x
X

انواع سنسور تشخیص حرکت دزدگیر اماکن

انواع سنسور تشخیص حرکت دزدگیر اماکن

سنسور تشخیص حرکت یا سنسور حرکتی یکی از مهم ترین اجزای دزدگیر اماکن محسوب می شود که همان طور که از نام آن پیدا است وظیفه آن تشخیص حرکت افراد می باشد. لازم است در هنگام نصب یک سیستم دزدگیر اماکن با انواع سنسور های تشخیص حرکت آشنا باشید تا بتوانید بهترین نوع آن را خریداری کنید. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما در مورد نحوه عملکرد سنسور تشخیص حرکت توضیحاتی ارائه می دهیم.

 

سنسور تشخیص حرکت

همان طور که می دانید سیستم دزدگیر اماکن دارای اجزای مختلفی است. مهم ترین و اصلی بخش سیستم دزدگیر اماکن، پنل مرکزی می باشد که تمامی فرمان ها از این دستگاه ارسال می شود. سنسور تشخیص حرکت هرگونه حرکت غیر مجاز را تشخیص داده و بلافاصله بعد از تشخیص، سیگنالی را به پنل مرکزی ارسال می کند. پس از ارسال سیگنال به پنل مرکزی، پنل به آژیر، تلفن کننده و دستگاه های هشدار دهنده فرمان ارسال می کند تا خطر سرقت را اطلاع رسانی کنند. البته توجه داشته باشید که سنسور های مختلفی وجود دارد که لازم است نصب شوند و سنسور تشخیص حرکت به تنهایی کافی نیست. از جمله سنسور های کاربردی دزدگیر اماکن می توان به سنسور مگنت، دتکتور دور، شوک سنسور و … اشاره کرد.  در ادامه به بررسی انواع سنسور تشخیص حرکت می پردازیم.

 

سنسور تشخیص حرکت

 

انواع سنسور تشخیص حرکت

امروزه انواع مختلفی از سنسور تشخیص حرکت در بازار عرضه می شود که همین موضوع سبب سخت شدن انتخاب شده است. روش تشخیص حرکت در هر نوع سنسور متفاوت است و شما باید تمامی آن ها را بررسی کنید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

  • سنسور مادون قرمز
  • سنسور وزنی
  • سنسور بیم خطی
  • سنسور ماکروویو

 

سنسور حرکتی مادون قرمز یا PIR

سنسور مادون قرمز یکی از کاربردی ترین سنسور های دزدگیر اماکن می باشد. این نوع سنسور نسبت به سایر سنسورها پرفروش تر است و افراد بیشتری از آن استفاده می کنند. این نوع سنسور تشخیص حرکت قادر به اندازه گیری دمای محیط می باشد. در واقع اگر شخص یا شیئی به محیط شناسایی آن وارد شود، به دلیل اختلاف دمای آن با محیط، آن را غیر مجاز تشخیص داده و به پنل مرکزی سیگنال خطر ارسال می کند.

 

سنسور حرکتی

 

سنسور تشخیص حرکت وزنی

از انواع سنسور تشخیص حرکت می توان به سنسور وزنی اشاره کرد که مناسب برای افرادی است که دارای حیوانات خانگی هستند. این نوع سنسور ها قادر به تشخیص وزن می باشند و حساس به وزن می باشد. این نوع سنسور در مدل های متنوعی مانند حداقل وزن 15 کیلوگرم و … عرذضه می شود. در این صورت با ورود حیوان خانگی به محیط شناسایی سنسور، سیگنالی به پنل ارسال نمی شود و آژیر به صدا در نمی آید. پس اگر دارای حیوان خانگی می باشید، بهتر است این نوع سنسور را تهیه کنید. البته لازم به ذکر است که این نوع سنسور دارای درصد خطای کمی نیست.

 

سنسور حرکتی بیم خطی

یکی از معروف ترین سنسورهای تشخیص حرکت، سنسور بیم خطی می باشد که روش تشخیص آن بسیار جالب است. دو سنسور بیم خطی در روبه روی یکدیگر نصب می شوند و پرتو و خطی نامرئی به یکدیگر ارسال می کنند. با رد شدن شیئی یا شخصی از بین این دو سنسور این پرتو قطع می شود. این سنسور با قطع پرتو به پنل دزدگیر، سیگنال خطر ارسال می کند.

 

چشمی بیم خطی

 

سنسور تشخیص حرکت ماکروویو

از جمله بهترین سنسور های تشخیص حرکت سیستم دزدگیر اماکن، می توان به سنسور ماکروویو اشاره کرد. ای نوع سنسور جرو گران ترین سنسورهاست و دقت بسیار بالایی دارد. سنسور ماکروویو با ارسال موج به محیط و اشیای داخل محیط انعکاسی از آن ها دریافت می کند و به این صورت محیط را تصویر سازی می کند. با اضافه شدن شخص یا شیئی بلافاصله آن را تشخیص داده و سیگنال ارسال می کند.

 

سخن پایانی

تا اینجا با انواع سنسور های تشخیص حرکت آشنا شدیم و نحوه عملکرد آن ها را توضیح دادیم. از میان سنسور هایی که معرفی کردیم سنسور های مادون قرمز و ماکروویو بهترین و دقیق ترین سنسور ها می باشند. این نوع سنسور ها نسبت به سایر سنسور های حرکتی از فروش بالاتری برخوردار هستند. یکی از مهم ترین دلایل پر فروش بودن این دو سنسرو دقت بالای آن ها می باشد. البته لازم به ذکر است که نصب بهترین سنسور های حرکتی به تنهایی نمی تواند مانع از سرقت منازل شود. لازم است در کنار آن، سنسور های ضربه، مگنت  و… نیز نصب شود. در این صورت با تشکیل یک سیستم امنیتی قوی، امنیت خانه شما تامین خواهد شد.

 

امکانات فروشگاه اینصب
  • مناسب ترین قیمت
  • ارائه گارانتی به همراه محصولات
  • خدمات نصب در محل
  • خدمات پس از فروش

اینصب ارائه دهنده انواع پنل دزدگیر اماکن، سنسور تشخیص حرکت، سنسور مگنت، آژیر و دیگر لوازم دزدگیر اماکن می باشد. شما می توانید برای مشاوره و راهنمایی بیشتر در خصوص خرید و نصب سیستم دزدگیر اماکن با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را به طور کامل راهنمایی کنند. هم چنین با خرید از فروشگاه اینصب می توانید از خدمات نصب در تهران بهره مند شوید.

محصولات پیشنهادی

<
>
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟