسایی موقعیت تجهیزات و افراد به سادگی انجام می‌شود. در نتیجه ایمنی آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. اما انواع ردیاب موجود در بازار کدامند؟ هر یک چه ویژگی‌هایی دارند؟

 

جی پی اس

 

معرفی انواع جی پی اس

همانطور که گفته شد، ردیاب خودرو و ردیاب شخصی از جمله پر کاربرد ترین ردیاب‌های موجود در بازار هستند. این GPS ها به گونه‌ای طراحی و تولید شده‌اند تا ضمن تعیین موقعیت افراد یا وسایل نقلیه، قابلیت‌های بی‌شمار دیگری را نیز در اختیار افراد قرار دهند. در ادامه به بیان ویژگی های هر یک از این ردیاب‌ها خواهیم پرداخت.

ردیاب شخصی

امروزه حفظ امنیت و جان افراد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به گونه‌ای که تجهیزات گوناگونی در جهان به منظور افزایش ایمنی افراد تولید شده که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جی پی اس های شخصی اشاره کرد. این تجهیزات انواع گوناگونی داشته و هر یک قابلیت های گوناگونی دارد. اما مهمترین وظیفه این GPS تعیین موقعیت افراد را در سیستم های گوناگون است.

به این ترتیب افراد می‌توانند موقعیت را در تجهیزات الکترونیکی همراه خود مشاهده کرده و نسبت به آن مسیریابی کنند. این ردیاب‌ها به نسبت سایر ردیاب‌های موجود در بازار از ابعاد و اندازه های کوچکتری برخوردار بوده و به راحتی قابل حمل و پنهان کردن است. این نوع جی پی اس به جی پی اس همراه نیز معروف است.

به طور کلی از ردیاب شخصی می توان برای ردیابی کودکان و حیوانات نیز استفاده کرد. این ردیاب ها با استفاده از دستگاهی تحت عنوان GNSS قادر هستند موقعیت افراد، کودکان و حیوانات را تشخیص داده و از طریق شبکه های تلفن همراه از قبیل اینترنت و پیامک اطلاع رسانی کنند. برخی از انواع ردیاب‌های شخصی دارای میکروفونی با کیفیت عالی بوده و قابلیت ضبط صدا دارند. به‌طور کلی ردیاب‌های شخصی موجود در بازار قابل حمل بوده و از باتری برق مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. لازم به ذکر است که این تجهیزات از طریق باتری قادر خواهند بود نهایتا در طول ۱۰ روز عملکرد خوبی را از خود به معرض نمایش بگذارند.

ردیاب خودرو

به طور کلی تجهیزات گوناگونی به منظور حفظ امنیت خودرو و تجهیزات درون آن تولید شده است که از جمله مهمترین آن ها می توان به ردیاب ماشین اشاره کرد. این مدل از سیستم‌های امنیتی به‌دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارند امروز جایگزین بسیار مناسبی برای دزدگیر‌ها به شمار می‌روند. به طور کلی ردیاب خودرو وظیفه دارد موقعیت لحظه به لحظه خودرو را از طریق GPS تشخیص داده و از طریق سیستم GPRS اطلاعات به دست آمده را در اختیار مالک خودرو قرار دهد‌. به طور کلی مالکان خودرو به وسیله ردیاب‌ها علاوه بر افزایش سطح ایمنی خودرو، قادر به مسیریابی خواهند بود.

عمدتا ردیاب خودرو برق مورد نیاز خود را از طریق باتری خودرو تامین می کند. اما شرکت‌های سازنده عمدتا به جهت افزایش کیفیت و کارایی این محصول، در این تجهیزات باتری با دوامی تعبیه کرده‌اند. تا در صورت سرقت و قطع برق دستگاه، دستگاه بتواند تا سه روز موقعیت خودرو را اطلاع رسانی کند. در ادامه به بررسی انواع ردیاب خودرو می پردازیم.

 

بهترین ردیاب خودرو

 

انواع جی پی اس خودرو

GPS دیاگ خودرو

این مدل از ردیاب اتومبیل عمدتا روی دیاگ خودرو نصب شده و برق خود را از آن تامین می‌کند. به طور کلی این دسته از سیستم‌های امنیتی دارای قابلیت GPS و LBS می‌باشد. در مکان‌هایی که شبکه تلفن همراهی وجود ندارند، عملکرد مناسبی را از خود نشان می‌دهند.

GPS خودرو مغناطیسی

ردیاب آهنربایی یا مغناطیسی برخلاف ردیاب‌های موجود در بازار نیازی به سیم‌کشی نداشته و برق خود را از باتری تامین می‌کنند. به همین علت این نوع ردیاب ها به ردیاب شارژی نیز معروف هستند. این تجهیزات از طریق آهنربا های مگنتی به هر نقطه ای خودرو متصل شده و به راحتی مخفی می شود. جی پی اس ماشین آهنربایی به راحتی قابل نصب است. از این رو افراد زیادی این نوع جی پی اس را انتخاب می کنند.

GPS خودرو فندکی

این ردیاب‌ها از لحاظ ظاهری کاملا مشابه شارژر های فندکی بوده و به همین دلیل به راحتی مخفی می شوند. به طور کلی این دستگاه قابلیت شنود داشته و به خوبی موقعیت خودرو را تعیین می کند‌. لازم به ذکر است که GPS فندکی تنها برای خودرو ها و ماشین های سواری کاربرد دارند.

 

ردیاب ماشین

تفاوت GPS و دزدگیر خودرو

به طور کلی دزدگیر ماشین از جمله تجهیزات امنیتی خودرو است که تنها با تولید صدا میزان سرقت‌ها را کاهش می‌دهد. این در حالی است که ردیاب خودرو قادر است موقعیت دقیق خودرو را مشخص کرده و به اطلاع مالک برساند. این مدل از سیستم های امنیتی حتی در صورت قطع برق خودرو توسط سارق قادر خواهد بود به مدت سه روز موقعیت خودرو را نشان دهد. به طور کلی ردیاب ماشین ضمن تشخیص موقعیت خودرو قادر است برق خودرو را از فاصله ای دور قطع کرده و خودرو را متوقف سازد. علاوه بر موارد ذکر شده ردیاب خودرو قادر به تشخیص سرعت راننده بوده و در صورتی که سرعت خودرو از حد مجازی فراتر رفت، به مالک خودرو اطلاع رسانی می کند.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟