x
X

راهنمای خرید جی پی اس برای اتومبیل

ردیاب های سیستم موقعیت یابی جهانی (جی پی اس) دستگاه های قابل حمل هستند. در نیتجه مالکان خودرو با خرید جی پی اس برای اتومبیل، از هر نوع امکان نظارت و ردیابی خودروها و کامیون های خود را می‌توانند داشته باشند. ردیاب های خودرو بلادرنگ برای اتومبیل ها قادرند سرعت و موقعیت مکانی آنی را ارائه دهند. با استفاده از برخی ردیاب های وسایل نقلیه جی پی اس، حتی می توان هشدارهای زمان واقعی را تنظیم کرد. تا هر زمان که راننده سرعت یا انحراف از یک منطقه خاص را گرفت، اطلاع دهد.

جی پی اس چگونه کار می کند؟

ردیاب یا جی پی اس از شبکه ماهواره‌ها برای تعیین محل دستگاهی که به طور خاص برای آن منظور طراحی شده استفاده می‌کند. ایده اصلی این است که یک ردیاب جی پی اس از فرایندی به نام trilateration استفاده می‌کند. تا مکان فیزیکی خود را براساس فاصله خود از سه ماهواره جی پی اس تعیین کند. این دقیقاً همان فناوری است که توسط سیستم ناوبری قابل حمل یا در اتومبیل شما استفاده می‌شود.

تفاوت بین ردیاب یا جی پی اس و سیستم اتومبیل در این است که موقعیت و جهت رانندگی شما را فراهم می‌کند. در نتیجه موقعیت آن را به صورت واقعی پخش می‌کند. یعنی زمانی که شما از محلی به محل دیگر می‌خواهید بروید، روی نقشه مسیر را به شما نشان می‌دهد. یا زمانی که خودرو خود را جایی پارک می‌کنید و محل آن را فراموش می‌کنید. می‌توانید با استفاده از جی پی اس خودرو خود را پیدا کنید. همچنین در سفر های خود نیز می‌توانید از جی پی اس به عنوان یک مسیر یاب دقیق استفاده کنید.

وقتی ردیاب جی پی اس برای اتومبیل قادر به پخش موقعیت مکانی خود باشد، معمولاً از همان فناوری تلفن همراه شما برای برقراری تماس یا اتصال به اینترنت استفاده می‌کند. به همین دلیل برخی از ردیاب های اتومبیل جی پی اس به هزینه اشتراک ماهیانه نیاز دارند.

دستگاه های ردیابی خودرو چه کاربردی دارد؟

هدف اصلی دستگاه ردیابی اتومبیل جی پی اس این است که شما را در همه زمان ها مطلع کند که وسیله نقلیه شما در کجا قرار دارد. در نتیجه سناریوهای مختلفی وجود دارد که می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، اگر اتومبیل شما به سرقت رفته باشد، اما ردیاب نصب داشته باشید، می‌توانید محل دقیق آن را در اختیار پلیس قرار دهید. با ردیاب مناسب در اتومبیل نوجوان خود، می‌توانید مکان آن‌ها را به صورت دقیق مشاهده کنید. یا محلی که خودرو فرزند شما رد آن پارک است و حتی میزان سرعت رانندگی فرزندتان را مشاهده کنید.

 

دستگاه های ردیابی خودرو چه کاربردی دارد؟

.

البته، در ردیاب های جی پی اس خودرو معایبی نیز وجود دارد. گاهی بعضی افراد ممکن است بدون اطلاع شما و با هر قصدی به ماشین شما ردیاب وصل کنن. تا از راه دور شما را کنترل کنند که به دلیل کوچک بودن سایز ردیاب ها ممکن است شما هیچوقت آن را پیدا نکنید. اگر می‌توانید به هر موقعیتی فکر کنید که ممکن است بخواهید بدانید ماشین شما کجاست یا کجا بوده است. پس ممکن است به یک ردیاب اتومبیل جی پی اس نیاز داشته باشید. تنها نکته قابل توجه این است که اکثر این ردیاب ها برای ارائه اطلاعات مکان در زمان واقعی شما به سرویس سلول نیاز دارند.

چگونه از ردیاب اتومبیل استفاده می کنید؟

استفاده از ردیاب جی پی اس در اتومبیل شما معمولاً بسیار آسان است، اما روند کار از یک دستگاه به دستگاه دیگر کمی متفاوت است. تفاوت اصلی در منبع تغذیه است. برخی از ردیاب های جی پی اس برای اتصال به رابط تشخیصی پردازنده (OBD-II) طراحی شده‌اند. معمولاً در زیر خط تیره نزدیک پاهای راننده قرار دارد. در اینجا مزیت این است که این ردیاب ها مستقیماً از اتصال تشخیصی نیرو می‌گیرند. بنابراین استفاده از آن‌ها بسیار آسان است. اگر قبلاً از کد خوان یا ابزار اسکن استفاده کرده‌اید، استفاده از این نوع ردیاب ها نسیم است.

ردیاب های دیگر اتومبیل به گونه ای طراحی شده‌اند که به یک فندک سیگار یا پریز لوازم جانبی متصل می‌شوند، همچنین مکان نصب آن‌ها را محدود می‌کند. نصب و استفاده از این ردیاب ها بسیار آسان است. اما برخی از آن‌ها هنگام رانندگی همچنان باتری شما را تأمین می‌کنند. در این صورت، برای جلوگیری از از بین رفتن باتری، باید ردیاب را از پریز برق جدا کنید. بعضی جی پی اس خودرو با باتری کار می‌کنند، به این معنی که می‌توان آن‌ها را تقریباً در هر جایی نصب کرد. از آنجا که منبع تغذیه خارجی وجود ندارد، این نوع ردیاب باید به صورت دوره‌ای برداشته و شارژ شود. در غیر این صورت دیگر کار نمی‌کند. پس از نصب ردیاب جی پی اس در وسیله نقلیه خود، می‌توانید با استفاده از نرم افزار موجود در رایانه، تلفن موقعیت مکانی آن را در زمان واقعی مشاهده کنید.

آیا خرید جی پی اس برای اتومبیل قانونی است؟

اگرچه تمام کاربردهای ذکر شده در بالا در بیشتر حوزه های قضایی قانونی هستند. اما مهم است که درک کنیم شرایطی وجود دارد که با استفاده از دستگاه ردیابی ماشین می‌تواند خیال شمارا از بابت سرقت خودرو راحت کند. زیرا امینت خودرو شما را تا حدودی تامین می‌کند. قانون کلی این است که اگر ماشین شماست، می‌توانید آن را ردیابی کنید. این امر هم برای وسایل نقلیه شخصی و هم برای وسایل نقلیه متعلق به یک شرکت صادق است. اما اگر ماشین ندارید، نصب ردیاب در آن معمولاً غیرقانونی است

در حالی که می‌توان از ردیاب های جی پی اس برای اتومبیل ها برای جاسوسی مردم استفاده کرد. استفاده‌های قانونی بسیار کمتر از این مورد است. در کل شما برای اطلاعات بیشتر درباره خرید جی پی اس می‌توانید با کارشناسان ما در این حوزه تماس بگیرید. همچنین می‌توانید مقاله های موجود در سایت ما را مطالعه کنید تا به تمام سوالات شما پاسخ داده شود.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟