x
X

آسان ترین راه محاسبه حقوق کارمندان

وقت آن رسیده که با چالش همیشگی محاسبه حقوق و دستمزد کارمندان و پرسنل خداحافظی کنید!

محاسبه حقوق با روش قدیمی

پروسه طولانی محاسبه حقوق با روش های قدیم، سرشار از پیچیدگی های مالیاتی، محاسبه کسری ها، جریمه دیرکرد، اضافه کار، اقساط و …است. این پروسه با صرف زمان ارزشمند نیروی انسانی و بدون هیچ سود مالی برای سازمان ها انجام می شود. علاوه بر این ها خطای انسانی در محاسبه ی دستمزدها، ساعت مفید کاری کارمندان و بی نظمی در پرداخت حقوق ماهانه در این مسیر اجتناب ناپذیر است.

همیشه کارمندانی هستند که علاقه دارند دیرتر در محل کار حاضر شوند و قبل از اتمام ساعت کاری محل کار خود را ترک کنند.  از همه بدتر اینکه در روش معمول حضور و غیاب کارکنان، همیشه راهی برای فرار این کارکنان از جریمه ها و کسری حقوق وجود دارد. از طرفی بی نظمی در پرداخت دستمزدها و خطا در محاسبه حقوق و عدم جریمه پرسنل بی نظم، موجب دلسردی سایر کارکنان می شود.

واضح است که برای همه ی کسب و کارها وقت آن رسیده که سیستم محاسبه و پرداخت حقوق و دستمزد خود را بهبود ببخشند. هزینه، وقت و نیروی انسانی خود را برای کارهای ارزشمند تری استفاده کنند. نظم و انضباط را در مجموعه خود بصورت جدی برقرار کنند و روند محاسبه دستمزدها را در مجموعه خود ساده تر کنند. اما آسان ترین راه محاسبه حقوق کارمندان چیست؟

آسان ترین راه محاسبه حقوق کارمندان

دو قدم تا محاسبه آسان و دقیق حقوق کارمندان

بهترین و آسان ترین ترین راه محاسبه حقوق کارمندان، استفاده از دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد کارمندان است. دستگاه حضور و غیاب، ورود و خروج دقیق پرسنل را ثبت می کند و به نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد ارسال می کند. نرم افزار محاسبه دستمزد کارمندان بر اساس داده های دستگاه ثبت ورود و خروج و با در نظر گرفتن آیتم هایی که عموما توسط مدیر مالی برای نرم افزار تنظیم شده اقدام به محاسبه عدد نهایی حقوق و دستمزد پرسنل می کند. اما این تنها کارایی و مزیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب و نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد نیست.

دستگاه ثبت ورود و خروج برای محاسبه آسان حقوق

خرید یک دستگاه حضور و غیاب بخاطر مزیت هایی که برای کسب و کارها دارد، در واقع یک سرمایه گذاری بلند مدت است. توسط دستگاه حضور و غیاب علاوه بر مدیریت زمان دقیق ورود و خروج کارکنان، امکان نظارت بر وضعیت کار و مرخصی کارمندان را نیز دارید. کارکنان در این سیستم امکان تقلب در ثبت ساعات کاری را ندارند. بنابراین محاسبه دستمزدها بصورت دقیق و بر اساس ساعات درست کاری، انجام می شود. علاوه بر این امکان تهیه آرشیو منظم و کامل از عملکرد کارکنان بر اساس ساعات ورود و خروج، ساعات مفید کاری، مرخصی، اضافه کار و… را دارید. دستگاه حضور و غیاب انواع مختلفی دارد. بهتر است با شناخت ویژگی مدل های مختلف، براساس نیازها و انتظاراتتان و البته میزان بودجه ای که دارید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

  • دستگاه ورود و خروج رمزی

در این روش، به هر یک از کارمندان و پرسنل یک رمز شخصی اختصاص داده می شود. کارمندان با وارد کردن رمز شخصی ورود و خروج خود را ثبت می کنند. این روش بیشتر مناسب کسب و کارهای کوچک با تعداد کارمندان محدود است.

  • دستگاه ورود و خروج کارتی

هر یک از پرسنل یک آی دی کارت شخصی دارد که دستگاه توسط آن ورود و خروج شخص را ثبت می کند.

  • دستگاه ورود و خروج با تکنولوژی تشخیص اثر انگشت

ورود و خروج کارمندان با قرار دادن انگشت در قسمت اسکن ثبت می شود، دقیق و سریع عمل می کند و یکی از پرطرفدارترین روش های ثبت ورود و خروج است.

  • دستگاه ورود و خروج با تکنولوژی تشخیص چهره

از طریق اسکن چهره ورود و خروج کارمندان را ثبت می کند. پیشرفته ترین و دقیق ترین روش ثبت ورود و خروج است.

  • دستگاه ورود و خروج با ترکیبی از روش ها

این دستگاه ها معمولا از چند روش بصورت همزمان استفاده می کنند. مثلا اثر انگشت ، تشخیص چهره و آی دی کارت و …

یکی از پیشرفته ترین دستگاه های ثبت ورود و خروج که برای محاسبه حقوق کارمندان هم استفاده می شود، دستگاه ثبت ورود و خروج فراتکنو است. دستگاه حضور و غیاب فراتکنو انواع مختلفی دارد. از بهترین مدل های دستگاه حضور و غیاب فراتکنو می شود به مدل های  NF50، LX17،F70 ،F400 اشاره کرد. مثل همیشه برای خرید بهترین دستگاه های حضور و غیاب ، مشاوره و نصب با اینصب در تماس باشید.

نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد

نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد

نصب یک دستگاه کنترل تردد و یا حضور و غیاب کارکنان،  بدون استفاده از نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد، کارایی چندانی ندارد. پس علاوه بر خرید یک دستگاه ثبت ورود و خروج برای محاسبه حقوق کارمندان به تهیه یک نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد احتیاج دارید. حالا برند فراتکنو که در بخش قبل به شما پیشنهاد دادیم، نرم افزار محاسبه حقوق و دست مزد و نرم افزار محاسبه کارکرد را بصورت رایگان به همراه دستگاه ورود و خروج به شما تحویل می دهد. حالا ببینیم این نرم افزار محاسبه حقوق و دست مزد چه کارایی دارد و چرا برای سازمان ها مهم است؟

البته فراموش نکنید که دستگاه ها و نرم افزار های مختلف کارایی متفاوتی دارند. ما در اینجا به مهمترین قابلیت های نرم افزار محاسبه حقوق و دست مزد فراتکنو اشاره می کنیم. یکی از ویژگی های خوب نرم افزار فراتکنو نصب آسان ، زبان فارسی و محیط کاربر پسند این نرم افزار است. نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد فراتکنو محدودیتی در تعریف شیفت و کارمندان ندارد.

شما قادر هستید هر تعداد پرسنل و هر الگوی اداری و شیفت ثابتی را برای آن تعریف کنید. البته برای شیفت های چرخشی بهتر است از نرم افزار pro فراتکنو استفاده کنید. با این نرم افزار به راحتی سازمان خود را به بخش های مختلف تقسیم بندی کنید و برای کارکنان هر بخش پرو فایل شخصی بسازید. کارکنان می توانند از طریق این نرم افزار، کارکرد ماهانه و روزانه خود، حقوق و دستمزد، سوابق کاری، تاخیر،کسر حقوق یا پاداش، اضافه کار، مرخصی و … را در پروفایل شخصی خود مشاهده کنند.

توسط این نرم افزار به راحتی گزارش های هفتگی، ماهانه و گزارش های سالانه مالی سازمان خود را تهیه کنید. به علاوه پرسنل امکان ثبت دستی ورود و خروج خود را در صورت فراموشی استفاده از دستگاه حضور و غیاب دارند. به غیر از همه این مزیت ها شما با خرید دستگاه حضور و غیاب و نصب نرم افزار محاسبه حقوق و دست مزد فراتکنو می توانید از پشتیبانی و خدمات پس از فروش بی نظیر فراتکنو بهره مند شوید.

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟