x
X

در هنگام خرید دستگاه حضور غیاب انگشتی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

همان طور که می دانید با پیشرفت علم و تکنولوژی، جهت کنترل تردد کارمندان و محاسبه میزان ساعات حضور آن ها در شرکت از دستگاه ساعت زنی یا حضور و غیاب استفاده می شود. امروزه این دستگاه مورد نیاز تمامی سازمان ها، شرکت های بزرگ، محیط های اداری و … می باشد. دستگاه های کنترل تردد میزان ساعات حضور کارمند در شرکت را به دقیق ترین شکل ممکن محاسبه می کند تا دیگر حقی از کارمندی ضایع نشود. هم چنین این دستگاه سبب می شود تا میان کارمندی که همیشه به موقع خودرا به محل کار می رساند و کارمندی که دیرتر می رسد تفاوت باشد. دستگاه‌ حضور و غیاب دارای انواع مختلفی می باشد که از انواع آن می توان به دستگاه حضور غیاب انگشتی اشاره کرد. در ادامه توضیح مختصری در مورد انواع دستگاه های کنترل تردد ارائه خواهیم داد.

 

انواع دستگاه کنترل تردد

دستگاه کنترل تردد دارای انواع مختلف و مدل های متفاوتی می باشند. دستگاه های حضور غیاب از لحاظ نحوه ی شناسایی به 4 دسته دستگاه ساعت زنی تشخیص چهره، اثر انگشتی ، کارتی و رمز عبور تقسیم می شود. همان طور که گفتیم این دستگاه ها دارای مدل های متفاوتی می باشند. به طور مثال ممکن است یک دستگاه حضور و غیاب از 4 روش شناسایی تشخیص چهره، اثر انگشتی، کارتی و رمزعبور پشتیبانی کند اما دستگاهی دیگر تنها با یک روش قادر به ثبت تردد باشد. در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از پرفروش ترین انواع دستگاه‌ حضور و غیاب، دستگاه حضور غیاب انگشتی، بپردازیم و نکات مربوط به آن را مورد بررسی قرار دهیم.

 

دستگاه ساعت زنی

 

دستگاه حضور غیاب انگشتی

دستگاه حضور غیاب انگشتی یکی از پرفروش ترین دستگاه های کنترل تردد می باشد. امروزه بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به جهت کنترل کارمندان خودر از این دستگاه بهره می گیرند. اصلی ترین روش شناسایی این نوع دستگاه، روش اثر انگشتی می‌باشد که افراد باانگشت خود قادر به ثبت تردد می‌باشند. این دستگاه قادر به شناسایی از طریق اثر انگشت می باشد و مزیت آن عدم تقلب در ثبت تردد است. با استفاده از روش هایی چون رمز عبور و کارت، امکان تقلب در ثبت تردد وجود دارد؛ اما به دلیل منحصر به فرد بودن اثر انگشت، امکان تقلب وجود نخواهد داشت.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی برای ثبت تردد کارمندانی که کارهای یدی انجام می دهند مناسب نیست. لازم است برای کنترل تردد آن ها از دستگاه دیگری استفاده شود. چرا که اثر انگشت این افراد دائما در حال تغییر است و امکان شناسایی با دستگاه وجود ندارد. وجود زخم و جراحت روی انگشت نیز باعث می شود که دستگاه نتواند کارمند را شناسایی کند. پس در این‌گونه محیط ها که دائما امکان زخم دست وجود دارد، بهتر است ازدستگاه ساعت زنی دیگری استفاده شود.

 

قیمت دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

دستگاه حضور غیاب انگشتی امروزه با برند های مختلف و مدل های متفاوتی در بازار عرضه می شود. به دلیل متفاوت بودن مدل ها و برند، قیمت این نوع دستگاه کنترل تردد متغیر خواهد بود. البته توجه داشته باشید که قیمت این نوع دستگاه نسبت به دستگاه های حضور و غیاب تشخیص چهره، کمتر می باشد اما نسبت به دستگاه های ساعت زنی کارتی و رمزعبور، گران قیمت تر می باشد. به طور کلی دستگاه های حضورغیاب اثرانگشتی، دستگاه های مقرون به صرفه ای می باشند و از دلایل پرفروش بودن آن ها می توان به قیمت مناسب آن ها اشاره کرد.

اگر به‌دنبال دستگاه کنترل تردد باقیمتی مناسب می‌باشید، بهتر است به سراغ دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی بروید. چرا که این دستگاه در کنار قیمت مناسب آن، امکان تقلب در ثبت تردد را برای کارمندان سلب می کند. در این صورت کارمندی به جای کارمند دیگر قادر به ثبت تردد نمی باشد. درادامه قصد داریم به‌بررسی چند مدل از دستگاه حضورغیاب اثر انگشتی بپردازیم تا شما درهنگام خرید، راحت‌تر بتوانید تصمیم بگیرید.

 

دستگاه کنترل تردد اثر انگشتی

 

دستگاه حضور و غیاب انگشتی مدل WL50

دستگاه WL50 یکی از پرفروش ترین و مقرون به صرفه ترین دستگاه های کنترل تردد می باشد. این دستگاه از برند فراتکنو می باشد و دارای کیفیت بالایی است. WL5 به دو روش اثر انگشت و رمز عبور قادر به شناسایی و ثبت تردد می باشد. قیمت این دستگاه در مقایسه با دستگاه های دیگر بسیار مناسب تر است. این دستگاه دارای 50.000 ظرفیت ثبت تردد می باشد. درصورت پرشدن ظرفیت آن لازم است ازدستگاه خروجی گرفته و حافظه دستگاه را پاک نموده تابتوانید دوباره از آن استفاده‌کنید.

 

دستگاه حضور غیاب WL50

 

دستگاه حضور و غیاب F110

ازدیگر دستگاه های مقرون به صرفه و باکیفیت کنترل تردد می توان به مدل F110 از برند فراتکنو اشاره کرد. این دستگاه علاوه‌بر دو روش اثر انگشت و رمزعبور، از طریق کارت نیز قادر به شناسایی و ثبت تردد است. این دستگاه دارای قابلیت تعریف 1000 اثر انگشت و 1000 کارت می باشد. یکی از مزیت‌های این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های موجود در بازار، دو نرم افزار رایگان آن می باشد. این دستگاه دارای یک نرم افزار حضور و غیاب و یک نرم افزار حقوق و دستمزد می باشد. البته توجه داشته باشید که تمامی دستگاه ها حضور غیاب برند فراتکنو دارای این دو نرم افزار رایگان می باشند.

 

دستگاه حضور غیاب F110

 

سخن پایانی

دراین مطلب قصد داشتیم شمارا با دستگاه حضور غیاب انگشتی آشنا کنیم و اطلاعاتی درخصوص آن به شما ارائه دهیم. لازم است در هنگام خرید و انتخاب دستگاه حضور و غیاب، در مورد هر نوع آن اطلاعات کسب کنید و یا از متخصصین و افرادی که در این زمینه اطلاعات دارند کمک بگیرید. این کار سبب می شود تا بهترین و مناسب ترین دستگاه کنترل تردد را خریداری نمایید. در صورتی که برای خرید دستگاه حضور و غیاب نیاز به مشورت و مشاوره دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شمارا به طور کامل در این زمینه راهنمایی کنند.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟