x
X

ردیاب خودرو چیست؟

جی پی اس خودرو چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم درباره جی پی اس خودرو و تاریخچه آن و همچنین ویژگی ها و عملکرد ردیاب خودرو صحبت کنیم. تا با اطمینان بیشتر خرید خود را انجام دهید. همانطور که در بالا گفته شد جی پی اس دستگاهی کوچک است. که یکی از کارهای آن پیدا کردن محل پارک خودرو شما است. یکی از دلایلی که این روز ها مردم به آن روی آوردند این است که امینت خودرو شما را تامین می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که شما از ردیاب میتوانید برای پیدا کردن مسیر نیز استفاده کنید. البته که همه ی ردیاب ها ویژگی های یکسان ندارند و هرکدام با دیگری فرق دارند. همچنین ردیاب فقط برای خودرو نیست و افراد برای اشیاء و حیواناتی که برای صاحبشان با ارزش است استفاده میکنند.

ردیاب خودرو و تاریخچه استفاده از آن

تاریخچه جی پی اس به ارتش ایالات متحده ی آمریکا در عملیات های نظامی مورد استفاده قرار میگرفت برای مکان یابی تجهیزات نظامی و دیگر موارد مثل مسیریابی هواپیماها و بعد از چندین سال به بازار ها عرضه شد. برای استفاده عموم و همانطور که شاهد هستید در انواع مختلف همانند ردیاب های کوچک روز به روز در حال پیشرفت است. در نتیجه امکانات جدید به آن اضافه می‌شود.

از این دستگاه میشه استفاده های زیادی کرد که در زیر به چند تایی از آن‌ها اشاره می کنیم.

  • ردیابی ماشین دزدیده شده که از مهم ترین کاربرد های جی پی اس است.
  • از کاربرد های پرطرفدار جی پی اس می‌توان به چک کردن ماشین زمانی که شخص دیگری ماشین را در اختیار دارد است. شما می‌توانید مسیر حرکت ماشین را چک کنید.
  • چک کردن ماشین که هنوز در محل پارک است.

نحوه استفاده از جی پی اس های ضد سرقت و کاربرد آن

بعد از تصمیم درباره ردیاب خودرو و نصب آن نیاز از نرم افزار موقعیت یاب را روی گوشیتان نصب کنید. اکثر ردیاب های کوچک خود یک نرم افزار دارند. بعد از نصب ردیاب می‌توانند با استفاده از آن نرم افزار موقعیت وسیله نقلیه خود را چک کنند. جی پی اس ها و دزدگیر ها به نوعی مکمل یکدیگر هستند. در این ادامه قصد داریم کاربرد ها و قابلیت های جی پی اس ماشین را مرور کنیم:

  • مطلع شدن در هر زمان و مکان از وضعیت خودرو.
  • ثبت وضعیت مسافت طی شده خودرو، و سرعت آن توسط جی پی اس خودرو
  • خاموش کردن خودرو از راه دور در مواقع اضطراری
  • وجود شنود در جی پی اس و مطلع شدن از وضعیت محیط

مزایای تمام جی پی اس ها همین موارد بالا نیست. با استفاده از اطلاعاتی که جی پی اس ذخیره می‌کند کارخانه های خودروسازی نیز می‌توانند خودرو‌های ایمنی تولید کنند و بسازند.

نحوه استفاده از جی پی اس

نحوه استفاده از ردیاب خودرو

بعد از نصب ردیاب کوچک خودرو نیاز است نرم افزار آن را هم در موبایل خود نصب کنید. تا از فعال بودن ردیاب خود اطمینان حاصل کنید. قبل از خرید ردیاب نیاز است مطمئن شوید شرکت انتخابی شما نرم افزار مخصوص گوشی همراه شما را به شما ارئه دهد. شما بعداز نصب و راه اندازی و همچنین ثبت اطلاعات شخصی خود میتوانید خودرو خودرا کنترل کنید. این نکته جالب را نیز بدانید شما میتوانید مکانی را برای خودرو خود تعیین کنید. تا زمانی که خودرو به سرقت رفت، بعد از خارج شدن از آن مکان به شما اطلاع داده شود.

در واقع این اپلیکیشن این کمک را به شما میکند. تا بعد از به سرقت بردن ماشین شما، بتوانید خیلی سریع ماشین خود را پیدا کنید. برای این کار نیاز است اپلیکیشن را در اختیار پلیس بگذارید تا ادامه کار به سرعت پیش برود. اما به این نکته توجه کنید که به هنگام به سرقت رفتن خودرو هر چه سریع تر اطلاعات نرم افزار را در اختیار پلیس قرار دهید. زیرا شانس اینکه خودروی شما سریعتر پیدا شود بیشتر خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم عواقب استفاده نکردن از جی پی اس را به شما توضیح دهیم. زیرا متاسفانه در کشور ما به صورت آنچنانی از جی پی اس  استقبال نمیشود.

بررسی نکات خرید ردیاب خودرو

بررسی انواع جی پی اس ها و نقد آن ها در یافتن بهترین جی پی اس میتواند به ما کمک کند. تا مناسب ترین جی پی اس را برای خودرو خود خریداری کنیم. امروزه که امار سرقت رو به افزایش است، بهتر است ما نیز امنیت خودرو خود را تا حد امکان تامین کنیم. جی پی اس نیز مانند دزدگیر بسیار موثر است. لازم به ذکر است جی پی اس ها کاربرد های زیادی دارند. انواع گونانی که شما میتوانید هر کدام که باب میلتان است را خریداری کنید.

ما نیز با خواندن نقد ها و نکات خرید جی پی اس ماشین و بررسی کاربردهای هر کدام از این جی پی اس ها می توانیم آنچه نیاز داریم را اقدام به خرید کنیم. بعضی از جی پی اس ها کاربرد های زیاد و پیچیده ای دارند. این باعث میشود قیمت آن ها نسبت به دیگر جی پی اس ها گران تر باشد. یک جی پی اس ساده با عملکرد معمولی هم قیمت پایین تری دارد هم نیاز شما را تا حد بالایی برطرف می‌کند. نیازی به هزینه های زیاد بابت جی پی اس های گران قیمت نیست.

دستگاه های ردیاب خودرو به دلیل کوچک بودن سایز آن ها می‌توانند در هرجای خودرو متصل شوند. البته این موضوع بسته به نوع ردیاب نیز می‌باشد که ردیاب شارژی باشد یا سیمی و این امر باعث شده عموم مردم فکرکنند. همه‌ی اتومبیل ها هنگام تولید ردیاب نخواهند داشت زیرا هر اتومبیل باید ردیاب مخصوص خود داشته باشد.

ویژگی های یک tracker خوب برای خودرو

ردیاب‌های خوب چه کوچک و چه بزرگ می‌توانند با دقت بسیار بالایی، کمتر از 2 متر بر رروی موبایل همراه شما به نمایش بگذارد. همینطور مکان پار شده خودرو و مسیر حرکت کرده خودرو را به شما نشان دهد. در نتیجه در حافظه خود ذخیره کند. این دستگاه میتواند انواع سنسور وزن، دما، و سوخت را به شما گزارش هایی از قبیل مسافت های طی کرده صداهای محیط و دیگر قابلیت ها را نشان میدهد.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟