x
X

بررسی انواع ردیاب های به روز و مدرن

ردیاب چیست؟

قبل از بررسی انواع ردیاب لازم است به طور مختصر با مفهوم ردیاب آشنا شوید. ردیاب یا جی پی اس دستگاهی سیمکارت خور است  که با کمک ماهواره ها و گیرنده های GPS قادر به ردیابی افراد و یا وسایل نقلیه می باشد. ردیاب ها دارای انواع مختلفی می باشند و با توجه به نوع، دارای کاربرد های متفاوتی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع ردیاب آشنا کنیم و همچنین کاربردهای آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.

 

جی پی اس

 

انواع ردیاب

ردیاب ها به طور کلی به سه دسته ی ردیاب شخصی، ردیاب خودرو و ردیاب موتورسیکلت تقسیم می شوند. توجه داشته باشید که ردیاب ها از لحاظ کاربرد و قابلیت ها نیز انواع مختلفی دارند. در اینجا ابتدا به بررسی این سه نوع ردیاب می پردازیم و بعد از آن بقیه ی ردیاب ها را بررسی خواهیم کرد.

 

  • جی پی اس خودرو

این نوع ردیاب از محبوبیت بالایی برخوردار است. پرفروش ترین ردیاب، ردیاب خودرو می باشد. این ردیاب دارای قابلیت ها و کاربرد های زیادی می باشد. از جمله کاربردهای آن بعد از سرقت خودرو می باشد که در این زمان شما می توانید به راحتی موقعیت مکانی خودروی خود را برروی نقشه مشاهده کنید. یکی از قابلیت های جی پی اس ماشین که باعث محبوبیت بیشتر آن شده، امکان خاموش کردن خودرو از راه دور می باشد. جی پی اس های خودرو از لحاظ شیوه نصب به دو دسته ی ردیاب سیمی و آهنربایی تقسیم می شوند که در ادامه این دو را بررسی می کنیم.

 

ردیاب سیمی

ردیاب های سیمی خودرو از طریق سیمکشی داخل خودرو نصب می شوند. این ردیاب ها دارای یک باطری داخلی هستند که شارژ و برق مورد نیاز خود را از باطری خودرو تامین می کنند. به همین علت نیازی به شارژ کردن آن ها نمی باشد و بعد از نصب بر روی خودرو، دیگر نیازی به بیرون آوردن آن از ماشین جهت شارژ کردن نیست. نصب این نوع ردیاب بهتر است به یک متخصص واگذار شود.

 

ردیاب آهنربایی

این نوع ردیاب بدون نیاز به سیمکشی داخل خودرو، تنها با یک آهنربا که در زیر آن تعبیه شده است؛ به قسمت فلزی خودرو متصل می شود. ردیاب خودرو آهنربایی نیازی به نصاب ندارد و شما به راحتی می توانید آن را به خودروی خود متصل کنید. توجه داشته باشید که آهنربای تعبیه شده در این ردیاب، بسیار قوی و محکم است و به همین علت ردیاب به راحتی قابل جداشدن از خودرو نمی باشد. در نتیجه نگران جدا شدن جی پی اس از خودرو نباشید. ردیاب آهنربایی دارای یک باطری داخلی است که لازم است هر چند وقت یکبار شارژ شود. به همین علت هر ازچندگاهی لازم است ردیاب را از خودرو جدا کرده و شارژ کنید.

  • جی پی اس شخصی

ردیاب های شخصی بیشتر برای ردیابی کودکان و سالمندان کاربرد دارد. درواقع این ردیاب هان طور که نامش پیداست، موقعیت مکانی یک شخص را نمایش می دهد. والدین برای رفع نگرانی در مورد کودک خود می توانند از این ردیاب استفاده نمایند. از دیگر کاربرد های این ردیاب می توان به استفاده از آن برای والدین سالمندی که دچار آلزایمر می باشند اشاره کرد.

 

ردیاب کودک

 

  • جی پی اس موتورسیکلت

همان طور که می دانید موتورسیکلت ها از امنیت کمی برخوردار می باشند. تعداد سرقت های موتورسیکلت از خودرو بسیار بیشتر است. پس شاید بهتر باشد امنیت موتور خود را کمی بالا ببریم. به کمک ردیاب موتورسیکلت می‌توان به راحتی موقعیت مکانی موتور به سرقت رفته را ردیاب کرد و سارق را دستگیرکرد. ردیاب، کار پلیس را نیز راحت تر خواهد کرد.

تا اینجا با انواع جی پی اس خودرو، موتورسیکلت و شخصی آشنا شدیم. همان طور که گفتیم ردیاب ها دارای انواع مختلفی می‌باشند  و مواردی که نام بردیم تنها بخشی از آن است. ردیاب ها از لحاظ نیاز به اینترنت به دو دسته ی ردیاب آنلاین و آفلاین تقسیم می شوند. در ادامه قصد داریم به بررسی این دو نوع ردیاب بپردازیم.

 

جی پی اس موتورسیکلت

 

ردیاب آنلاین

ردیاب های آنلاین می توانند موقعیت مکانی شخص، خودرو و یا موتورسیکلت را به صورت لحظه ای نمایش دهند. درواقع در صورت خرید ردیاب آنلاین می توانید در لحظه از موقعیت ردیاب آگاه شوید. این نوع ردیاب به اینترنت نیاز دارد و با استفاده از اینترنت قادر به نمایش لحظه ای موقعیت مکانی می‌باشد. از دیگر قابلیت ها و کاربرد های این نوع ردیاب می توان به تعیین محدوده جغرافیایی اشاره نمود. با استفاده از این ردیاب می توانید یک محدوده ی جغرافیایی تعریف کنید تا به محض خارج شدن ردیاب از محدوده جغرافیایی برای شما اعلان فرستاده شود.

 

ردیاب آفلاین

این نوع ردیاب بر خلاف ردیاب آنلاین قادر به نمایش لحظه ای موقعیت مکانی نیست. درواقع ردیاب آفلاین تنها می تواند مسافت طی شده ی شخص، خودرو و یا موتورسیکلت را نمایش دهد. ردیاب های آفلاین نیازی به اینترنت ندارند. از جمله معایب این ردیاب می توان به نداشتن قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی اشاره کرد. این قابلیت تنها مخصوص ردیاب آنلاین است و ردیاب های آفلاین از این قابلیت پشتنیبانی نمی کنند.

 

تا اینجا با انواع ردیاب آشنا شدیم و آن ها را مورد بررسی قرار دادیم. توجه داشته باشید که تمامی ردیاب های خودرو دارای قابلیت های یکسانی نیستند و با توجه برند و نوع، دارای امکانات و قابلیت های متفاوتی می باشند. به طور مثال برخی از ردیاب های خودرو دارای قابلیت شنود داخل اتاق خودرو هستند اما برخی از آن ها از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند. در هنگام خرید ردیاب لازم است به قابلیت ها و امکانات آن توجه کنید. قبل از خرید ردیاب ماشین لازم است با قابلیت و امکانات ردیاب خودرو آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین ردیاب خودرو را خریداری نمایید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟