x
X

نکات مهم ردیاب ماشین و راهنمای خرید آن

نکات مهم ردیاب ماشین و راهنمای خرید آن

نکات مهم ردیاب ماشین را بدانید! ردیاب خودرو با توجه به قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارد، جزء بهترین تجهیزات امنیتی خودرو‌ها به شمار می‌رود. به‌طور کلی این ردیاب‌ها در مقایسه با سایر تجهیزات همانند دزدگیر و قفل فرمان عملکرد بهتری را از خود نشان‌داده‌اند. تجهیزات امنیتی از قبیل دزدگیر و قفل فرمان تنها قادر هستند سارق را از سرقت باز داشته و یا مدت زمان سرقت را افزایش دهند. این در حالی است که مهارت سارقین روز به روز افزایش پیدا کرده و به راحتی خودرو ها را به سرقت می برند. لازم است در هنگام خرید ردیاب ماشین، اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید. ما در این مقاله به معرفی ردیاب ماشین و ویژگی ها و امکانات آن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

به طور کلی ردیاب خودرو قادر است حتی پس از سرقت خودرو، موقعیت آن را مشخص کرده و اطلاعات لازم را در اختیار رانندگان قرار دهد. عمدتا این ردیاب‌ها پس از سرقت خودرو عملکرد مناسبی از خود نشان‌داده و مانع از سرقت اتومبیل می شوند. این ردیاب ها انواع گوناگونی داشته و هر یک قابلیت های متفاوتی دارند. اما چگونه می توان بهترین ردیاب خودرو را انتخاب و خریداری کرد؟

 

خرید ردیاب خودرو

 

دلایل استفاده از ردیاب ماشین

پیش از آنکه به نحوه خرید ردیاب ماشین مناسب برای خودروی شخصی شما بپردازیم، بهتر است در ابتدا به دلیل استفاده از این محصول بپردازیم. به طور کلی ردیاب ماشین به گونه ای طراحی شده است که موقعیت وسیله نقلیه را تشخیص داده و اطلاعات لازم را در اختیار مالک آن قرار می دهد. اما قابلیت های این تجهیزات به تعیین موقعیت خودرو محدود نمی شود. به طور کلی این تجهیزات قادر هستند از فاصله ای نسبتا دور برق خودرو را قطع کرده و مانع از سرقت آن شوند.

این مدل از سیستم های امنیتی به راحتی در خودرو مخفی شده و سارقان امکان تشخیص آن را نخواهند داشت. این تجهیزات مجهز به سیستم تشخیص سرعت بوده و در صورت افزایش سرعت خودرو به راننده هشدار می دهد. به طور کلی جی پی اس ماشین به گونه ای طراحی شده تا علاوه بر داشتن عملکردی مناسب در برابر سرقت خودرو، امنیت خودرو و سرنشینان را حتی در طی حرکت مورد بررسی قرار دهد.

نحوه خرید GPS خودرو

 

ردیاب خودرو و راهنمای آن

 

همانطور ‌که گفته شد، ردیاب‌های خودرویی که در بازار وجود دارند، انواع مختلفی دارند. هر یک از این ردیاب‌ها ویژگی های گوناگونی داشته و قابلیت های متفاوتی را در اختیار افراد قرار می دهند. برخی ردیاب‌ها تنها قادر به تشخیص موقعیت خودرو و برخی دیگر علاوه بر رهگیری، می‌توانند صدای کابین را ضبط کنند. در کل اگر به دنبال خرید ردیاب ماشین با قیمت مناسب هستید، باید امکانات این محصولات را در نظر بگیرید. چرا که قیمت جی پی اس ماشین متناسب با قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن‌ها تعیین می‌شود.

پیش از خرید ردیاب ماشین باید به چه نکاتی توجه کرد!

  • دقت ردیاب

به طور کلی دقت جی پی اس ماشین، از جمله پارامترهای مهم است. در هنگام انتخاب و خرید آن‌ها باید به این نکات توجه کرد. به طور کلی هر یک از ردیاب‌هایی که در بازار وجود دارند، در تشخیص موقعیت خودرو دارای خطای مشخصی هستند. به طور کلی هرچه خطای ردیاب خودرو کمتر باشد، دقت این ردیاب بیشتر بوده و در نتیجه از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار خواهد بود و به عنوان بهترین جی پی اس می توان آن را خرید.

  • حافظه داخلی دستگاه

از جمله عواملی که پیش از انتخاب و خرید ردیاب خودرو ماهواره ای باید به آن توجه گردد، حافظه داخلی دستگاه است. به طور کلی برخی از انواع ردیاب ها علاوه بر تعیین موقعیت دستگاه، قادر به شنود و ضبط وقایع داخل کابین خودرو هستند. این تجهیزات عمدتا برای ذخیره اطلاعات ناشی از شنود و نیز مسیرهای طی شده توسط خودرو در زمان های گذشته، نیاز به حافظه داخلی دارند. به طور کلی هر چه ظرفیت حافظه داخلی دستگاه بیشتر باشد، امکان ذخیره اطلاعات بیشتری برای دستگاه فراهم خواهد شد.

  • نحوه تامین برق ردیاب

به‌طور کلی ردیاب‌ها، برای آنکه عملکرد قابل قبولی از خود ارائه دهند، به منبع تامین‌کننده انرژی نیاز دارند. برخی از انواع ردیاب به منظور تامین انرژی از طریق سیم کشی به باتری و یا دیاگ خودرو نصب می‌شد. به این ترتیب برق مورد نیاز خود را تامین می‌کنند. به طور کلی این مدل از GPS خودرو علاوه بر سیم کشی، به منظور تامین برق مورد نیاز خود از باتری هایی با طول عمر محدود استفاده می کند. تا به این ترتیب در صورت قطع برق دستگاه از طریق سیم کشی موجود همچنان بتوان از قابلیت های ردیاب خودرو استفاده نمود.

برخی ردیاب‌های موجود در بازار به‌منظور تامین انرژی مورد نیاز خود، از باتری‌های شارژی استفاده‌کرده و به سیم‌کشی نیاز ندارند. این تجهیزات عموما در ساختار خود از چهار آهنربای مگنتی بهره می‌برند. در نتیجه به هر نقطه ای از خودرو متصل می‌شوند.

قابلیت ها و امکانات ردیاب ماشین

ردیاب خودرو

 

همانطور که گفته شد هر یک از انواع ردیاب ماشین دارای قابلیت های گوناگونی هستند. پیش از خرید هر یک از آن ها باید به نکات مهم ردیاب ماشین توجه نمود. از جمله قابلیت ها و امکانات ردیاب ماهواره ای خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اتصال به شبکه GPS و ردیابی و تشخیص موقعیت خودرو
  • قطع برق و خاموش کردن خودرو از فاصله نسبتا دور
  • دارای قابلیت تشخیص باز شدن درب خودرو
  • قابلیت شنود و ضبط صدای داخلی کابین خودرو
  • قابلیت ارسال اطلاعات و دیتا های لازم به مالک خودرو
  • تشخیص سرعت خودرو و در صورت نیاز اعلام هشدار به راننده

جهت خرید ردیاب خودرو می توانید از طریق فروشگاه اینترنتی اینصب اقدام کنید.

 

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟