x
X

آیا سیستم دزدگیر خودرو همیشه مفید است؟ (قسمت اول)

مقدمه‌ای بر فواید سیستم دزدگیر خودرو

بسیاری از مردم استدلال می‌کنند که سیستم دزدگیر خودرو دیگر مثل قبل نیستند. شرکت‌های بیمه اتومبیل و مراکز قانون نیز هر دو مطالعه‌ای در این زمینه را به اتمام رسانده‌اند که نشان می‌دهد دزدگیرهای خودرو همواره سرقت خودرو را کاهش نمی‌دهند. در حقیقت، اداره پلیس فراتر رفته و اعلام کرده است که هشدارهای اتومبیل به دلیل افزایش تماس‌های تلفنی در رابطه با شکایت در مورد هشدارهای معیوب، به‌جای کاهش آن، جرم را افزایش می‌دهند.

دلیل آن حساسیت بالای دزدگیرهای اتومبیل است که معمولاً به طور تصادفی و با کوچک‌ترین محرکی صدا ایجاد می‌شود و در نتیجه افراد آن‌ها به‌عنوان هشدارهای دروغ نادیده می‌گیرند. تمایل آن‌ها برای خاموش شدن تصادفی می‌تواند نتیجه تنظیمات بیش از حد حساس یا نصب نادرست باشد. اگر صدای هشدار شما به‌صورت حرفه‌ای نصب و تنظیم شود، درصورتی‌که صدای خیابان و لرزش‌های کوچک باعث خاموش شدن آن نشود، می‌تواند مشکل را کاهش دهد.

 

فواید سیستم دزدگیر خودرو

.

دزدگیرهای اتومبیل تا حدودی در برابر سارقان آماتور مؤثر هستند، زیرا معمولاً، اتومبیل بدون دزدگیر را انتخاب می‌کنند. سارقان حرفه‌ای اتومبیل فقط در چند ثانیه می‌توانند زنگ ساعت را غیرفعال کنند. سرقت اتومبیل اکنون 8.2 میلیارد دلار در سال در ایالات متحده گزارش شده است. دزدگیرهای بی‌اثر خودرو باعث آلودگی صوتی و استرس، اتلاف منابع پلیس می‌شوند.

تعداد بیشتری از گزینه‌ها برای هشدار قابل شنیدن وجود دارد. اکنون بسیاری از تولیدکنندگان اتومبیل به‌جای صدای هشدار در وسایل نقلیه خود از سیستم‌های بی‌حرکتی استفاده می‌کنند. تسهیل‌کننده‌های سکوت نیز مؤثر هستند و باعث می‌شوند ماشین رانندگی نداشته باشد. اگر اتومبیلی با دستگاه ایمو بیلایزر به سرقت رفته باشد، دلیل آن معمولاً دسترسی سارق به کلید مالک آن است.

سیستم دزدگیرهای خودرو جدید و پیچیده‌تر

سیستم دزدگیر خودرو نیز پیچیده‌تر می‌شوند. به‌جای اینکه صدایی شنیدنی ایجاد کنند، اکنون برخی از آنها با مزاحمت وسیله نقلیه خود از طریق تلفن همراه یا پیجر به مالک اطلاع می‌دهند. برخی از نهادهای اجرای قانون با انتقاد از این موارد، معتقدند که این امر منجر به این می‌شود که صاحبان اتومبیل قانون را در دست خود بگیرند و اگر بدون اطلاع قبلی پلیس به آنها پاسخ دهند، امنیت خود را به خطر می‌اندازند. همچنین سیستم‌های غیرفعالی در دسترس هستند که فقط در صورت ارسال سیگنال به سیستم داخلی اتومبیل به خودرو اجازه می‌دهد تا شروع به کار کند.

در ایالات متحده آمریکا، دستگاه‌های ردیابی ماهواره‌ای GPS معروف به LoJacks” ” گزینه دیگری برای سیستم هشدار هستند. پلیس از آنها برای ردیابی اتومبیل‌های مسروقه استفاده می‌کند، اما خرید این خودروها گران است و در درجه اول از سرقت خودرو جلوگیری نمی‌کند و همچنین از سرقت محتویات یا تخریب وسایل نقلیه نیز جلوگیری نخواهند کرد. گزینه دیگر برای سیستم هشدار قابل شنیدن سوئیچ kill است که از رسیدن سوخت به موتور جلوگیری می‌کند. نصب آن ارزان، آسان است و اگر کاملاً پنهان باشد حداقل از سارقان آماتور منصرف خواهد شد.

در پایان روز، تأثیر هشدار اتومبیل شما به عواملی از قبیل محل زندگی، نوع اتومبیل شما و محل پارک آن بستگی دارد. صرف نظر از جوانب مثبت و منفی، داشتن هشداردهنده اتومبیل نسبت به نداشتن هرگونه عامل بازدارنده ارجحیت دارد و به طور معمول خطر را کاهش می‌دهد که به نوبه خود می‌تواند قیمت حق بیمه اتومبیل شما را کاهش دهد.

مزایا و معایب دزدگیر ماشین

سیستم هشدار ارزش مالی خودرو شما را افزایش می‌دهد

اگر قصد دارید ماشین خود را مجدداً بفروشید، باید وسیله نقلیه خود را نوسازی کنید. به‌منظور افزایش ارزش فروش مجدد خودرو، باید بر روی نصب سیستم هشدار به‌غیراز تعویض قطعات و رنگ‌آمیزی مجدد تمرکز کنید. مشاهده شده است که خریداران تمایل به پرداخت هزینه اضافی برای خرید اتومبیل‌های دارای سیستم هشدار دارند.

 

مزایا و معایب دزدگیر ماشین

.

بیمه

شرکت بیمه هزینه کلی بیمه را بر اساس عوامل امنیتی و ایمنی محاسبه می‌کند. سیستم دزدگیر خودرو شما را با مزیت بیمه تسهیل می‌کند. تنها کاری که شما باید انجام دهید پرداخت حق بیمه کمتری در مقایسه با مواردی است که ترجیح نمی‌دهند سیستم زنگ خطر اتومبیل را نصب کنند.

محافظت بالا از سرقت اتومبیل

اگر سیستم اعلام هشدار دزدگیر خودرو نصب کرده باشید، می‌توانید از اتومبیل خود در برابر سرقت محافظت کنید. هنگامی‌که یک سارق سعی می‌کند هر قسمت از اتومبیل شما را لمس کند، صدای هشدار به گوش می‌رسد که به اندازه کافی بلند است.

تعیین محافظ امنیتی یا حضور شخصی در منزل شما برای محافظت از اموال به‌صورت شبانه‌روزی عملاً امکان‌پذیر نیست. سیستم‌های امنیتی به طور شبانه‌روزی از سارقین محافظت می‌کنند

برنامه اندروید

امروزه سیستم های دزدگیر خودرو همانند سیستم ردیابی خودرو با برنامه‌های اندرویدی ارائه می‌شوند که به شما امکان می‌دهد زنگ هشدار را از راه دور روشن و خاموش کنید. این نرم‌افزار به شما یک سیستم کنترل بهتر برای امنیت ماشین می‌دهد. برنامه تلفن‌های هوشمند همچنین شما را با ویژگی‌های متعدد دیگر مانند ردیابی ماشین، سیستم قفل از راه دور، شروع از راه دور و غیره مجهز می‌کند.

سیستم‌های هشدار پیشرفته

یکی از بارزترین مزایای دزدگیر ماشین سیستم‌های هشدار پیشرفته خودرو به شما این امکان را می‌دهند که در هنگام غیبت از وضعیت اتومبیل خودآگاه شوید. همچنین ویژگی‌های امنیتی الحاقی وجود دارد که نشان‌دهنده آتش‌سوزی و دود نیز هستند.

 

محافظت بالا از سرقت اتومبیل

.

بازدارندگی قوی

خانه‌ها و املاک تجاری که سیستم دزدگیر نصب کرده‌اند کمتر در معرض خطر متجاوزان و سارقین قرار می‌گیرند. وقتی افراد نفوذی می‌فهمند که شما یک سیستم هشدار نصب کرده‌اید، متقاعد می‌شوند که از اموال شما دور شوند. حتی اگر آنها از حضور آن اطلاع نداشته باشند، صدای هشداردهنده آنها را ترسانده است.

عملکرد بدون وقفه

دو نوع سیستم هشدار وجود دارد. سیستم‌های هشدار بی‌سیم که روی باتری کار می‌کنند و نه برق. به این معنی است که آن‌ها در جریان قطع برق نیز مؤثر هستند. سیستم‌های با سیم سخت از باتری استفاده نمی‌کنند و برق را از منبع مصرف می‌کنند. بنابراین، نیازی به شارژ یا تعویض منظم باتری نیست.

سیستم‌های هشدار ویژه

سیستم‌های امنیتی دزدگیر مدرن توانایی نظارت بر فعالیت‌های رخ‌داده در ملک شما را در هنگام غیبت فراهم می‌کنند. سیستم‌های امنیتی وجود دارند که از ویژگی‌های اضافی برای تشخیص آتش‌سوزی یا دود برخوردار هستند. این سیستم‌ها بلافاصله در مواقع اضطراری مانند بروز آتش‌سوزی، نشت گاز یا وضعیت اضطراری سیل به شما اطلاع می‌دهند.

قابلیت نصب مجدد سیستم هشدار روی اتومبیل دیگر

دستگاه‌های سیستم هشدار را می‌توان در مکان‌های مختلف جدا و نصب کرد. جابه‌جایی این سیستم نیز از دیگر مزایا دزدگیر ماشین است.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟